reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla maluszków :)

reklama
U nas zaczyna być mieszanie :) Najpierw była Hania i Alicja, a teraz mąż męczy o Zuzię. Dla chłopaka od początku mężowi Kuba nie pasował, bo stwierdził, że będą na niego wołać w szkole Kupa (u mnie nigdy czegoś takiego względem kolegi nie słyszałam), no i uznał że Jan mu się podoba, a Edward (po dziadku) już zgodzi się dać na drugie. Co łaska :D
 
a u nas będzie Kubuś o ile nikt nam nie zepsuje tego imienia do narodzin:p A o takim przezwisku nie słyszałam jeszcze;) U nas czegoś takiego też nie było w szkole;)
 
My mieliśmy wybrane od samego początku - Alicja dla córeczki, ale już wiemy na 100%, że będziemy mieli Filipa :-) Chociaż w rodzinie każdy ma swoje propozycje zmiany i argumenty, np. że Filipek-Pipek :crazy: a ja miałam w szkole kolegę Filipa i nigdy go tak nie przezywaliśmy, ogólnie nie pamiętam żeby miał jakieś przezwisko - po prostu był Filipem. Ja nie zamierzam nic zmieniać - najważniejsze że imię podoba się mojemu mężowi i mnie, no i nie jest jakieś śmieszne i krzywdzące.
 
Przezwiska mnie nie ruszają też;P Gorzej jak kogoś poznamy o tym imieniu i okaże się jakimś frajerem... Mnóstwo imion tak odrzuciliśmy, bo któremuś z nas się źle kojarzyło;) No zobaczymy... Drugie w kolejce u nas to Kacper
 
U nas też nie było łatwo, szczególnie z męskimi imionami, bo prawie na każdą moją propozycję mąż odpowiadał: "Nie, bo znałem kiedyś takiego i źle mi się kojarzy". Teraz sporo osób nam mówi, że Filipy są niegrzeczne - jakby imię miało wpływ na charakter :no: My wtedy odpowiadamy, że będzie miało nasze geny, więc bez względu na imię będzie urwisem...ale słodkim :-)
 
U nas brak imienia dla maluszka moje dziewczyny wykłucają sie o imiona a ja powiedziałam że jak urodzę to imię odrazu się znajdzie:) więc teraz nie zawracam sobie tym głowy :-)
 
reklama
O przezwiskach na Alana też dużo piszą, a nigdy się z takowymi nie spotkałam. Z każdym imieniem zawsze były i będą skojarzenia ;-) ale jakoś trzeba mieć na imię :-p
 
Do góry