reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdzie rodzić - Dolny Śląsk

Nutka 1533

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
10 Grudzień 2022
Postów
141
Pytanie jak w temacie - gdzie rodzić na dolnymśląsku? Mieszkam blisko Lubina, ale od lat już słucham delikatnie mówiąc negatywnych opini o tym szpitalu dlatego szukam innego. Sama byłam tam na oddziale ginekologi (po laparoskopii jajników) i źle wspominam główną pielęgniarkę - wymiotowałam krwią a ona wmawiała mi, że to marchewka. Jakie macie doświadczenia w innych szpitalach?
 
reklama
Ja polecam Wałbrzych i Świdnicę. Co prawda w Świdnicy nie mają znieczulenia, ale opieka jest świetna zarówno na porodówce i na położniczym :)
 
Pytanie jak w temacie - gdzie rodzić na dolnymśląsku? Mieszkam blisko Lubina, ale od lat już słucham delikatnie mówiąc negatywnych opini o tym szpitalu dlatego szukam innego. Sama byłam tam na oddziale ginekologi (po laparoskopii jajników) i źle wspominam główną pielęgniarkę - wymiotowałam krwią a ona wmawiała mi, że to marchewka. Jakie macie doświadczenia w innych szpitalach?
Kurczę, ja rodziłam właśnie w Lubinie i z własnego doświadczenia mogę polecić, bo i poród i pobyt w szpitalu wspominam bardzo dobrze.
Natomiast moje znajome rodziły w Głogowie i są również bardzo zadowolone ☺️
 
Myślę, że to kwestia trafienia na odpowiednią położna. Dużo osób chwaliło sobie Nowa Sól (bo tak im polecano) a później żałowały. W Lubinie byłam na wywoływaniu poronienia, usłyszałam od położnej, że jak schudnę to na pewno zostanę mamusia. Więc ja do Lubina już się nie wybiorę. Pamiętaj, że jak nagle się rozpocznie poród, to nie wiem czy będziesz chciała jechać z 2h, czy nie pojedziesz do najbliższego szpitala.
 
Myślę, że to kwestia trafienia na odpowiednią położna. Dużo osób chwaliło sobie Nowa Sól (bo tak im polecano) a później żałowały. W Lubinie byłam na wywoływaniu poronienia, usłyszałam od położnej, że jak schudnę to na pewno zostanę mamusia. Więc ja do Lubina już się nie wybiorę. Pamiętaj, że jak nagle się rozpocznie poród, to nie wiem czy będziesz chciała jechać z 2h, czy nie pojedziesz do najbliższego szpitala.
Myślę, że położna nie powiedziała tego złośliwie, a raczej tak bardziej z medycznego punktu widzenia 🤔 mi lekarz kiedyś jak zmagałam się z nadmiarem kilogramów też doradził żebym schudła jeżeli chcę zwiększyć szanse na ciążę, zrozumiałam to nie jako przytyk, a jako poradę lekarską 😇.
 
Myślę, że położna nie powiedziała tego złośliwie, a raczej tak bardziej z medycznego punktu widzenia 🤔 mi lekarz kiedyś jak zmagałam się z nadmiarem kilogramów też doradził żebym schudła jeżeli chcę zwiększyć szanse na ciążę, zrozumiałam to nie jako przytyk, a jako poradę lekarską 😇.
to nie była porada, oderwana od rzeczywistości baba, ma szczęście, że emocjonlanie byłam wrakiem, bo bym złożyła na nią skargę, tak że jej by się odechciało na porodówkę przychodzić. Mogła ugryźć się w język, nie pytałam jej o poradę. Nawet nie pytałam jej o zdanie, nie miała prawa tak się odzywać. Jakby chuda przyszła to wtedy by powiedziała, że jak przytyje to zostanie mamusia?
 
to nie była porada, oderwana od rzeczywistości baba, ma szczęście, że emocjonlanie byłam wrakiem, bo bym złożyła na nią skargę, tak że jej by się odechciało na porodówkę przychodzić. Mogła ugryźć się w język, nie pytałam jej o poradę. Nawet nie pytałam jej o zdanie, nie miała prawa tak się odzywać. Jakby chuda przyszła to wtedy by powiedziała, że jak przytyje to zostanie mamusia?
To na pewno nie był czas na takie uwagi i wcale nie uważam, że ta położna postąpiła właściwie będąc tak nie delikatną, żeby było jasne.
Ale może właśnie przez to, że to był ten czas odebrałaś to w taki, a nie inny sposób, a ona nie chciała Cię urazić.
Przynajmniej taką mam nadzieję, bo jeżeli była faktycznie to złośliwa, kąśliwa uwaga to taka osoba nie powinna pracować w szpitalu 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️.
 
To na pewno nie był czas na takie uwagi i wcale nie uważam, że ta położna postąpiła właściwie będąc tak nie delikatną, żeby było jasne.
Ale może właśnie przez to, że to był ten czas odebrałaś to w taki, a nie inny sposób, a ona nie chciała Cię urazić.
Przynajmniej taką mam nadzieję, bo jeżeli była faktycznie to złośliwa, kąśliwa uwaga to taka osoba nie powinna pracować w szpitalu 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️.
ona w ogóle jakaś dziwna była.
Nie odebrałam Twojego komentarza, że uważasz że postapila właściwie 😅
Dziwna ta kobieta była, mam nadzieję że więcej jej nie spotkam na swojej drodze.
 
ona w ogóle jakaś dziwna była.
Nie odebrałam Twojego komentarza, że uważasz że postapila właściwie 😅
Dziwna ta kobieta była, mam nadzieję że więcej jej nie spotkam na swojej drodze.
Jedna ze znajomych rodziła w Nowej Soli i położne były podobno okropne 🤦🏻‍♀️. przychodziły i zmuszały kobiety do karmienia piersią, nie chciały dawać MM, bo pierś najlepsza dla dziecka... No ja wszystkim rozumiem, sama karmiłam piersią ale chyba każda kobieta powinna mieć wybór czy chce karmić czy nie, prawda? A one tam wyzywały od wyrodnych, wygodnickich matek itd... także dramat 🤦🏻‍♀️🫣.
Ja w Lubinie spotkałam się z wielką pomocą przy początkach karmienia, instrukcje co i jak robić, co robię źle itd. W nocy jak Mała płakała dłużej niż 5 minut to zaraz przychodziła któraś i pomagała uspokoić, ululać... Dlatego tak mi ciężko kiedy słyszę czy czytam, że położne potrafią być tak... Złe 🥺🫣 bo to właśnie na nie najbardziej taka kobieta pierwszy raz rodząca najbardziej chyba liczy jeżeli chodzi o przejście porodu i pomoc przy maluszki te kilka pierwszych dni 🤷🏻‍♀️.
 
reklama
Myślę, że położna nie powiedziała tego złośliwie, a raczej tak bardziej z medycznego punktu widzenia 🤔 mi lekarz kiedyś jak zmagałam się z nadmiarem kilogramów też doradził żebym schudła jeżeli chcę zwiększyć szanse na ciążę, zrozumiałam to nie jako przytyk, a jako poradę lekarską 😇.
oj mi też lekarze latami wmawiali, że mam schudnąć to zajdę w ciążę (w międzyczasie przepisywali mi leki, po których tyłam - po jednym z nich miałam +15kg w 3 miesiące). Dopiero wizyta w klinice in vitro pokazała dlaczego w ciążę nie zachodzę - to mój mąż jest praktycznie bezpłodny. Lekarzom najłatwiej powiedzieć kobiecie schudnij i tyle :)
 
Do góry