reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ilość mm dla 6-tygodniowego niemowlaka

U

użytkowniczka Co

Gość
Dziewczyny, ile Wasze Maluszki jadły mając 6 tygodni?

Mój synek je 7 razy dziennie po 120ml+4 miarki, czyli 140 ml mleka, jednakże mam wrażenie, że się nie najada. Czasem zaśnie od razu po jedzeniu, a czasem od razu rączki do buźki i wielki płacz jakby nadal był głodny. Raz dziennie po porannym karmieniu tylko jest spokojny BEZ SMOCZKA i zadowolony. Nie wiem czy on jest głodny, czy to tylko silny odruch ssania, bo jak go dostanie to jest spokojony...

Przed chwilą zrobiłam mu 150+5 miarek mleka (180ml), ale widzę, że on i tak zjada wszystko co ma w butelce, więc nie mam pojęcia czy on naprawdę jest głodny czy tylko chce ssać :/

Robi normalne kupy i siku no i przybiera na wadze, więc chyba nie powinien być głodny? Ale w takim razie czy to możliwe, że ma aż tak silny odruch ssania?
 
reklama
A czy ulewa po jedzeniu ? Moja na początku tez dużo jadła, ale starałam się dawać tyle co na ,opakowaniu mleka pisze ,wiadomo każda dziecko inne,jedno zje mniej, 2 więcej, Moja kończy 5 miesięcy, je 150 ,czyli 150 wody plus 5 miarek, 5 razy na dobę, w tym że ma od 20 do 4 przerwę i ten jeden raz ,zjada 180 , Teraz to już ,jak nie chce to nie je
 
A czy ulewa po jedzeniu ? Moja na początku tez dużo jadła, ale starałam się dawać tyle co na ,opakowaniu mleka pisze ,wiadomo każda dziecko inne,jedno zje mniej, 2 więcej, Moja kończy 5 miesięcy, je 150 ,czyli 150 wody plus 5 miarek, 5 razy na dobę, w tym że ma od 20 do 4 przerwę i ten jeden raz ,zjada 180 , Teraz to już ,jak nie chce to nie je

Ulewał, ale odkąd skończył dwa tygodnie jesteśmy na mleku Bebilon AR przeciw ulewaniom. Teraz nie ulewa zupełnie nic, a ciągle zachowuje się jakby był głodny.
 
Ulewał, ale odkąd skończył dwa tygodnie jesteśmy na mleku Bebilon AR przeciw ulewaniom. Teraz nie ulewa zupełnie nic, a ciągle zachowuje się jakby był głodny.
Wiesz, ja słyszałam że teraz nawet mm ,ma być na żądanie, ja starałam się trzymać tych 3godz między, ale nie udawało się to ,jadła zwykle co 2.5 godz ,Teraz dopiero przeszliśmy na co 4 ,ale było ciężko, bo jak jadła co 3.5 to albo ulewala ,albo zbadala 60/90 że 150 i reszta do wyłania, Moja tez lubi jeść, ma 64 cm i 7700kg
 
Moj ma dokładnie 6tyg i 5dni. Pije Bebilon na kolki. Co 4 godziny 120ml.plus 4 miarki. Trzymam się odstepu 4 godzin ale jesli zachodzi potrzeba to karmie wczesniej lub pozniej (np. Jesli dobrze spi a mial problem z zasnieciem).
 
A czy ulewa po jedzeniu ? Moja na początku tez dużo jadła, ale starałam się dawać tyle co na ,opakowaniu mleka pisze ,wiadomo każda dziecko inne,jedno zje mniej, 2 więcej, Moja kończy 5 miesięcy, je 150 ,czyli 150 wody plus 5 miarek, 5 razy na dobę, w tym że ma od 20 do 4 przerwę i ten jeden raz ,zjada 180 , Teraz to już ,jak nie chce to nie je
Dokładnie jsk pisze wyżej. Ciesz się że je te150. Moich dwóch synów jadło po 60 co godz. Dosłownie. Przez rok czasu pierwszy. Nie ważne czy dzień czy noc, czy jadł np zupę mleko doił i tak. Byłam tak wypompowana ze miałam w ciągu dnia zawroty głowy po kichnięcie, po kaszlu itd. Bo rok czasu nie spalam całej nocy.
 
Dokładnie jsk pisze wyżej. Ciesz się że je te150. Moich dwóch synów jadło po 60 co godz. Dosłownie. Przez rok czasu pierwszy. Nie ważne czy dzień czy noc, czy jadł np zupę mleko doił i tak. Byłam tak wypompowana ze miałam w ciągu dnia zawroty głowy po kichnięcie, po kaszlu itd. Bo rok czasu nie spalam całej nocy.
Łooo! Współczuję
 
Łooo! Współczuję
Nawet próbowałam oszukać i dalsm wodę lub smoka. To tak sie darł że nie było wyjścia. Więc co wieczór, na szfsve przy łóżeczku i łóżku, miałam wodę w termosie gotowai mleko. Plus miska z, woda na płukanie butelki po wypiciu. I pamiętam jak dziś. Roczek _urodziny i pierwsza noc z jedną pobudka :) jaka ja byłam szczęśliwa. Ale.. Drogie Panie, co nas nie zabije to nas wzmocni. I co się nie robi dla naszych szkrabów. :)
 
reklama
Mój mały ma 7tyg.
Je co 3-4h, zależy jak się obudzi.
W nocy zdarza się, że śpi bardzo ładnie i je co 4-5h.
Zazwyczaj nalewamy mu 110 - 120ml wody plus mleko Bebilon profutura.
Łącza dobowa skala to między 790ml-950ml. Jednego dnia zje więcej drugiego mniej :)
Ja się tym nie przejmuję, bo widzę, że ładnie przybiera, w tym momencie waży mniej więcej ok.4, 800 kg :)
 
reklama
Do góry