reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Glukoza na czczo 102, 9tc

Padarka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Maj 2020
Postów
519
Zrobiłam glukozę na czczo w 9 tyg ciąży i wynik to 102. To dopiero początek ciąży, więc się martwię. Lekarz kazał powtórzyć badanie za dwa tygodnie. Ale nic więcej nie powiedział. W poprzedniej ciąży oprócz dziwnego wyniku krzywej, gdzie poziom cukru właściwie nie skoczył nie miałam problemu, chyba. W pierwszej ciąży w ogóle nie miałam badanej glukozy ani krzywej. Od ostatniej ciąży czuję jakbym miała problem z cukrem. Np. czuje duże, gwałtowne spadki cukru. Co mogę zrobić, co jeść, żeby było ok.
 
reklama
Poczytaj o diecie cukrzycowej. Na pewno nie zaszkodzi. Opiera sie na bialku, tluszczach i weglowodanach, ale zlozonych. One wolniej sa trawione i nie ma tak duzych skokow cukru we krwi. Lekarz z takim wynikiem powinien zalecic ci juz teraz wykonanie krzywej cukrowej i wyslac do diabetologa. U mnie bylo tak w obydwu ciazach. Od razu na poczatku mialam zdiagnozowana cukrzyce ciazowa.
 
Poczytaj o diecie cukrzycowej. Na pewno nie zaszkodzi. Opiera sie na bialku, tluszczach i weglowodanach, ale zlozonych. One wolniej sa trawione i nie ma tak duzych skokow cukru we krwi. Lekarz z takim wynikiem powinien zalecic ci juz teraz wykonanie krzywej cukrowej i wyslac do diabetologa. U mnie bylo tak w obydwu ciazach. Od razu na poczatku mialam zdiagnozowana cukrzyce ciazowa.
No właśnie jak mi jakiś nie tak wynik wychodził w poprzedniej ciąży, to mówił, że może jakiś błąd, ale powtórzyłam i było tak samo. Ogólnie jestem szczupła 50 kg i dzieci rodzę raczej małe 3100, więc może dlatego się nie przejmuje. Powtórzę badanie na czczo jutro i zadzwonię do lekarza. Poproszę o skierowanie na krzywą.
 
A co teraz zrobić z dietą? Nie wiem ci mogę a czego nie mogę jeść. Czy to indywidualna kwestia?
 
A co teraz zrobić z dietą? Nie wiem ci mogę a czego nie mogę jeść. Czy to indywidualna kwestia?

Doeta cukrzycowa. Musisz poczytac w internecie, bo to duzo informacji, zeby tutaj pisac.
No właśnie jak mi jakiś nie tak wynik wychodził w poprzedniej ciąży, to mówił, że może jakiś błąd, ale powtórzyłam i było tak samo. Ogólnie jestem szczupła 50 kg i dzieci rodzę raczej małe 3100, więc może dlatego się nie przejmuje. Powtórzę badanie na czczo jutro i zadzwonię do lekarza. Poproszę o skierowanie na krzywą.

Ani waga twoja, ani dzieci nie ma tu nic do rzeczy. Jesli lekarz tak bagatelizuje to bym sie zastanowila nad zmiana. Nieleczona cukrzyca ciazowa moze prowadzic do poronienia, przedwczesnego porodu, a posrednio do smierci dziecka.
 
Sprawdziłam, w poprzedniej ciąży miałam obciążenie glukozą. 85 na czczo, 91 po godzinie i 84 po 2 godzinach. Powtarzałam drugi raz, bo lekarz mówił, że błąd i było to samo.
Teraz ten cukier wydaje mi się gigantyczny :-(
 
Doeta cukrzycowa. Musisz poczytac w internecie, bo to duzo informacji, zeby tutaj pisac.


Ani waga twoja, ani dzieci nie ma tu nic do rzeczy. Jesli lekarz tak bagatelizuje to bym sie zastanowila nad zmiana. Nieleczona cukrzyca ciazowa moze prowadzic do poronienia, przedwczesnego porodu, a posrednio do smierci dziecka.
:-( Ja muszę o to zadbać, jutro zrobię glukozę i będę naciskać na lekarza, żeby dostać skierowania.
 
reklama
Do góry