reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Glukoza na czczo 102, 9tc

Trzeba zrobić krzywą. Jak najbardziej to może być cukrzyca ciążowa. Ja na samym początku miałam dokładnie ten sam wynik na czczo 102. To był chyba 7tc albo wcześniej. Przez okropne wymioty krzywą udało mi się zrobić dopiero w 10tc, tego dnia na czczo wyszło mi 84, ale po glukozie niestety już tak: po 1h 218, po 2h 223. No od samego początku cukrzyca jak nic! Ważyłam przed ciążą 56kg, w ciąży przytyłam 10kg, synek urodził się z wagą 3kg. Więc na wagę nie ma co patrzeć.
 
reklama
Dzisiaj powtórzyłam glukozę na czczo z krwi i wynik znowu za wysoki 98. Dzwoniłam do lekarza i pójdę po skierowanie na krzywą cukrową.
Nie rozumiem tych wyników. Jakieś 20 minut po obiedzie poszłam na glukozę z palca i wynik 86. O co w tym chodzi? Któraś z Was to rozumie?
Jak robiłam pierwszą krzywą w poprzedniej ciąży było 84 na czczo, po godzinie też 84, po dwóch 94. Jakby cukier mi glukozy nie podnosił?
 
Dzisiaj powtórzyłam glukozę na czczo z krwi i wynik znowu za wysoki 98. Dzwoniłam do lekarza i pójdę po skierowanie na krzywą cukrową.
Nie rozumiem tych wyników. Jakieś 20 minut po obiedzie poszłam na glukozę z palca i wynik 86. O co w tym chodzi? Któraś z Was to rozumie?
Jak robiłam pierwszą krzywą w poprzedniej ciąży było 84 na czczo, po godzinie też 84, po dwóch 94. Jakby cukier mi glukozy nie podnosił?
Nie mierzy się 20min po posiłku.
Na krzywej masz na czczo po godzinie i po dwuch. Ja przekraczam ten po godzinie a i tak mierze w domu po 2 godzinach.
A dokładnie po 2 godzinach od rozpoczęcia posiłku.
 
Zrobiłam krzywą:
Na czczo: 97,3 (już od 2 tyg na diecie)
Po godzinie: 69,4
Po dwóch: 78, 5
W poprzedniej ciąży miałam też niski cukier po godzinie. Ale teraz mam niższy od tego na czczo.
 
Zrobiłam krzywą:
Na czczo: 97,3 (już od 2 tyg na diecie)
Po godzinie: 69,4
Po dwóch: 78, 5
W poprzedniej ciąży miałam też niski cukier po godzinie. Ale teraz mam niższy od tego na czczo.
Pierwszy cukier muwi o cukrzycy ciążowej. Z tym po godzinie nie będę komentować bo mi każą przy 70 już coś zjeść. Weź skierowanie do diabetologa.
 
Zrobiłam glukozę na czczo w 9 tyg ciąży i wynik to 102. To dopiero początek ciąży, więc się martwię. Lekarz kazał powtórzyć badanie za dwa tygodnie. Ale nic więcej nie powiedział. W poprzedniej ciąży oprócz dziwnego wyniku krzywej, gdzie poziom cukru właściwie nie skoczył nie miałam problemu, chyba. W pierwszej ciąży w ogóle nie miałam badanej glukozy ani krzywej. Od ostatniej ciąży czuję jakbym miała problem z cukrem. Np. czuje duże, gwałtowne spadki cukru. Co mogę zrobić, co jeść, żeby było ok.
Napiszę czegoś nie możesz. Gotowane warzywa odpadają, jeśli już to na parze, owoce do godziny 15, żadnych kompotów, oczywiście słodyczy,cukrów prostych też nie. Przetwory mleczne na śniadanie nie są wskazane, surowe ryby zdecydowane nie. Smażonych potraw, najlepiej gotowane mięso.. oto. Miałam cukrzycę w dwóch ciążach byłam na insulinie i nie pociesze cię to wcale proste nie jest, mierzyłam cukier po każdym posiłku, jak tylko był wysoki to już zastanawiałem się co jest nie tak. Jest dużo artykułów w necie poczytaj, są spoko jadłospisy tygodniowe, zawsze można coś dla siebie wybrać .

Aha i oczywiście ostatni posiłek przed snem jakaś kanapka. Nie możesz dopuścić do tego żeby być głodna, wtedy cukier skacze jak szalony
 
Napiszę czegoś nie możesz. Gotowane warzywa odpadają, jeśli już to na parze, owoce do godziny 15, żadnych kompotów, oczywiście słodyczy,cukrów prostych też nie. Przetwory mleczne na śniadanie nie są wskazane, surowe ryby zdecydowane nie. Smażonych potraw, najlepiej gotowane mięso.. oto. Miałam cukrzycę w dwóch ciążach byłam na insulinie i nie pociesze cię to wcale proste nie jest, mierzyłam cukier po każdym posiłku, jak tylko był wysoki to już zastanawiałem się co jest nie tak. Jest dużo artykułów w necie poczytaj, są spoko jadłospisy tygodniowe, zawsze można coś dla siebie wybrać .

Aha i oczywiście ostatni posiłek przed snem jakaś kanapka. Nie możesz dopuścić do tego żeby być głodna, wtedy cukier skacze jak szalony
A jak to zrobić, żeby nie być głodna, ja czasami czuję się cały czas głodna. Jak to wszystko pogodzić z pracą? Przecież nie mogę tak sobie przerw robić kiedy mi się podoba? Jestem tak tym załamana, że nie wiem jak sobie poradzić z tym. W dodatku mam takie mdłości, że mnie odrzuca od większości rzeczy, jem bardzo wolno, ale i tak odruch wymiotny mi towarzyszy przez całe posiłki :-(
 
Ja miałam podobnie, lekarz kazał powtórzyć badanie trzy dni wcześniej trzymając dietę. Badanie wyszło w granicach normy. Na krzywej w 20 tc okazało się że to jednak cukrzyca ciążowa. I wszyscy patrząc na tamte wyniki byli zdziwieni że lekarz olał sprawę tym bardziej że moja mama choruje na cukrzycę. Obecnie jestem w drugiej ciąży i okazało się że owszem mam cukrzycę ale typu 2 :( I prawdopodobnie już wtedy była to cukrzyca typu 2 i prawdopodobnie chodzę z tym cholerstwem od lat 😞
 
Napiszę czegoś nie możesz. Gotowane warzywa odpadają, jeśli już to na parze, owoce do godziny 15, żadnych kompotów, oczywiście słodyczy,cukrów prostych też nie. Przetwory mleczne na śniadanie nie są wskazane, surowe ryby zdecydowane nie. Smażonych potraw, najlepiej gotowane mięso.. oto. Miałam cukrzycę w dwóch ciążach byłam na insulinie i nie pociesze cię to wcale proste nie jest, mierzyłam cukier po każdym posiłku, jak tylko był wysoki to już zastanawiałem się co jest nie tak. Jest dużo artykułów w necie poczytaj, są spoko jadłospisy tygodniowe, zawsze można coś dla siebie wybrać .

Aha i oczywiście ostatni posiłek przed snem jakaś kanapka. Nie możesz dopuścić do tego żeby być głodna, wtedy cukier skacze jak szalony
Gotowane warzywa można ale aldente. Chodzi żeby nie były rozgotowane. Ja na diecie w ciąży wyrównałam cukry i insuliny nie miałam. Mięso polecam pieczone. Jest lepsze od gotowanego a też można. Tak jak w sosie własnym (bez mąki).
Przetwory mleczne to też np twaróg który można zjeść z kanapką. Trzeba tylko dobrze łączyć składniki.
Ja jadłam jogurt naturalny z owocami i płatkami owsianymi. Mi pomidory mocno podnosił cukier. Cukrzyca ciążowa jest specyficzna i u każdej może być inna.

A jak to zrobić, żeby nie być głodna, ja czasami czuję się cały czas głodna. Jak to wszystko pogodzić z pracą? Przecież nie mogę tak sobie przerw robić kiedy mi się podoba? Jestem tak tym załamana, że nie wiem jak sobie poradzić z tym. W dodatku mam takie mdłości, że mnie odrzuca od większości rzeczy, jem bardzo wolno, ale i tak odruch wymiotny mi towarzyszy przez całe posiłki :-(
Jeśli cie stać polecam dietę pudełkową. W tej ciąży się zdecydowałam i jestem zadowolona (dieta o niskim ig). W poprzedniej ciąży gotowałam a do pracy zabierałam np Orzechy jako posiłek
 
reklama
Ja miałam podobnie, lekarz kazał powtórzyć badanie trzy dni wcześniej trzymając dietę. Badanie wyszło w granicach normy. Na krzywej w 20 tc okazało się że to jednak cukrzyca ciążowa. I wszyscy patrząc na tamte wyniki byli zdziwieni że lekarz olał sprawę tym bardziej że moja mama choruje na cukrzycę. Obecnie jestem w drugiej ciąży i okazało się że owszem mam cukrzycę ale typu 2 :( I prawdopodobnie już wtedy była to cukrzyca typu 2 i prawdopodobnie chodzę z tym cholerstwem od lat 😞
Ja też myślę, że mi się to rozwinęło w poprzedniej ciąży, też lekarz olał zupełnie do końca. Wyniki krzywej uznał za dziwne i tyle. I potem mi zostało i teraz jest w ciąży dużo gorzej, objawy się nasiliły. Chciałam iść wcześniej to sprawdzić, ale nie zadbałam o to :-(
 
Do góry