reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fajowe przepisy ;)

Elomelo

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2012
Postów
538
Mam taka propozycję, jeśli macie jakiś fajny przepis - szybki, zdrowy , "zachciejkowy", to może wrzucimy tutaj. Pomysł wziął się z tego, ze ciągle jestem głodna ...
jeśli temat "sprzeda się", wrzucę kapitalne przepisy na świetne ciacha - sprawdzone.
 
reklama
ja bardzo lubię gotować, najczęściej korzystam z blogów, moim ulubionym jest kwestia smaku, to co mi smakuje uwidoczniam na zdjęciach i wklejam na swoja stronkę, mam w ten sposób dla siebie taka internetową książkę kucharską:-) szybko odnajduje żeby coś powtórzyć, oto jej adres może któraś z Was skorzysta;-)
Galeria smaku
 
Świetny temat :) To dorzuce sałatkę z zupek chińskich , którą nawet dziś zrobiłam :) i zawsze schodzi jak ciepłe bułeczki :) Może nie jest najzdrowsza ale pyyyszna!
Składniki:
  • 2 zupki chińskie
  • pół papryki
  • puszka kukurydzy
  • duże ugotowane na twardo jajko
  • łyżka majonezu (duża)

Zupki chińskie razem z przyprawami (nie tłuszczem) zalewamy taką ilością wody aby wystarczyło tylko aby makaron spęczniał. Dodajemy kukurydzę , pokrojoną w kostkę paprykę i jajko . wszystko mieszamy z łyżką majonezu. I gotowe :D
 
obiecany sernik ze wspomnianej już kwestii smaku:)
Sernik na zimno - Przepis

można zrobić chudszą wersję zmieniając mascarpone na np chudy biały ser (mielimy 3x)... aaaa no i nie polecam roztapiania białej czekolady w mikrofali - kąpiel wodna zdaje lepszy egzamin! U mnie z tego powodu obyło się bez białej czekolady:) skończyła w śmietniku po spaleniu w mikrofali;p
 
Rany dziewczyny, ale mi smaka narobiłyście !!! tak się nie robi kobiecie w ciąży ;p jestem bardzo początkująca w pieczeniu, niedawno dopiero w mikser się zaopatrzyłam, ale trzeba będzie się wziąć za jakieś pieczenie :d
 
Mam w domu rewelacyjny przepis na ciasto z jabłek, jak znajdę chwile to wpiszę. W necie go raczej nie znajdziecie, piekłam go już pond 20 lat temu. Smak bombowy, a ciasto proste i niedrogie.

Jeśli macie ochotę na coś ostrego to polecam czipsy z szynki. Niedawno byłam na diecie Dukana i te czipsy "ratowały" mnie wielokrotnie. Plastry z szynki obtoczyć w zaprawie przygotowanej z wody i przypraw (czosnek, pieprz, co kto lubi), do piekarnika i gotowe. Dla mnie bomba!
 
Proponuje, zeby to byl watek bez komentarzy - latwiej bedzie znalezc przepisy.

Jabłecznik

Biszkopt

4 jaja
1 szkl cukru
2 łyżki oleju
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 szkl mąki tortowej

Ubić białka na sztywno, dodać cukier i nadal ubijać, aż cukier się prawie rozpuści. Roztrzepać żółtka i wlać je do ubitej z białek piany. Wymieszać łyżką. Dodać do tego mąkę z proszkiem i olej - wymieszać delikatnie.
Blachę wyłożyć papierem. Piec w zimnym piekarniku w 200°C bez termoobiegu na środkowej wysokości. Po upieczeniu odczekać kilka minut i wyciągnąć biszkopt dogóry nogami na blat, jak się go podniesie to "skórka" zostanie na blacie.

Masa Jabłkowa

1kg jabłek
1/2 szkl cukru (jak kwaśne jabłka to można dodać więcej)
2 budynie śmietankowe
2 lub 3 jajka
1 szkl wody

Obrać, wydrążyć i pokroić jabłka w plasterki. Zalać wodą w garnku i ugotować do miękkości - mieszać. Wsypać cukier. Dwa budynie z jajkami roztrzepać łyżką i wlać do jabłek dobrze wymieszać i jeszcze trzymać na kuchence żeby się trochę pogotowały (od zagotowania jeszcze chwila). Gorące jabłka położyć na wystygnięty biszkopt.

Bita śmietana

2 śmietany 30% po 330ml
2 galaretki cytrynowe
2-3 kostki gorzkiej czekolady
2-3 łyzki cukru

Rozrobić galaretki w 1 i 1/5 szkl gorącej wody, odstawić do zimnego, ale pilnować, żeby była ciągnąca (nie do końca stężniała). Wlać śmietanę do miseczki i wsypać cukier - ubić na sztywno. Wymieszać z ciągnącą się galaretką i położyć na zimną masę jabłkową.
Wyrównać i potarkować na wierzch kostkę ciemnej czekolady.

P1020035.jpg
 
Sernik z brzoskwiniami

Ciasto:

3 szklanki mąki
1 margaryna
nie cała szklanka cukru
4 jajka
1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

Odzielić żółtka od białek (białka odłożyć wykorzysta się je później). Wszystkie składniki (oprócz białek) wymieszać i ugnieść z nich ciasto. Podzielić ciasto na dwie części, jedną włożyć do zamrażarki na półtora godziny.

Masa serowa:

1,5kg sera do sernika (w wiaderku)
1 szklanka cukru
2 budynie waniliowe
1 kostka margaryny
6/7 jajek
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

Odzielić żółtka od białek (białka odłożyć wykorzysta się je później). Cukier, żółtka i margarynę ukręcić na puszystą masę (najlepiej w makutrze - taka misa, a jak nie to mikserem), dodawać ser i budyń ciągle urabiając masę.
Białka z tych 7 jaj ubić na sztywną pianę i dodać so masy serowej i delikatnie wymieszać drewnianą łyżką tak, żeby piana zniknęła w masie.

Blachę wyłożyć papierem do pieczenia tak, żeby papier wystawał z każdej strony po kilka centymetrów (jak ciasto urośnie to się nie wyleje).

Połowę ciasta, która nie była zamrożona wyłożyć na blachę, najlepiej palcami ją wyrównać. Na to wylać masę serową.

Białka z 3 jaj (które zostały z ciasta) ubić na sztywno, a następnie dodać do nich 3/4 szklanki cukru i jeszcze ubijać, aż cukier prawie się rozpuści (może to trochę potrwać). Tak przygotowanymi białkami pokryć całą powierzchnię. Trzeba to zrobić precyzyjnie (żeby nie było żadnych pustych miejsc na brzegach ani pośrodku) ale delkiatnie, żeby białka nie zatonęły w serze.
Można nałożyć je łyżką w odstępach na całej powierzchni, a później delikatnie rozsmarować.


Brzoskwinie (1 puszka) odsączyć i pokroić w kostkę - nie musi być bardzo drobna, bo po upieczeniu owoce się zmniejszą. Brzoskwinie rozłożyć delikatnie na całej powierzchni.

Wyciągnąć z zamrażarki drugą połowę ciasta i starkować ją bezpośrednio na ciato na grubej tarce.

Piec w nagrzanym piekarniku w 180°C około 1,5h (w zależności od piekarnika) bez termoobiegu (grzałka góra dół) na drugim od dołu poziomie.

Po upieczeniu odciąć brzegi, które wyrosną poza blachę. Pozostawić do wystygnięcia. Jak tylko ciasto wystygnie (sprawdzić blachę od spodu, czy na pewno całe jest już zimne) przełożyć ciasto z blachy na coś (np. tackę).

SAM_2575.jpg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Muffinki jogurtowe z migdałami i czekoladą

1duży naturalny jogurt
1/4szk. oleju
2jaja

2 niepełne szk.mąki pszennej
1/2szk. cukru
1 łyżeczka czubata proszku do pieczenia

1tabliczka czekolady mlecznej
garść płatków migdałowych

Składniki mokre mieszamy razem, suche razem-wszystko łączymy , dodajemy jedną tabliczkę czekolady mlecznej pokrojoną w kostkę i garść płatków migdałowych.Mieszamy inakładamy do 2/3 wysokości foremki.
Piec ok 15 min-aż będą złote w temp. ok 170 stopni C.
Smacznego!

DSC01088.jpg
 
Do góry