reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Indukcja porodu po wcześniejszym cc

Justynka28

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Grudzień 2022
Postów
364
Witam.
Prosze Was dziewczyny o radę ponieważ po dzisiejszej wizycie u lekarza jestem zdezorientowna. Zaczne od tego że jestem w 38 tc. To moja druga ciąża, pierwsza 8 lat temu zakończona CC z powodu wskazań kardiologicznych (u mnie, nie u dziecka). Z tego samego powodu w obecnej ciąży również dostałam od kardiologa wskazania do cc. Moja pani doktor skierowała mnie więc do poradni patologii ciąży przy szpitalu w którym chce rodzic. Wg mojej pani doktor prowadzącej ciąże miało to wyglądać tak że idę na wizytę, od pani doktor w poradni dostaje skierowanie na CC i umawiam termin. Dzisiaj miałam ta wizytę w poradni i jestem w szoku bo pani doktor stwierdziła że to ginekolog na oddziale zdecyduje w jaki sposób zakończy ciążę a nie kardiolog😱 dała mi skierowanie i w poniedziałek mam się stawić na oddział gdzie mają zdecydować jak zakończą ciążę. Powiedziała że prawdopodobne jest to ze będą wywoływać poród w 39 tc. Jestem przerażona bo nie rozumiem dlaczego mieliby mi wywoływać poród i nie rozumiem dlaczego podważają zalecenie kardiologa o CC. Czy mogę nie zgodzić się na indukcję porodu biorąc pod uwagę że jestem po cc? Czy w ogóle ginekolog może podważyc wskazania do cc od kardiologa? Proszę o pomoc bo już nie wiem czego się spodziewać 😥
 
reklama
Możesz nie zgodzić się na indukcję porodu. Ja wymagałabym też od nich na piśmie potwierdzenia, czemu odrzucają zalecenia kardiologa.
czy Twoja prowadząca nie może interweniować?
 
Przebyta cesarka nie jest wskazaniem ale kartka od kardiologa już tak. Wałcz o swoje to chodzi o Twoje zdrowie a nawet może i życie.
 
Możesz nie zgodzić się na indukcję porodu. Ja wymagałabym też od nich na piśmie potwierdzenia, czemu odrzucają zalecenia kardiologa.
czy Twoja prowadząca nie może interweniować?
Niestety moja prowadząca nie pracuje w szpitalu w którym będę rodzić więc nie ma jak zadziałać.
Własnie wydawało mi się że nie ma opcji odrzucenia zaświadczenia od specjalisty, w sensie że może to zrobić jedynie ten sam specjalista w tym wypadku kardiolog. Bo nie jest dla mnie logiczne żeby ginekolog podważał zdanie kardiologa, no jakieś to niepowazne jest :-/ boję się tej indukcji porodu i też nie rozumiem w jakim celu miałaby być przeprowadzona więc chyba faktycznie po prostu się na nią nie zgodzę. Tylko obawiam się że wtedy będę leżeć na oddziale do czasu aż samo się coś zacznie a nie zapowiada się żeby poród miał się zacząć w najbliższych dniach, szyjka jest długa i zamknięta....
 
Pytanie co jest w skierowaniu. 8 lat temu były inne wytyczne i możliwe, że to co wtedy było wskazaniem już nim nie jest. Wtedy owszem, mogą odrzucić takie skierowanie. Na wywołanie możesz się nie zgodzić, ale też przebyte cesarskie cięcie nie kwalifikuje do kolejnego cięcia
 
Pytanie co jest w skierowaniu. 8 lat temu były inne wytyczne i możliwe, że to co wtedy było wskazaniem już nim nie jest. Wtedy owszem, mogą odrzucić takie skierowanie. Na wywołanie możesz się nie zgodzić, ale też przebyte cesarskie cięcie nie kwalifikuje do kolejnego cięcia
Rozumiem że wytyczne mogły się zmienić ale wydaje mi się że jeśli moje problemy nie byłyby wskazaniem to kardiolog nie wystawiłby w opinii wskazania do cc. Nie rozumiem też w jakim celu ginekolog oczekuje opinii kardiologa co do sposobu rozwiązania ciąży skoro.ostateczna decyzję i tak ma podejmować sam 🤔
Tak wiem ze samo przebyte CC nie kwalifikuje do kolejnego CC. Irytuje mnie po prostu chaos informacyjny, jeden lekarz mówi tak, drugi inaczej... wychodzi na to że te decyzje to jest trochę kwestia widzimisię lekarza
 
Ginekolog nie moze podwazyc wskazan od.onnego specjalisty. Tylko inny kardiolog moze stwierdzic, ze nie ma przeciwwskazan. Jesli ginekolog mowi, ze nie zrobic ciecia, a masz.wskazania od innego specjalisty to popros odmowe wykonania cc na pismie lub o konsultacje z kardiologiem w ich szpitalu.
Z drugiej strony zalezy, co kardiolog wpisal na kartce. Bo jak napisal "zalecenie cc" lub "cc do rozwazenia" to jeszcze ginekolog ma pole do.manewru. Jak napisal "wskazane cc" to nie ma innej opcji.
 
reklama
Ginekolog nie moze podwazyc wskazan od.onnego specjalisty. Tylko inny kardiolog moze stwierdzic, ze nie ma przeciwwskazan. Jesli ginekolog mowi, ze nie zrobic ciecia, a masz.wskazania od innego specjalisty to popros odmowe wykonania cc na pismie lub o konsultacje z kardiologiem w ich szpitalu.
Z drugiej strony zalezy, co kardiolog wpisal na kartce. Bo jak napisal "zalecenie cc" lub "cc do rozwazenia" to jeszcze ginekolog ma pole do.manewru. Jak napisal "wskazane cc" to nie ma innej opcji.
Tak zrobię, w razie czego poproszę o odmowę na piśmie bo mam napisane "wskazane rozwiązanie ciąży przez cięcie cesarskie". Zostaje czekać do poniedziałku i zobacze co postanowią. Dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi 😊
 
Do góry