reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ginekolog Wrocław

To może być trudne. Lekarze nie są cały czas w szpitalu zwykle mają dyżury więc nie wiesz czy akurat to cięcie wypadnie w jego dyżur. No i jeszcze opcja, że nawet Cię umówią na termin X, zaczniesz rodzić wcześniej i będzie inny lekarz. Do tego musisz trafić na lekarza pro cesarskie cięcie, a wydaje mi się że to wcale nie jest takie łatwe. Co innego gdyby ten Twój pierwszy poród zakończył się cesarką, bo wtedy można by kombinować. Tak będzie raczej dużo lekarzy namawiających Cię na sn :(
Tego się właśnie obawiam. Moim zdaniem kobieta powinna mieć wybór i to bez zbędnego kombinowania... Dużo matek świadomie wybiera SN, a te, które wolą CC nie powinny być zmuszane do SN 🙄 Chore to wszystko.
 
reklama
Myślałam, że wystarczy zaświadczenie, że poprzedni poród był po prostu traumatyczny i nie chcę ponownie rodzić SN?
Nikt nie pyta czy chcesz rodzic SN czy nie. Szpital prywatny MedFemina, może tam sobie kupisz CC na życzenie, a tak to zapomnij. Chyba, że zaczniesz chodzić do dobrego psychiatry, który stwierdził tokofobie.
Z doświadczenia powiem, że na Borowskiej najwięcej porodów kończy się CC, ale to też nie jest tak hop siup. Co do lekarzy z tego szpitala prawie każdy ma prywatę i możesz u niego prowadzić ciążę. Na NFZ nie słyszałam żeby ktoś sobie "dorabiał". Tu najbardziej doradziłbym dra Fuchsa lub samego profesora Zimmera.
 
Nikt nie pyta czy chcesz rodzic SN czy nie. Szpital prywatny MedFemina, może tam sobie kupisz CC na życzenie, a tak to zapomnij. Chyba, że zaczniesz chodzić do dobrego psychiatry, który stwierdził tokofobie.
Z doświadczenia powiem, że na Borowskiej najwięcej porodów kończy się CC, ale to też nie jest tak hop siup. Co do lekarzy z tego szpitala prawie każdy ma prywatę i możesz u niego prowadzić ciążę. Na NFZ nie słyszałam żeby ktoś sobie "dorabiał". Tu najbardziej doradziłbym dra Fuchsa lub samego profesora Zimmera.
Zimmer nieaktualny, nie jest już kierownikiem.
 
reklama
Ale profesor nadal tam pracuje?
Nie powiem było tam małe zamieszanie jak leżałam pod koniec grudnia, ale nie wpadłabym na to, że profesor zrezygnuje. Dla mnie to złoty człowiek. Dwa razy wydzwaniali do niego po pomoc przy moich porodach. Przy pierwszym niestety syn "oberwał" rykoszetem. Nie mieli odpowiednich procedur na tę okoliczność. Po 13latach wszystko zmieniło się na plus, uratowali nam życie także ukłony w ich stronę.
 
Do góry