reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hobby, zdolności, ciekawe pomysly na spędzanie czasu w domu...

reklama
ja z takim pytaniem...
kurde zrobilam czapke,ale na oko(czyt.z pomoca filmiku) i jest dobra ale na mnie:-D...
szukam w necie teraz jakis info zeby mozna bylo zrobic czapke na 50cm np...kurde jak to zrobic\?nie mam pojecia...
\kasiuleczko,Gastone moze wy mi wytlumaczycie - z Polskiego na nasze...jest duzo info w necie,czasami nie zbyt na temat..

pomocy
 
Gastone to raczej Anineczka czyta w myslach bo mnie w tym kierunku popchnela:-D ja jak narazie bylam na etapie myslenia co zrobic bo zdarzylo sie ze sie cofalam w tym watku o kilka stron i mnie to szukanie zaczynalo draznic:confused2:.

Ewelcia ... hmmmm ja jedynie moge ci pomoc taká rozpiská(bo mam jeszcze w domku czapke na mniej wiecej 50cm)i moge policzyc te oczka w ktorym rzadku ile dodajesz slupkow. Ale to wszystko zalezy od grubosci welny jaka masz. Bo ta czapká którá ja mam jest robiona z grubej( a u mnie gruba = 3x cienka):-)
 
Kasiuleczko,ja mam dosc gruba welne,robie szydelkiem 4,5mm.....wiesz co jak mozesz to policz,bede wdzieczne....nie musi byc na juz...na spokojnie jak bedziesz miec czas:)
 
Ewelcia

5oczek lancuszka zamykasz w kolko
1rzad- 12 slupkow 1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1
2rzad- w kazde oczko wbijasz po dwa slupki 2,2,2,2,2,2,2,2,2,2,2,2
3rzad- co drugie oczko wbijasz po 2 slupki 1,2,1,2,1,2,1,2,1,2,1,2......
4rzad -co trzecie oczko wbijasz po 2 slupki 1,1,2,1,1,2,1,1,2,1,1,2.......
5rzad -co czwarte oczko wbijasz po 2 slupki 1,1,1,2,1,1,1,2,1,1,1,2.......
6rzad-co piate oczko wbijasz po 2 slupki 1,1,1,1,2,1,1,1,1,2,1,1,1,1,2.........


Jak bedziesz przy 5 rzadku zrob przymiarke do glowki wtedy bedziesz widziec czy czapka powinna juz schodzic w dol jesli kolko jest jeszcze male dorob 6 rzadek, jesli jest ok pomin 6 rzadek i dalej juz nie dodajesz oczek(jesli jest cienka welna to tych rzadkow musi byc wiecej w ktorych dorabiasz oczka)

7,8,9rzad bez dodawania oczek 1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1...........
znowu przymierz lub zmierz centymetrem
jesli brakuje ci 2,4cm to w nastepnych rzadkach zrob tak

10 rzad dodaj trzy oczka w trzech miejscach ja dodaje tam gdzie jest ucho, tyl i drugie ucho

czyli (tyl) 2,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,..(ucho)2,1,1,1,1,1,1, .....(lecisz do drugiego ucha )
2,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,..i lecisz do tylu.Musisz sobie policzyc oczka zeby byly w rownych odleglosciach od tylu.

mierzysz jesli jeszcze za malo 11 rzad robisz tak samo jak 10rzad (ja dodawalam jeszcze raz)

12,13,14 rzad znowu bez dodawania oczek
15rzad wykonczenie np jeden rzad polslupkow. Mnie w ten sposob wyszedl obwod 50cm wysokosc17,5cm bez falbanki(bo ja robilam dziewczecá)


Ale pamietaj musisz przymierzac i mierzyc bo to wszystko zalezy od grubosci welny.
 
Noo ewelcia juz wiesz.Mnie Kasiuleczka tez tlumaczyla pierwsza czape jak krowie na rowie:-)))

Kasiuleczka a czemu ty dodajesz pozniej jeszcze oczka?
Ja do konca juz robie w kolko i jest super.

Jak czapka jest w obwodzie ciut za duza wystarczy przeplesc welenke w ostatnim rzadku i lekko zwiazac na koncu.(po lewej stronie)
 
Ostatnia edycja:
Gastone no bo jak juz jestem przy tym 9 rzadku, mierze i widze ze jak nie bede dodawac oczek to czapka mi wyjdzie za mala o te 2,4cm a to jest ze tak powiem ostatni moment na powiekszenie ciut czapeczki.mozna tez sie cofnac i spruc te 3rzadki i w 7rzadku dodawac co 6oczko po dwa slupki a pozniej juz do konca leciec bez dodawania.

ooo ale jak to zwiazujesz laczycz jakos te oczka bo teraz to ja nie kumam:-D jeszcze mi za duza nie wyszla ciagle mniejsza.:-D
 
reklama
Kasiuleczko dziekuje slicznie....jestes WIELKA!!!!
Teraz dopiero mam czas na bb/..troche dzis robilam,ale musialam pruc...ale juz wiem czemu...ja mam cztery oczka lancuszka i zamalo w drugim rzedzie...
Pozniej dostosuje sie do tego co jest wyzej....jeszcze raz dziekuje!!!:-)
 
Do góry