reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hobby, zdolności, ciekawe pomysly na spędzanie czasu w domu...

Czytam,czytam,podziwiam talenty i co robie jutro lece szukac welny i szydelka:-D jestescie rewelacyjne w tych robotkach...ale te oczka rozpisane w poscie wyzej mnie powalily,ciekawe czy mi cos z tego wyjdzie,ale checi mam ogromne:tak:
 
reklama
To ja tez sie pochale,a co?!:-D:-)to DZIEKI KASIULECZCE!!!!!ale ja opuscilam 5 rzad,i 6 a raczej 5 zrobilam tylko ze czapka byla za duza,musialam pruc...poprostu mam grubsza welne;-)..
 

Załączniki

  • P8250656.jpg
    P8250656.jpg
    26 KB · Wyświetleń: 49
  • P8250658.jpg
    P8250658.jpg
    27,2 KB · Wyświetleń: 40
Ewelcia, super Ci czapa wyszła!
Kwiatuszka ciężko się robi? A wzór czapki z którego linka zaczerpnęłaś? (podobny jest troszkę do linka którego ja wstawiałam ale pewnie tych wzorów to masa jest).
Ja czekam na dostawę szydełek, bo to co mam nie współgra z wełenką (grubsza wełna, cienkie szydełko) i mi się kijowo robiło:nerd:
 
Kasiuleczka, Ty robiłaś w zeszłym roku te choinki z makaronu?
Wytłumaczysz - jak krowie na rowie - jak się je robi? Tak od początku do końca ;-):tak:
 
Ewelcia no swietnie ci wyszlo, to fakt ilosc tych rzadkow zalezy od grubosci. Super teraz to ci zamowienia polecá:-D:-D:-D buahhhh ja mam bizyy z czapkami do 5 grudnia:-D:-D:-D

Barmanko tak zrobilam kilka w zeszlym roku proste jak barszcz, tu pomocny link

http://jb1973.blogspot.com/2009/12/choinki-z-makaronu.html

j
a robilam z tego kursu.
Najlepiej uzyc jakiejs sztywniejszej kartki jak np blok techniczny.robisz i sklejasz stozek, wtedy obcinasz dol zeby choinka prosto stala i sie nie kolysala.
Teraz mozesz przyklejac makaron jaki tylko chcesz najlepiej na klej goracy z pistoletu( w Argosie kiedys kupilam za 7e, tylko majá malo tych wkladow ja dokupuje w Woodisie.)przyklejasz od dolu w gore uwaga na paluchy.Pozniej spryskujesz sprayem, kolor dowolny a najlepeij zloty ,zielony lub srebrny no i ozdobki co tam chcesz np koraliki tez przyklejasz na klej z pistoletu albo zostawiasz choinke bez ozdob.

Ps jak wpiszesz w google choinka z makaronu to wyswietla sie mnostwo fotek mozesz sobie poogladac jak to wyglada z roznych makaronow ja robilam tylko z muszelek.
 
Ostatnia edycja:
Ewelcia suuuper!!! I kwiat jaki pikny!!! Ten kwiat jest z linku Kasiuleczki?

Kasiuleczka te nitke prewlekasz na dole od tylu tak miedzy slupkami.Nie wiem jak to wytlumaczyc:-(
Sluchaj jak ci sie robilo te czapke skrzata? Mi koszmarnie, zwlaszcza te rurke!
 
ale jak np nitke przecagnac przez kilka oczek i zawiazac ja od srodka, to z tylu bedzie taka lekko pomarszczona?

nooo skrzata to wogole mi sie dlugooo robilo i sobie wyobrax ze te rurke juz mialam calá zrobiona i sprulam bo mi szew sie zakreci dookola:wściekła/y:i za drugim razem stopniowo robilam te rurke troszke szerszá ze nie wyszla mi taka waska jak na filmiku.
 
Nitke musisz przewlec na calej dlugosci czapki( welenke w tym samym kolorze) i wtedy delikatnie zciagnac.
Nie marszczy sie.Ale jak czapka jest duzo za duza to wtedy ten trik nie przechodzi.
To sprawdzony sposob mojej mamci.

Mnie sie ta rurka za chuda zaczela robic i tez mi szew sie skrecal, do tego zmiana koloru przy takiej rurce koszmar:-(
Ale chyba zrobie druga bez szwa wtedy latwiej. No i kolor chyba jeden a tylko na czapce cos dodam.
Za duzo czasu mi to zajmuje :-;

Kupilam 6 motkow nowej welny :-)))))
Zaczynam sie uzalezniac od welny hoho

Kasiu jeszcze putanko.Ten rozowy szaliczek jakim wzorkiem ( splotem) robilas?slupki, polslupki na przemian co kilka rzedow?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Gastone ten kwiatek jest z linka Kasiuleczki:)
Barmanko Kasiuleczka opisala na poprzedniej stronie podajrze krok po kroku jak zrobic taka czapke:)
a szydelka ja kupowalam w pasmanterii,ale musze jedno dokupic bo mam za cienka welne do niego...albo poprostu pojde i zamienie,bo mam jedno ktore mi wcale nie pasuje.
Kupowlaam pierwszy raz,wiec nie zabardzo wiedzialam co i jak....

Aaa przy mojej czapce wykonczenie zrobilam jasne i lekko scisnelam dol,ale nie widac zeby cos sie falowalo...czapka ma byc dla kolezanki corki,przymierzalam na szymku i wydawala mi sie na dole o troszku za duza:)....dzis chyab bede na modelce mierzyc
 
Do góry