reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla Maluszka :)

reklama
A ja uważam, że jedno imię dziecku memu wystarczy ;-) Będzie Gabriela a nazwisko też mamy dość długie. I nawet wybór imienia przeszedł bardzo gładko ba nie zajęła nam rozmowa na ten temat dłużej niż 15 min. ;-);-);-) Jeszcze chyba nigdy nie byliśmy aż tak zgodni :szok: Dziewczynom też się podoba.
 
No dokładnie jak już imię zagraniczne to w oryginalnej pisowni:tak:
Do mnie do szpitala przychodziła 5-letnia Dżesika i wszystkie dzieci z poradni nie potrafiły wymówić jej imienia;-)
 
ja imieniem dla syna miałam mega dylemat...Brajan-Rajan,Dorian,Alan,Szymon,Artur...stanęło na Kacper Krystian,choć chciałam w odwrotnej kolejności...aaa na akcie urodzenia ma na razie tylko nazwisko,bo imię po porodzie mogłabym chcieć jeszcze zmienić:-)
moj synek na drugie tez ma Krystian, tylko w pisowni Christian, sliczne imie :) Kacper tez mi sie podoba
 
Sembo każdy sam decyduje:-) a spolszczanie to chyba wina przepisów które chyba już zostały zniesione... mi od małego podobały się "nietypowe" imiona,w szkole miałam koleżankę o imieniu Tycjana oprócz oryginalnego wtedy imienia miała też oryginalny wygląd i charakter :-)
 
noirel pewnie każdy rodzic ma prawo dać dziecku na imię tak jak sobie wymyślił, ja tylko mówię jakie jest moje zdanie, niestety pretensjonalne i spolszczone imiona kojarzą mi się źle, z jakąś taką desperacka próbą bycia 'fajnym i amerykańskim jak kałboje z telewizji'. Jeśli ktoś mieszka poza PL to oczywiste że będzie chciał nadać dziecku imię 'uniwersalne' i jest to bardzo logiczne, sami tak robimy przecież.

Ja wczoraj się przekonałam na 100% że żadne typowe polskie imię mi się nie podoba, ponieważ nasz młoda dama ma 'niespotykane' pierwsze imię chcieliśmy jej dać drugie jakoś tak bardziej... po polsku. Nic normalnie, nic nam się nie podobało. Jak już coś ładnie brzmiał to zaraz ktoś z nas miał złe skojarzenia.
Podoba mi się imię Helena, na co mój od razu że 'O Hela twoje ciało mnie onieśmiela.'
Podoba mi się Adel, ale miało być polskie...
Alicja...? Niby ładne ale jakoś nie czuje do niego żadnego sentymentu ...
Oliwia śliczne ale już tak obklepane że szok.
to samo Wiktoria i Julia.
Podobało mi się imię Stella, no ale niefartownie jest takie piwo i na dodatek mąż o nie lubi :/
A reszta... echh
 
Ostatnia edycja:
Sembo ale przecież po polsku to Adela to prostu. Troszkę staroświeckie ale bardzo mi się podoba. Mam koleżankę Adelę i super z niej dziewczyna:-)
 
Adela już tak dobrze nie brzmi :> ale na razie prowadzi :p Choć teraz czytam księge imion i Amanda mnie urzekła. Pogadam ze ślubnym zaraz, ciekawe co on na to.
 
jak córce dałam Oliwia to niby jeszcze popularne nie było,a potem się okazało że akurat była moda i Oliwek jest pełno...ale wiecie co,mi się wydaję że do mojej córki jakoś to imię bardziej pasuję niż do innych dzieci:-D teraz na córkę chciałam Nadia ale w rodzinie teraz na dniach rodzi się Nadia więc odpada,potem Nikola...ale oczywiście mój R. stwierdził "ni cola,ni pepsi":-D jest syn i jest Kacper,nie chce się nakręcać na znaczenie i brzmienie imion,bo to codziennie się zmienia,a dla mnie i tak o będzie imię najbardziej pasujące do mojego syna:-D
 
reklama
noirel - mój starszak też jest Kacper i nie widzę dla niego innego imienia. Swoją drogą, to jest jedyne imię które wiem, e było dobrym wyborem i drugiemu teraz chętnie dałabym Kacper II :-D bo jakoś nic innego mi nie leży aż tak dobrze.
 
Do góry