reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona lipcowych dzidziusiów

Ewa każdy ma swój indywidualny gust co do wyboru imion .
Napisałam jak u nas dzieciaczki odbierają tego chłopca o imieniu Tadek .
Moja szwagierka mi mówiła . Ja tam nic nie mam do imion.. wiadomo nie każde mi się podoba.. ale trzymam to dla siebie
 
reklama
Szczerze mi te inina Nikola, Amanda, Sonia i takie tam tez nie bardO Oliwi.chcialam.dac Luiza.lub Eliza Ł. sie nie.zgodzil i.dobrze.bo.potem pojawila.sie.skipa z.warszawy.na.mtv i tam Eliza no tragedia laska ;) W rodzinie.mamy Zuzie, Michaline, Ale,Natalie,Zosie i Anielkę takiej najblizszej, ciut dalej Maja, Liliana, Zuzia, Natalka :) i wszystkie.mi sie strasznie podobaja z chlopcow Kuba,.Dawid,.Jaś, Michal, Piotr Teraz jak chlopak by byl to chyba Patryk zostanie, ewentualnie Filip jeszcze nie przegladalam imion :-)
 
ja też nie przepadam za "starymi" imionami, np. nigdy bym nie dała córce na imię Bronisława czy synowi Zenon. nie lubię też super nowoczesnych i wydziwionych, typu Andżelika, ale wiadomo, kwestia gustu. chociaż nie sądzę, żeby dziecko podziękowało za imię Alfons czy Dobrosława (;
 
Ja też lubie bardziej zwykłe, normalne imiona. Koleżanka z pracy ma Helenę i Antoniego... mnie się średnio podoba.
A brat od przyjaciółki nazwał swojego syna Tristan!!! a mówią mu Titol! to już w ogóle przesada...
 
Ja też wolę tradycyjne imiona.....ważne,by nie uczynić dziecku krzywdy,by nie było wyśmiewane,ale też by co drugiego kolege nie wolano tak samo...
Też bym nie dała żadnego Alfonsa....starej daty imiona nie wszystkie powracaja,pewnie od regionu tez to zależy,ale te nowoczesne czy udziwnione to też krzywda dla dziecka.
 
My jeszcze myślimy, ale wstępne ustalenia wyłoniły: Wincentego, Henryka i Stefana:) Trafiłam na super forum na gazecie dotyczące imion. Ile tam pięknych imion się przewija, szkoda że ludzie w większości ograniczają się do niedużego zbioru imion, skoro tyle pięknych jest imion w PL. Mi się podoba np. różnorodność imion w USA:)

Mi też się Bronisława nie podoba, choć moja wspaniała prababcia tak miała na imię. Takie za mało kobiece jest. Ale Stefania piękne:) Też nie lubię imin typu Alfons, Andżelika, Samanta, ale po prostu bardzo źle mi się kojarzą. Wiele imion mi się podoba, także tych bardzo popularnych jak Zofia czy Stanisław, no ale średnio fajnie mieć tak samo na imię, jak wiele innych osób dookoła. Moja przyjaciółka jest też Ewa i ja się cały czas z tym dziwnie czuję:) A przyjaźnimy się już od 15 lat:)

W ogóle to ciekawe jest z tymi imionami w różnych miejscach w PL. Kati napisała o Helenie i Antonim, u nas w Wawie to mega popularne imiona, Antoni na 2 pozycji popularności, Helena na 7. Oba bardzo mi się podobają, choć Antoni coraz mniej ze względu na osłuchanie, wszędzie małe Antki dookoła.


link do forum o imionach - Wszystko o imionach - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
 
Ostatnia edycja:
hahaha Alfons to najlepsze:-D a tak poważnie jak na razie mi się podoba najbardziej Alicja i Liliana , Julii już mam za dużo w rodzinie ..........ja jestem zadania aby dając dziecku imie pomyśleć o tym jak ono z tym imieniem będzie się czuło za kilka kilkanaście lat a nie tylko barć pod uwagę swój gust lub modę .......
 
reklama
U nas (wlkp) imiona starodawne się zdarzają, jednak są w mniejszości. Imiona, że tak to nazwę zagraniczne typu Nikola, Samanta itd podobnie. Raczej rodzice wybierają imiona zwyczajne, choc takie które były niepopularne w latach naszego dzieciństwa. Najwięcej chyba u nas Julek, Oliwek, Szymonków, Mikołajów, Kacprów.
Ja chciałam Rite lub Łucję, będzie Klara bo przy takim znaleźliśmy kompromis. gdyby byl chłopiec byłby Eryk lub Cyryl. Moda to jedno jak piszecie ale trzeba patrzec na przyszłość dziecka, przecież nie całe życie będzie rozkosznym maluchem.
 
Do góry