reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Infekcje a przedwczesny poród

Gannka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Sierpień 2018
Postów
404
Witam,
Szukam informacji i porad na temat infekcji w miejscach intymnych. Urodziłam w 23 tyg ciąży, przyczyną była infekcja która miałam, doszła do takiego stopnia że zbierała się już ropa. W 19 tyg założono mi pessar, który zapewne bym również główna przyczyną tak poważnego zapalenia. Czy możecie powiedzieć jak walczyć z infekcjami? Jak zapobiec takim sytuacjom? Co Wam mówili lekarze jeśli mialyscie taki problem? Czy o kolejną ciążę można jakoś dodatkowo zadbać żeby się nic nie wydarzyło ???
 
reklama
Przykro mi :-((
Ja w poprzedniej ciąży byłam ciągle chora, non stop brałam antybiotyki i to one najprawdopodobniej spowodowały ze moja Flora była zaburzona i pękł mi pęcherz, odeszly wody i mały się urodzil, szczescie ze był to 32 tc.
Teraz jestem w 25 tc i ani razu nie chorowałam, więc Ty też wcale niwnmusisz, jednak moim przyjacielem jest Wit C kiedy czyje ze coś jest na rzeczy i mam w nosie co mówią na ten temat, antybiotyki są gorsze a ja zarlam je pół poprzedniej ciazyc
 
Witam,
Szukam informacji i porad na temat infekcji w miejscach intymnych. Urodziłam w 23 tyg ciąży, przyczyną była infekcja która miałam, doszła do takiego stopnia że zbierała się już ropa. W 19 tyg założono mi pessar, który zapewne bym również główna przyczyną tak poważnego zapalenia. Czy możecie powiedzieć jak walczyć z infekcjami? Jak zapobiec takim sytuacjom? Co Wam mówili lekarze jeśli mialyscie taki problem? Czy o kolejną ciążę można jakoś dodatkowo zadbać żeby się nic nie wydarzyło ???
Przykro mi :(( profilaktycznie stosuję lactovaginal po kąpieli w basenie czy jeziorze. Plus sensowny płyn do higieny bawełniane majtki i zero wkładek. Przed ciążą spałam bez bielizny, teraz nie bardzo :)

Znajdź dobrego ginekologa i podpytaj, co robić. Wit c w dużych dawkach w ciąży nie jest wskazana.

Ewentualnie jakieś zioła ? Też po konsultacji :)

Powodzenia :)
 
Mama fasolki, serio? Nie jest wskazana? Rozumiem ze futrowanie ciezarnej antybiotykami juz jest?? Niech każda robi to co uzna za słuszne, bo ja ani nie wleze do jeziora a tym bardziej do basenu, tam tyle syfu pływa ze powodzenia życzę.
Witamina A tez nie jest wskazana, a zazywam ja codziennie. Piszesz ewnetulanie jakies zioła, coz metody niekonwencjonalne umierają, przykro!! A propos ziół, pierwsza ciaza cholestaza, przy drugiej wrozyli mi na 100% poprawke, jakze mi przykro popsulam statystyki, a pilam z tego powodu ostropest, żyje, moj syn też i ma sie cudownie.
Proponuję kolezance pytaczce poczytać i przełożyć to na wlasny rozum, bo co nie wybierzesz, wybierzesz slusznie dla siebie i dziecka. Powidzenia zycze
 
Witam,
Szukam informacji i porad na temat infekcji w miejscach intymnych. Urodziłam w 23 tyg ciąży, przyczyną była infekcja która miałam, doszła do takiego stopnia że zbierała się już ropa. W 19 tyg założono mi pessar, który zapewne bym również główna przyczyną tak poważnego zapalenia. Czy możecie powiedzieć jak walczyć z infekcjami? Jak zapobiec takim sytuacjom? Co Wam mówili lekarze jeśli mialyscie taki problem? Czy o kolejną ciążę można jakoś dodatkowo zadbać żeby się nic nie wydarzyło ???
Hej,przykro mi z powodu twojej starty !!!
Mnie założyli pessar w pierwszej ciąży w 19 tyg urodziłam w 36 teraz ma 3.5 roku zdrowy
Profilaktycznie brałam clotrimazolum
Teraz właśnie karmię córkę ,pessar od 18 tyg globulki co 3 dni
Poszukaj innego ginekologa i trzymam kciuki!!!!
 
Czesc :*
Strasznie mi przykro 23czerwca urodzilam Franka w 23tc... zmarl... wiem co czujesz
U mnie podejrzewano infekcje lub niewydolnosc szyjki. Zdania podzielolne... :( trzymaj sie kochana , gdybys potrzebowala pogadac odezwij sie !
 
W ciąży ryzyko infekcji wzrasta, zmienia się pH.
Osobiście unikam basenów, jezior itd, są źródłami bakterii, wirusów, grzybów.Miewam problemy po korzystaniu z nich nawet nie będąc w ciazy.
W moim przypadku infekcje w ciąży wywołują także wkładki higieniczne (każde!)
Żele do higieny intymnej (testowałam wiele i te naprawdę że spoko składem nie dawały rady)
Oprócz tego ważna jest higiena partnera (Was obojga).
 
Moja córka walczy cały czas dzielnie o swoje życie, nie wiem co przyniesie czas, ale jest ciężko, nie umiem się pogodzić że tak się stało. Ginekologa oczywiście zmieniam, bo wiem że zbagatelizowala sprawę moich infekcji, za każdym razem pytałam co z nimi i czy nie zagrażają mojej ciąży to nic mocnego nie dała żeby się raz na zawsze tego pozbyć. Strasznie się boję tego co będzie...
 
Moja córka walczy cały czas dzielnie o swoje życie, nie wiem co przyniesie czas, ale jest ciężko, nie umiem się pogodzić że tak się stało. Ginekologa oczywiście zmieniam, bo wiem że zbagatelizowala sprawę moich infekcji, za każdym razem pytałam co z nimi i czy nie zagrażają mojej ciąży to nic mocnego nie dała żeby się raz na zawsze tego pozbyć. Strasznie się boję tego co będzie...
Trzymam kciuki. Mam nadzieje, ze Twojej coreczce sie uda :*
 
reklama
Mama fasolki, serio? Nie jest wskazana? Rozumiem ze futrowanie ciezarnej antybiotykami juz jest?? Niech każda robi to co uzna za słuszne, bo ja ani nie wleze do jeziora a tym bardziej do basenu, tam tyle syfu pływa ze powodzenia życzę.
Witamina A tez nie jest wskazana, a zazywam ja codziennie. Piszesz ewnetulanie jakies zioła, coz metody niekonwencjonalne umierają, przykro!! A propos ziół, pierwsza ciaza cholestaza, przy drugiej wrozyli mi na 100% poprawke, jakze mi przykro popsulam statystyki, a pilam z tego powodu ostropest, żyje, moj syn też i ma sie cudownie.
Proponuję kolezance pytaczce poczytać i przełożyć to na wlasny rozum, bo co nie wybierzesz, wybierzesz slusznie dla siebie i dziecka. Powidzenia zycze

Suplementacja i Wit C, i Wit a, nie są w ciąży wskazane - chyba że ze wskazań lekarskich i pod kontrolą. Co innego w pokarmach, ale akurat Wit A trzeba się postarać, żeby bez suplementów przedawkować, choć wszystko jest możliwe :) Profilaktycznie antybiotyki na infekcje , cóż ... Zmień lekarza:)

Nie wiem czy zioła umierają :) na moje mają się całkiem dobrze i są super, jak stosuje się je z głową :) cholestaza w jednej ciąży jest wskazaniem do obserwacji w drugiej. Jest to czynnik ryzyka, a nie determinujący:)

Basen od lat, jeziora również.... Nigdy żadnych problemów. Ale dbam o swoje bakterie, zmieniam kostium, nie siedzę w mokrym, wybieram ozonowane baseny:) nie twierdzę że każdy ma pływać, trzeba po prostu znać trochę siebie :)

@Gannka mam nadzieję, że z córcią się uda. Dużo siły i walcz! Też o laktację!

@Shaer u mnie z kolei brak płynu miesza bardziej... Srokao analizuje kosmetyki, też do higieny. Ale to musi pasować danej osobie:) mnie akurat płyny się sprawdzają :)
 
Do góry