reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych maluszków

Taka się atmosfera zrobiła...myslalam że juz zzylysmy się na tyle że będziemy się rozumieć...ach te ciężarne :D
 
reklama
Pat ja sie z Wami czuje mega zzyta ;) A to ze komus nie spodobal sie moj post to juz nic na to nie poradze. Mi tez sie kiedys nie podobala wypowiedz do imienia bodajze Amelia i po prostu tego nie komentowalam zeby wlasnie nie wzbudzac niepotrzebnych emocji.
 
Ja również dlatego nie krepuje się pisać szczerze co myślę bo wiem że nie urazę tym większości...ale tam. Skonczmy temat bo nie ma po co wprowadzać niezdrowej atmosfery !:)
 
Każda z nas ma prawo napisać co myśli o danym imieniu, a reszta musi to uszanować i zaakceptować lub po prostu odpuścić. Ja wcześniej pisałam, że imię Wojtek mnie przeraża ze względu na mojego teścia... jest obibokiem, pijakiem i największym patogenem jakiego znam! Ale znam też Wojtka zupełne przeciwieństwo. Przystojny, zadbany, pracowity i doskonały w każdym kawałku. Teraz przy wyborze imienia dla synka - Mikołaj było równie dyskusyjne. Nie znam żadnego fajnego Mikołaja, ale uważam, że to nie imię świadczy o człowieku, tylko jego zachowanie i kultura osobista, która wyniesie z domu.
Wiec nie ma się co fachować, unosić czy co tam jeszcze, tylko dążyć do swoich przekonań i żyć w zgodzie z samym sobą. Reszta ludzi i ich opinie nie mogą być dla nas podstawą do podejmowania decyzji, zwłaszcza tak ważnych jak imię dla dziecka...

ale się namądrowałam :-p zmykam spać. Dobrej nocy ;-) :-)
 
Chyba długo tu nie zagladalam .
Temat jest trudno zamknac bo wiem sama po sobie ze on bedzie sie powtarzal. Zaraz nastepna wrzuci swoje i bedzie o tym imieniu. Kazda z nas ma inne skojarzenia do rożnych imion. Ja osobiście znam Tadka - super facet czy Wojtusia- kolega mojego syna i też śiwetne dziecko. Ale osobiscie bym tak nie nazwała z tego wzgledu ze mi podobaja sie inne imiona.
Iza- Nie tak dawno dalam propozycje swoich imion i tez imie zostało skrytykowane bo to bo tamto. Ale mnie to nie urazilo, bo

Osobiscie mam w dupie jakie komu imiona sie podobaja i tez mam w dupie kto co mysli o imionach ktore ja wybieram. I nie potrzebuje sie uswiadamiac ze imie ktore wybieram jest ok albo rozkminiac znaczenia imion.

dokładnie myśle identycznie i pod tym co napisała Tabasia podpisuje sie dwoma rekami i nogami.
Zreszta ile ludzi tyle gust. I o to chodzi. Co to by był za swiat jakby chodzily po nim same np. Adasie i Filipki (wybór imion przypadkowy ) ;)

Mnie wkurza tylko jak ktos sie smieje z imienia - "hahahahah ale beznadziejne" itp. A to ze mamy skojarzenie to normalne. Ja na drugie mam Edyta i do tej pory wstydze sie przyznac bo nie lubie tego imienia ze wzgledu ze kojarzy mi sie z dzieciństwa z jedna koleżnaka której nie znosilam , takie cieple kluchy . I mimo ze znam kilka fajnych dziewczyn o tym imieniu nie moge sie przemoc.

A z rugiej strony wyobrazcie sobia nasza rozmowe .
- u mnie bedzie Alan
- o jakie słodkie ( i tak 20 odpowiedzi )

- a u mnie Franio
- o boskie ..... ( itd)

- no wasze imina so świetne my zdecydowlisśmy sie na ......
- wow super (nastepne 20 odpowiedzi słodzenia ;) )
Laski bieg na luz i bezdzie OK ;)
 
Mój mąż to Tadeusz :-) jest najwspanialszym człowiekiem, jakiego znam, ale nie uraziły mnie Wasze wpisy na ten temat, bo też mam uraz do różnych imion, a może nie tyle uraz do imion, co kojarzą mi sie z osobami, których nie lubię i tyle.
Np. imię Krzysztof uważam za bardzo ładne, ale kojarzy mi się z wieloletnim przyjacielem mojego męża, który okazał sie oszustem i szują, oszukał nas na kilkadziesiąt tysięcy zł i przez niego popadliśmy w poważne kłopoty finansowe, nie wspominając o tym, że mój mąż bardzo to przeżył, bo mu bardzo ufał, a tak strasznie sie na nim zawiódł. No i w życiu nie dałabym dziecku tak na imię, co nie znaczy, że u innych to imię mnie razi.
Jednak trochę zrozumienia Izie też się należy, w ciąży ma prawo do burzy hormonalnej i nadmiernego reagowania na różne rzeczy, więc lepiej już naprawdę zakończyć ten temat i nie obrażać sie na siebie wzajemnie :-)

Mój mąż to sie zupełnie poddał, nie chce mu się wymyślać imienia, zgadza się na moją Małgosię, mówi, że mu się podoba najbardziej, leń jeden... a chciałabym, żeby jednak swoje propozycje też podał, bo może jakieś inne imię jeszcze badziej mi się spodoba...
 
Ostatnia edycja:
Wildze temat gorący.
U nas będzie Gustaw Franciszek.
Koleżanka w pracy jak się dowiedziała to wypaliła z tekstem "Oj a jest tyle ładnych imion..."
Jej komentarz mnie rozwalił ale cóż każdy ma swoje gusta i guściki. Jej córka ma na imię Amelia i ja tak w życiu bym nie nazwała dziecka ale to już każdy rodzic decyduje i mi g... do tego.



A co do Mikołaja to mój Antos ma tak na drugie i synek koleżanki jest Mikołaj i to super chłopaki :-D
 
reklama
Ja jak mówiłam ze Jagoda bedzie to wiekszośc - o jak fajnie, super a skad wam sie takie imie wzieło. A wczoraj taka moja bliska kolezanka z która znam sie z 15 lat co najmniej i morze wódki wypilismy rzuciła - osz ku.wa jedyna Jagoda jaka znam to najbardziej wyrachowana, podstępna i złosliwa panna jaka spotkałam. Mysle - jezu, czy ja ja znam. A ta dodaje - i ta franca ma dopiero 7 lat.....
 
Do góry