reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Higiena jamy ustnej uniemowlaka

Mrs.mama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Maj 2022
Postów
151
Dziewczyny ostatnio zadaje duzo pytan w zwiazku z moim wilczkiem😁 ale kto jak nie wy lepiej odpowiecie. Jestescie skarbnica wiedzy i pomocy🥰 Dziewczyny jak dbacie o higieny jamy ustnej u waszych dzieci. Moj maly ma 7 mcy i przemywam mu jezyczek oraz dziaselka gaza nalozona na palec i namoczona woda. Ale mysle czy nie powinnam robic to inaczej...mlody ma juz 2 pierwsze zabki. Czy to nie zamalo co robie?? Kupilam mu juz pierwsza szczoteczke i czasami szczotkuje nia dziaselka i te dwa kasowniczki hehe Zastanawiam sie czy powinnam uzyc juz jakies specjalnej pasty vzy co. Nawet nie wiem czy takie istnieja dla tak malych dzieci. Podpowiecie jak to jest u was?
 
reklama
My od narodzin mieliśmy przezroczysta szczoteczkę silikonowa na palec i szczoteczki gryzaczki. Potem miękkie szczoteczki, same sobie gryzły. Myliśmy od początku pasta z fluorem. Tak zalecil nam dentysta. Teraz mają już 3 i 4 lata. Sami myją szczoteczka soniczna lub manualna i ciągle ta sama pasta
 
Ooo nie wiedzialam ze sa takie szczoteczki na palec. Pedze w takim razie dzisiaj do sklepu😁@Destino a gdzie ja kupilas. Pamietasz? pasta z fluorem dla 7 miesieczniaka? Myslisz ze nie zaszkodzi?
 
Też używamy szczoteczki silikonowej, a odkąd pojawiły się ząbki, to nakładam niewielkie ilości pasty do zębów (są takie z przedziałem wiekowym 0-2 lata). Ale niedługo przejdziemy na normalną szczoteczkę, bo maluch potrafi już mocno ugryźć palec na którym jest szczoteczka😉
 
Odkąd pojawiły się pierwsze ząbki zaczęłam u dzieciaków używać pasty Elmex. Mała aktualnie ponad 2,5 roku ma zasobą już wizyty kontrolne u stomatologa i zdrowe ząbki.
Szczoteczka zwykła manualna
 
Ooo nie wiedzialam ze sa takie szczoteczki na palec. Pedze w takim razie dzisiaj do sklepu😁@Destino a gdzie ja kupilas. Pamietasz? pasta z fluorem dla 7 miesieczniaka? Myslisz ze nie zaszkodzi?
kupowałam na necie. Teraz nie pamiętam.
Żeby myjemy już 4 lata. A moje dziecko jest wcześniakiem i ma ubytki szkliwa. Na razie nic jej nie ma choć pastę wcina jak cukierki 😊
 
reklama
My najpierw silikonowa nakladka na palec, z pojawieniem się pierwszego ząbka przeszlismy na szczoteczki dla niemowląt z dziurką w rączce. Też do kupienia w rosmanie, aptece lub allegro. Jeden zestaw takich szczoteczek z swinki peppy kupilam w action. I u nas akurat pasta z ziajki bez fluoru, bo mój akurat kupował, i tak mu aptekrz doradził 🙄 ja bym wybrała z fluorem.
Mielismy też gryzaki ze szczoteczką (kaktus) ale nie uzywalismy do czyszczenia buzi, raczej jako gryzak.
 
Do góry