reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja Bety

Paula20135

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Kwiecień 2024
Postów
21
jestem kilka dni po terminie miesiączki, druga kreska na teście ciągle wychodzi jaśniejsza od kontrolnej…dzisiaj zrobiłam betę i właśnie odebrałam wyniki… co myślicie?
Wczoraj wyszła wyraźna kreska, ze się ucieszyłam, był to pink strumieniowy o czułości 10, a dzisiejszy płytkowy Nova test o czułości 20 kreska bardzo blada
 

Załączniki

  • IMG_4320.jpeg
    IMG_4320.jpeg
    84 KB · Wyświetleń: 281
  • IMG_4311.jpeg
    IMG_4311.jpeg
    1,2 MB · Wyświetleń: 87
  • IMG_4315.jpeg
    IMG_4315.jpeg
    762 KB · Wyświetleń: 80
reklama
Wysoki wynik, ciąża na bank ale powtórz betę jeszcze za kilka dni jaki będzie przyrost. Gratulacje :)

Dziękuję bardzo, ale mam takie pytanie jeszcze. Według tej skali wychodzi mi 4 tydzien? Czy kreski na teście nie powinny być już mocniejsze? Trochę mnie to martwi, oczywiście w środę ponowię badanie krwi. Jestem 32 dc a cykle mam 28-29 dniowe. 5 kwietnia najprawdopodobniej była owulacja (2 dni przed byłam u ginekologa i mi tak powiedział, że za 2 dni owulacja). Jestem pierwszy raz w ciąży i wszystko mnie stresuje i martwi, choć wiem, że powinnam unikać stresu😔
 
Dziękuję bardzo, ale mam takie pytanie jeszcze. Według tej skali wychodzi mi 4 tydzien? Czy kreski na teście nie powinny być już mocniejsze? Trochę mnie to martwi, oczywiście w środę ponowię badanie krwi. Jestem 32 dc a cykle mam 28-29 dniowe. 5 kwietnia najprawdopodobniej była owulacja (2 dni przed byłam u ginekologa i mi tak powiedział, że za 2 dni owulacja). Jestem pierwszy raz w ciąży i wszystko mnie stresuje i martwi, choć wiem, że powinnam unikać stresu😔
Wybarwienie kreski nic nie oznacza. To kawałem plastiku z odczynnikiem.
Betę ponów po 48h w tym samym labie i najlepiej o tej samej porze.
 
Dziękuję bardzo, ale mam takie pytanie jeszcze. Według tej skali wychodzi mi 4 tydzien? Czy kreski na teście nie powinny być już mocniejsze? Trochę mnie to martwi, oczywiście w środę ponowię badanie krwi. Jestem 32 dc a cykle mam 28-29 dniowe. 5 kwietnia najprawdopodobniej była owulacja (2 dni przed byłam u ginekologa i mi tak powiedział, że za 2 dni owulacja). Jestem pierwszy raz w ciąży i wszystko mnie stresuje i martwi, choć wiem, że powinnam unikać stresu😔
Nie martw się, często jasność kresek zależy od firmy oraz czułości testu. Jest to wczesna ciąża dlatego przy takim stężeniu hormonu mogą być one bledsze, natomiast na tym strumieniowym jest ona bardzo wyraźna więc myślę, że nie ma powodów do obaw. Dla spokoju możesz ponowić test z porannego moczu o czułości 10 ale sądzę, żebyś lepiej poczekała na ponowny wynik bety z krwi. Koniecznie zapisz się już do ginekologa i idź z tymi dwoma wynikami, on najlepiej oceni czy przyrost jest prawidłowy i wykona USG ( chociaż w tak wczesnych tygodniach raczej nic nie będzie widać) :)
 
Wybarwienie kreski nic nie oznacza. To kawałem plastiku z odczynnikiem.
Betę ponów po 48h w tym samym labie i najlepiej o tej samej porze.

Dziękuję, staram się być dobrej myśli.
Zastanawiam się jeszcze jak to jest z tą skalą bety.
4 tydzień - granica do 750
5 tydzień- granica OD 217
A 6 tydzień granica OD 158…
 
Nie martw się, często jasność kresek zależy od firmy oraz czułości testu. Jest to wczesna ciąża dlatego przy takim stężeniu hormonu mogą być one bledsze, natomiast na tym strumieniowym jest ona bardzo wyraźna więc myślę, że nie ma powodów do obaw. Dla spokoju możesz ponowić test z porannego moczu o czułości 10 ale sądzę, żebyś lepiej poczekała na ponowny wynik bety z krwi. Koniecznie zapisz się już do ginekologa i idź z tymi dwoma wynikami, on najlepiej oceni czy przyrost jest prawidłowy i wykona USG ( chociaż w tak wczesnych tygodniach raczej nic nie będzie widać) :)
Czy jak pójdę 6 maja powinno być już coś widać?
 
reklama
Do góry