reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności po porodzie

Dobra może zabłysnę ciemnota ale powiedzcie mi jeszcze te becikowe to się oblicza z dochodu brutto czy netto ??:-p
 
reklama
Dziewczyny nie ogarniam :-pŻeby obliczyć dochód netto muszę od przychodu odjąć koszty uzyskania przychodów a potem od tej kwoty odjąć składki na ubezpieczenia społeczne , składki na ubezpieczenia zdrowotne i podatek należny, no i tu pojawia się problem bo rozliczam pit razem z mężem i podatek należny mamy wspólny to jak mam to wyliczyć w takim razie ten dochód netto ??:-(
 
a do czego Ci ten dochód netto? Bo jeżeli do jakiś progów to tam się liczy dochód na osobę czyli wtedy to co wyjdzie z wyliczenia pita dzielimy na ilość osób w gospodarstwie domowym. Jeżeli potrzebujesz swojego własnego dochodu to chyba bym liczyła z PIT-11, którego dostajesz od pracodawcy, no chyba że masz własną działalność.
 
Chciałam sobie obliczyć dochód netto na członka rodziny do tego becikowego, żeby zobaczyć czy się załapie.
 
Dziewczyny szukam, szukam i nigdzie nie mogę znaleźć. Do wyliczenia do dochodu netto na członka rodziny biorą pod uwagę dzidzie w brzuszku czy nie. Orientuje się któraś?
Jeśli tak, to może bym się załapała.
 
Dziewczyny szukam, szukam i nigdzie nie mogę znaleźć. Do wyliczenia do dochodu netto na członka rodziny biorą pod uwagę dzidzie w brzuszku czy nie. Orientuje się któraś?
Jeśli tak, to może bym się załapała.

tak liczy się, składając wszystkie dokumenty nowego dzidziusia wpisujesz już jako członka rodziny ;)
 
reklama
Do góry