reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla marcowych maluszków

Zuzanna- ma jeszcze środkową formę Zuza :) Mnie sie tez Zuza bardzo podoba, choć jak widziałam w rankingach popularności to od 10 lat w pierwszej trójce i na dokladkę ostatnio na fb trzech znajomych, którzy spodziewali się dziecka nazwali córki Zuzia. I już sama nie wiem...
 
reklama
Mam siostrę Zuzannę i zazwyczaj zwraca się do niej Zuza.

Mi się jakoś Zosia nie podoba, ale na szczęście każdy ma swój gust ;) dzięki temu jest różnorodność.

A z tą popularnością, to się nie zgodzę. Ja mam imię po babci i nigdy nie zrobię takiej krzywdy swoim dzieciom. Chyba, że imię nie będzie bardzo niepopularne. Bardzo popularne imiona też mi się nie podobają. U mojej córki w przedszkolu są chyba 4 Julie. Tylko to też zależy od miejsca zamieszkania.

W końcu muszę poszukać jakie imiona mi się podobają :) Jak na razie myślę nad Piotrusiem. Mężowi też się podoba.
 
Mi się bardzo podoba imię Ella bo Elżbieta juz tak nie ale mojemu się nie widzi. Oprócz tego tez Ofelia i znowu córka się zbuntowana ze nie wiec będzie Lilianka bo na to zgodziła się cała nasza trojka.
 
A z tą popularnością, to się nie zgodzę. Ja mam imię po babci i nigdy nie zrobię takiej krzywdy swoim dzieciom. Chyba, że imię nie będzie bardzo niepopularne. Bardzo popularne imiona też mi się nie podobają. U mojej córki w przedszkolu są chyba 4 Julie. Tylko to też zależy od miejsca zamieszkania.
.


Zuzanna fajne i tak jak piszecie może być mała Zuzia albo duża Zuzka.. a poważna Zuzanna
Zofia - poważna, Zosia - mała a nastolatka??
Elisse a jak masz na imię??

Ja też mam mało popularne imię (kiedyś) i jak w ogólniaku spotkałam drugą osobę z takim samym imieniem, na dodatek w klasie tej samej to byłam w szoku. Do dziś nie pracuję z żadną Mariolą, choć jest to duże społeczeństwo, w moim sąsiedztwie też żadnej nie ma.. I powiem Wam, że jak poznałam swojego męża to zaczął do mnie po jakimś czasie mówić Małgosia i tak zostało... ale to tylko mąż i mama tak mówią.

Kiedyś czytałam taki artykuł na temat imion, że człowiek żyje średnio 70-80 lat, z czego dzieckiem jest tylko max 15 lat. A całe pozostałe życie jest dorosłym Panem czy Panią.. I jak wybieramy imię to spróbujmy dopasować je do zwrotu dyrektor .... ....., mgr ..... ....., I jeśli nie wydaje się śmieszne, dziwne czy zupełnie od czapy to znaczy, że jest ok.
 
Fanti po twojej wypowiedzi odnośnie dopasowania imienia do zwrotu mgr itd. od razu na myśl przyszło mi imię Donald :-D:-D Wiadomy Pan o tym imieniu pełni wysokie stanowisko, więc nawet z mało poważnym imieniem można :-D

Ale nie ma co z reguły wybór imienia dla dziecka to ciężka sprawa ...
 
Fanti po twojej wypowiedzi odnośnie dopasowania imienia do zwrotu mgr itd. od razu na myśl przyszło mi imię Donald :-D:-D Wiadomy Pan o tym imieniu pełni wysokie stanowisko, więc nawet z mało poważnym imieniem można :-D

Ale nie ma co z reguły wybór imienia dla dziecka to ciężka sprawa ...

A czy to nasza wina, że mama go nie kochała?? :-p można dać każde imię.. teraz nawet nie koniecznie imię ale nazwę.. ale jeśli chodzi o moje dziecko to nigdy bym się nie odważyła na coś takiego..
Moi znajomi nazwali syna Dobromił. Im się podobało a on teraz chodzi do 5 klasy i narzeka.. a nadała mu imię mama która sama narzeka na swoje (Wiesława). Rodzice wołają Dobruś, a koledzy.. cóż są to jakieś dziwne zlepki różnych liter nie koniecznie ładne...

Dla mnie imię to charakter jak już kiedyś pisałam. Jeśli wiem, że dane imię noszą osoby które wyjątkowo mi nie pasują, są fałszywe czy dupowate zwyczajnie nie podlega dyskusji..
 
reklama
Do góry