reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gusła czyli co warto robić w ciąży, aby nasze dzieci były zdrowsze, mądrzejsze itd.

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
jak byłam na początku ciąży to mi moja Mama powiedziała żebym się jak najwięcej uśmiechała i starała być radosna.
ona - jak chodziła w ciąży ze mną - miała straszne spadki nastroju. ogólnie jest wesołą osobą, ale wtedy miała napady płaczu i mówi, że sama nie wie skąd się to wzięło. płakała bez powodu i to często.
potem ja się urodziłam taki płaczek-dzieciaczek.
także Melulu - coś w tym może być :-)
 
reklama
oj przydaloby sie rozmasowac moje walki na plecach i rozgonic cellulit na nogach:-) moze Alex by sie ucieszyl......
 
Jeżeli Moja Justynka bedzie taka jak ja w ciaży to juz sobie wpłczuje. Rycze na okrągło:szok: wsztko mnie denerwje, starsznie niezdecydowana jestem.
Ale jest taz jeden plus:-) nie mama zadnych przypadłośći i jestem zdowiutka jak rybka :-)
 
w sumie to płacz oczyszcza z negatywnych emocji....
a psychika na pewno ma wpływ na zdrowie...
ja też nie chciałabym żeby dziecko odziedziczyło moje humory....
jak na razie wszyscy mnie tak straszą...:-D
 
a może gusła / przesądy po-ciążowe ???

1. słyszałam, że z maleńkim dzieckiem nie powinno się podchodzić do lustra - ale dlaczego to nie wiem;
2. przez pierwszy rok nie obcina się włosów - też nie wiem dlaczego;
3. co jest z tą czerwoną kokardką ?
 
Czerwona kokardka to podobno, żeby Ci dziecka nie ociotowali(cokolwiek to znaczy)- a ja jestem raczej antyprzesądna, więc wstążeczkę będzie miał, ale niebieską a na niej medalik;-)bo to wynika z mego serduszka;-)

A mój Dziadek jeszcze ostatnio dodał, że nie wolno dziecka przed chrztem przez okno pokazywać- ciekawe;-)
 
heh, no to ja pokazuję dziecku świat przez okno, oglądamy się w lusterku i żadnych kokardek nie mamy - hm, mam nadzieję, że nic małej nie będzie :-p

ale ja w przesądy nie wierzę ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
mamjakty u mnie to samo, lustro, okno, brak kokardki
;-):-)
i też w przesądy nie wierzę
póki co jest ok :-p:tak:
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry