reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gry edukacyjne - nauka angielskiego

reklama
dziewczyny swietny temat. sama ucze ang a w tym roku po raz pierwszy wzielam przedszkolaczki. mam tez 4- letnia coreczke i wiecie wlasnie na youtube znalazlam mnostwo ciekawych rzeczy, ktore wykorzystuje, podaje kilka linkow:
YouTube - Song: What's Your Name?
YouTube - How old are you? by Peter Weatherall
w ogole swinka peppa po ang( ogladam z dziecmi na zajeciach), piosenka wheels on the bus...,
do tego YouTube - How are You? (Song)
piosenki panow co spiewaja z dziecmi walking walking(link powyzej zostal juz podany).jak mi sie cos przyomni to dopisze
 
marta24 - widze ze podobne zainteresowania, ja narazie mam mało czasu na szperanie, a moja córcia jeszcze za mała na walking walking, ale jak coś znajde fajnego to też podam, mysle ze coraz wiecej rodziców bedzie korzystac
 
A spróbujcie swoim dzieciakom od najmłodszych lat puszczać bajki w języku angielskim i zobaczycie, że same załapią ten język i będzie im się później łatwiej uczyć. Moja ciocia tak robi ze swoją małą i mówi pojedyncze słówka po angielsku bez nauki tak naprawdę (mała ma 2,5 roku)
 
Masz 100% racji. Najlepiej właśnie tak robić, albo oswajać dziecko z grami edukacyjnymi - wtedy na pewno dziecko coś złapie i już będzie oswojone z językiem. Na swiatekgier.pl widziałam kilka fajnych pozycji, które można by spokojnie takim dzieciaczkom pokazywać, myślę, że mogą się wam spodobać.
 
Super temat, mnóstwo ciekawych informacji o różnych grach i zabawach. Ja ze swojej strony chciałabym dorzucić jeszcze Karaoke dla dzieci Angielski w piosenkach. To jest taki program jak karaoke, tylko dobrane są odpowiednie piosenki, które uczą np. nazw dni tygodnia itp. Sama jestem zdziwiona, jak w ten sposób mój Jasiek łapie podstawowe słówka, a czasem nawet całe zdania. Polecam, bo jest z tego przy okazji mnóstwo zabawy i często bawimy się razem - gra sprzyja tez integracji rodziny, co jest dodatkowym atutem :)

Pozdrawiam świątecznie :)
 
Dorzucę swoje 3 grosze: Jak najbardziej warto uczyć od malucha. Ja jestem nauczycielką, moi najmniejsi uczniowie mają po niecałe 2 latka. I dzieci na prawdę łapią, 3 latki, po 1,5 roku nauki mówią zdankami małymi, znają mnóstwo słówek, śpiewają piosenki. Dzieci chłoną język jak gąbeczki, więc nie ma na co czekać!
 
Jak najbardziej warto uczyć od małego, trzeba jednak dowiedzieć się, czy nauczyciel jest dobry. Byłem kiedyś z dziewczyną odebrać jej siostrzenicę z przedszkola i to co tam usłyszałem na pewno nie było angielskim...
Myślę, że warto z dzieckiem posiedzieć trochę nad jakąś stronką do nauki języków, jak na przykład zosiaikevin.pl (Angielski dla dzieci, Angielski Online) - tu akurat wymowa jest fajna, a z tego co zauważyłem tematy także.
Ale czemu ograniczacie się tylko do jednego języka - może ktoś zna coś do nauki rosyjskiego?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry