reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

E.coli u 8 latki.

tulipanek11

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2020
Postów
119
Witajcie, jestem mama 8 latki. Od dwóch lat nie możemy sie u niej pozbyć E.coli. Od dwóch lat nie byłoby dnia żeby nic na to nie brała. Leki, antybiotyki, probiotyki, urovaxom. Nie idzie jej wytępić . Błagam czy któraś posłuży mi wiedza? Za każdym razem jak odbieram wyniki posiewu , bo ileż można?!
 
reklama
Wynik posiewu dodatni. Bardzo liczne bakterie. Brak zapalenia układu. Jest bakteria. W zasadzie wynik bez zmian po baktrimie. Lekarz mówi , ze z układem moczowym Ok i teraz o płciowy trzeba zadbać czy właśnie tam nie ma nadkazenia ( tak jak pisałaś )
 
reklama
Współczuję chodzenia po lekarzach i robienia badań, bo z tego co piszesz, niewiele to rozwiązuje. Ja bym poszła takze tropem zasugerowanym wyżej: gastrolog (lub proktolog). I przyjrzała się diecie (niektóre produkty sprzyjają infekcjom dróg moczowo-plciowyxh) i dążyła do tego, aby dziecko miało dłuższa przerwę od antybiotyków, może w końcu dobre bakterie wypchną te patologiczne. Ale zdaje sobie sprawę, że łatwo się pisze, a Wy się już tyle z tym meczycie i końca nie widać. Czy pierzesz w 60 st. lub wyższej temp?
 
Tak piorę i dodaje płyn do prania antybakteryjny. Naprawdę przestrzegam. Teraz zajmiemy sie ginekologicznie. Czekam na termin wizyty. Kupiłam tantum rosa do podmywania. Miała dłuższa przerwę 2 miesiące bo brała urovaxon. Pare jednomiesiecznych tez.
 
Tak piorę i dodaje płyn do prania antybakteryjny. Naprawdę przestrzegam. Teraz zajmiemy sie ginekologicznie. Czekam na termin wizyty. Kupiłam tantum rosa do podmywania. Miała dłuższa przerwę 2 miesiące bo brała urovaxon. Pare jednomiesiecznych tez.
z Tantum rosa bym uważała. Możesz w ten sposób zaburzyć florę i wkradnie się coś innego. Czy jak robisz posiew, to antybiotyk jest dobierany z antybiogramu? Bactrim działa na przewód pokarmowy, ale nie wiem, czy na płciowy też. Z całą pewnością warto podać probiotyk ginekologiczny.
Spróbuj naturalnych rzeczy. Sproboj to dieta wyprowadzic. Oczywiście ze wsparciem leków. Może się ciało wyreguluje. Pamiętam, że córka dostała metronidazol. On zupełnie wszystko wyjaławia, jakby restartował ciało. I potem zacząć od początku. Warto gotować bieliznę i stosować proszki antyalergiczne.
U nas dużo daje dieta. Naturalne probiotyki. Witamina c, D3.
 
Zobacz też jak dziecko się podciera po oddaniu stolca i moczu. Zawsze w stronę pleców. Ale może to oczywiste, jeśli tak to zignoruj moją wypowiedź.
 
powiedz mi jak nauczyć dziecko pić. Moja córcia ledwie 300 ml wypija. I to nie zawsze
Nie nauczyszysz [emoji2368], wiem po sobie, na początku moja mama za mną chodziła ze szklanką i musiałam wypijać co chwilę po pół szklanki na ,,siłę" w pewnym sensie , a potem już się przyzwyczaiłam że muszę pić, a to było 20pare lat temu, teraz są wody smakowe i różne soki można bardziej pokombinować co dziecku posmakuje i co będzie chętnie piło.
 
Zobacz też jak dziecko się podciera po oddaniu stolca i moczu. Zawsze w stronę pleców. Ale może to oczywiste, jeśli tak to zignoruj moją wypowiedz
Tak, wiem. Moze właśnie tak sobie wtarla w drogi moczowe to świństwo. Ale rozmawiałyśmy już o tym. Wie jak sie zachować jak sie w szkole siusiu albo kupe zrobi. A w domu mimo ze 8 lat ma to i tak wszystko ja dopilnowuje w toalecie. Do tej pory mysle (ona jest moim pierwszym dzieckiem ) nikt mi nie powiedział , nie zwrócił mi na to uwagi , ze dziewczynki maja pomysł żeby właśnie tak sie podcierać przy toalecie. Moze bym zapobiegła temu. Ale teraz idziemy do ginekologa z wynikami . Moze pani ginekolog pomoże.
 
reklama
Nie nauczyszysz [emoji2368], wiem po sobie, na początku moja mama za mną chodziła ze szklanką i musiałam wypijać co chwilę po pół szklanki na ,,siłę" w pewnym sensie , a potem już się przyzwyczaiłam że muszę pić, a to było 20pare lat temu, teraz są wody smakowe i różne soki można bardziej pokombinować co dziecku posmakuje i co będzie chętnie pila
Moja od początku niewiele pila i tak zostało. Do tej pory na dzień potrafi wypić tylko szklankę wody ! Chodzimy , przypominamy. Teraz jest większa to rozumie.
 
Do góry