reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniówki w kuchni:-)

Sarka dziękuję za świetny przepis. Mam właśnie serek "Mój ulubiony" tylko każę mężowi kupić jeszcze jedno ciasto francuskie i zrobię je dziś wieczorem:-)
 
reklama
misia no ja je uuuwielbiamp:ppp zapomniałam napisac jeszcze o cukrze hehe no bo przecież to ma być na słodko :) no więc do serka miksując dodaj ze dwa trzy cukry waniliowe albo kilka łyżek zwykłego cukru zalezy jak bardzo ma byc słodkie :)
 
Misia ja robie rozki z jablkiem i marmolada, podam przepis, moze sie przyda na nastepny raz :)
Skladniki:

ciasto francuskie (kupuje takie gdzie w opakowaniu jest szesc prostokatow, ktore potem kroje na trojkaty:), kupuje dwa opakowania i wychodzi mi 24 sztuki).
owoce – ja najczesciej robie z jablkiem albo z marmolada
cukier puder zmieszany z waniliowym
cynamon
jajko

Jak robie z jablkiem, to jablko kroje na osemki. Ciasto francuskie kroje na trojkaty. Na kazdej klade owoce lub marmolade. Zawijam i klade na blache wylozona pergaminem. Ciastka smaruje jajkiem i jak robie z jablkiem to posypuje cynamonem, a jak robie z marmolada to posypuje cukrem. Pieke az do zrumienienia. Zdejmuje i posypuje cukrem pudrem z waniliowym.
 
mummy3 świetny przepis, dziękuję. Dziś skorzystam z przepisu Sarki ale za tydzień wypróbuję twój:-)
Sarka tak myślałam, że zapomniałaś napisać o cukrze, ale przecież to wiadome, że trzeba go dodać.:tak: Jeszcze raz dzięki.
 
witam wszystkie panie:* sąsiadka dała mi przepis na fajne ciasto-może do tanich nie należy ale ożna sobie pozwolic na nie czasem:) latwe w wykonaniu i jakie dobreee:) ale nie wiem jak je nazwac haha:p
skladniki:
opakowanie sucharów-takie zwykle, u nas w polsce niebieskie opakowanie:)
sloik nutelli 350g
smietana 36% - 500ml
3 serki smietankowe twój smak
zelatyna
2smietanfiksy
5lyzek cukru pudru
3galaretki-o ulubionym smaku-ja dalam z owocow lesnych:)

przygotowanie:
suchary rozgniesc na male kawaleczki badz zemlec blenderem zostawiajac troche wiekszych kawalkow - wtedy fajnie chrupia:)
do tego dac cala nutelle i wymiezac dokladnie, wylozyc tym spod tortownicy i porzadnie uklepac-wstawic do lodowki.
smietane ubic z cukrem i smietanfiksami, dodac 5lyzeczek zelatyny rozpuszczonej w 3/4szklanki wody-schlodzone i dokladnie zmiksowac. po wymieszaniu dodac serki smietankowe i wymieszac, masę wylozyc na schlodzony spód z nutelli i sucharków.
wstawic do lodówki. galaretki ugotować w 3szklankach wody i zostawic do wystygniecia.
w miare zastygniety spód z masa smietankowa zalac tężejącą galaretka-jeszcze chlodzic razem ok 3 godzin:)
pysznosci
smacznego:)
 
dziewczyny a macie jakis fajny i szybki przepis na cos z serem bialym?? wyslalam meza do polskiego sklepu po bialy ser i kupil...mielony, nic tylko do jakiegos ciasta..
 
reklama
mummy 2 przepraszam ze dopiero dzisiaj - zapomniałam :zawstydzona/y:
Sk ladniki na ciasto:
- 1 kostka masła
- 3 łyżki cukru pudru
- 5 żółtek
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 3 szklanki mąki
Składniki zagniatasz , dzielisz ciasto na 2 części i wkładasz do zamrażalnika
Masa serowa:
- 1 kg twarogu zmielić , lub w wiaderku ( ja taki kupuję gotowy zmielony do serników)
- 2 łyżki mąki ziemniaczanej
- pół kostki miękkiego masła
- 3 jajka
- 1 szklanka cukru
Jajka z cukrem miksujesz dodajesz masło plus mąka i twaróg porcjami
Brzoskwinie z puszki , odsączasz, kroisz na częsci, plasterki . W między czasie ubijasz 5 białek z 3/4 szklanki cukru.
Na blaszkę trzesz jedną część ciasta na to wlewasz masę serową, układasz brzoskwinię, następnie ubita piana z białek i na końcu znów warstwa ciasta.
Pieczesz 1 godzinę w temperaturze 180 stopni, Aha ciasto najlepiej upiec dzień przez spożyciem.
smacznego :-)
 
Do góry