reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2024

Słuchajcie, czy wyniki bety z dwóch różnych laboratoriów, z innymi widełkami można ze sobą porównywać?
Bo kurczę. Zrobiłam betę w sobotę i dzisiaj. Pierwszy wynik: 397,6 drugi: 987,1. Tutaj wynik super.
Ale...zestresowałam się, bo pomiędzy dwoma różnymi laboratoriami już jest zły przyrost... No, ale to było inne labo... jakby porównywać miedzy sobą wyniki z tego samego labo to przyrosty są bardzo dobre🤷‍♀️

Ogólnie wyniki takie:
Laboratorium 1:
13.04. (8:30) beta: 23,4
15.04 (8:30) beta 62,0
18.04 (11:30) beta 295,1
Laboratorium 2:
20.04. (9:00) beta 397,60
22.04 (9:00) beta 987,10
 
reklama
Słuchajcie, czy wyniki bety z dwóch różnych laboratoriów, z innymi widełkami można ze sobą porównywać?
Bo kurczę. Zrobiłam betę w sobotę i dzisiaj. Pierwszy wynik: 397,6 drugi: 987,1. Tutaj wynik super.
Ale...zestresowałam się, bo pomiędzy dwoma różnymi laboratoriami już jest zły przyrost... No, ale to było inne labo... jakby porównywać miedzy sobą wyniki z tego samego labo to przyrosty są bardzo dobre🤷‍♀️

Ogólnie wyniki takie:
Laboratorium 1:
13.04. (8:30) beta: 23,4
15.04 (8:30) beta 62,0
18.04 (11:30) beta 295,1
Laboratorium 2:
20.04. (9:00) beta 397,60
22.04 (9:00) beta 987,10
A progesteron badalas?
Faktycznie dziwny przyrost jest pomiedzy 18 a 20.
A dlaczego tyle razy badalas bete?
 
A progesteron badalas?
Faktycznie dziwny przyrost jest pomiedzy 18 a 20.
A dlaczego tyle razy badalas bete?
Bo jestem po biochemie i miałam stresa 😉 dlatego chciałam sprawdzić po 48h i potem po 72 😀
Pierwsze 3 wyniki były super i nie robiłabym następnych gdyby nie to, że gin na jutrzejszej wizycie chce mieć wynik bieżący z dzisiaj + 48h wcześniej, dlatego zrobiłam w sobotę w innym labie (mój był zamknięty...)
mam nadzieję, że ta różnica wynika tylko ze zmiany labo (ma w ogóle inne widełki z tego co widzę)
 
Słuchajcie, czy wyniki bety z dwóch różnych laboratoriów, z innymi widełkami można ze sobą porównywać?
Bo kurczę. Zrobiłam betę w sobotę i dzisiaj. Pierwszy wynik: 397,6 drugi: 987,1. Tutaj wynik super.
Ale...zestresowałam się, bo pomiędzy dwoma różnymi laboratoriami już jest zły przyrost... No, ale to było inne labo... jakby porównywać miedzy sobą wyniki z tego samego labo to przyrosty są bardzo dobre🤷‍♀️

Ogólnie wyniki takie:
Laboratorium 1:
13.04. (8:30) beta: 23,4
15.04 (8:30) beta 62,0
18.04 (11:30) beta 295,1
Laboratorium 2:
20.04. (9:00) beta 397,60
22.04 (9:00) beta 987,10
Jako osoba pracująca w laboratorium napisze, że absolutnie nigdy nie porównuje się wyników pomiędzy laboratoriami. Chyba, że ma się 100% pewność, że badania zostały wykonane na tym samym sprzęcie z użyciem tych samych odczynników.
Różne zakresy wartości referencyjnych już świadczą o tym, że na pewno te badania były robione na innym analizatorze i pewnie inną metodą.
 
Bo jestem po biochemie i miałam stresa 😉 dlatego chciałam sprawdzić po 48h i potem po 72 😀
Pierwsze 3 wyniki były super i nie robiłabym następnych gdyby nie to, że gin na jutrzejszej wizycie chce mieć wynik bieżący z dzisiaj + 48h wcześniej, dlatego zrobiłam w sobotę w innym labie (mój był zamknięty...)
mam nadzieję, że ta różnica wynika tylko ze zmiany labo (ma w ogóle inne widełki z tego co widzę)
Kurcze dziwne a nie jest podany wynik w innych jednostkach ? .

Dlatego ja zawsze szukam takich lab co sa i w soboty czynne.
Ja tez jestem po stratach. To moja 5 ciaza i mam dopiero 1 dziecko. 2 miesiące temu mialach tez biochem
 
reklama
Jako osoba pracująca w laboratorium napisze, że absolutnie nigdy nie porównuje się wyników pomiędzy laboratoriami. Chyba, że ma się 100% pewność, że badania zostały wykonane na tym samym sprzęcie z użyciem tych samych odczynników.
Różne zakresy wartości referencyjnych już świadczą o tym, że na pewno te badania były robione na innym analizatorze i pewnie inną metodą.
Dzięki, bardzo mnie uspokoiłaś 😀❤️
Jutro mam wizytę u gina 😉
 
Do góry