reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

irlandzki paszport dla malucha

Bardzo dziękuje za odpowiedz.Dzisiał byłam właśnie z formą A u lekarza GP i mi ja podpisał.Jutro muszę tylko to wysłać i czekać na paszport dla maluszka.A powiedz mi jeszcze jak długo czekałaś na paszport???pozdr:):-)


wysłałam expresem i był bardzo szybko :-) już teraz nie pamiętam ile :sorry2:
 
reklama
Witam dziewczyny :) potrzebuje podpowiedzi :) mojej córci konczy sie data waznosci poszportu(po 3 latach). Jakie formalnosci sa niezbedne do wykonania nowego poszpartu jesli juz miała pierwszy ? Czy konieczne jest wypełnienie na nowo formy o nowy paszport czy jest moze jakas inna forma na kontynuacje?
 
Witam dziewczyny :) potrzebuje podpowiedzi :) mojej córci konczy sie data waznosci poszportu(po 3 latach). Jakie formalnosci sa niezbedne do wykonania nowego poszpartu jesli juz miała pierwszy ? Czy konieczne jest wypełnienie na nowo formy o nowy paszport czy jest moze jakas inna forma na kontynuacje?

wypelniasz ta sama forme co przy pierwszym paszp., do tego zdjecia podpisane przez garde, swoj lub meza paszport lub dowod( zaleznie na kogo wypelniasz forme), akt urodzenia i stary paszport maluszka i to wszystko wysylasz. U mnie wyrobienie nowego paszp trwalo 5 dni :) aha jak pojdziesz na garde wypelnic ten form to wez ze soba wszystkie te dokumenty, ktore bedziesz wysylac. mi je wszystkie sprawdzali lacznie z naszymi paszportami.
 
anineczko- jezeli skladasz forme juz na drugi paszport to nic wiecej nie musisz wysylac, tylko to co pisalam powyzej. Poczatkiem grudnia wysylalam te dokumenty a po 5 dniach mialam juz w rece paszport :tak:
 
Powiem szczerze,ze wyczytałam to samo o czym pisze anineczka właśnie,ze po raz kolejny trzeba wszystko udowadniać.
Moze jest tak,ze zalezy na kogo sie trafi.Ja szczerze mowiac wole wysłać wiecej niz mniej,zeby pozniej uniknac dosylania. Mialam tak za pierwszym razem,ze po pierwsze dosyłałam kilka razy cos czego żądali, po czym jednak musialam im udowodnic obszernym listem powolujac sie na przepisy,ze paszport sie należy.Po kilku dniach paszport byl juz w skrzynce:-)
Myślice,ze wszystkie certyfikatu ślubu wysłać im ponownie? Lepiej tak zrobie w razie czego.
Tym razem planuje wysłać cały komplet dokumentów ponieważ musze wyrobić również pierwszy paszport dla mojego drugiego maluszka.Wiec beda dwie formy +komplet dokumentów. Mam nadzieje,ze moge wysłać wnioski na dwa paszporty jednoczenie.Skoro potrzebne sa nasze dokumenty to ich nie stworze w liczbie mnogiej :)
Dziekuje dziewczyny za pomoc.
 
reklama
magda.w1980- ja juz wlasnie drugi raz skladalam o drugi paszport, bo mojemu starszemu synkowi wymienialam ponad 2lata temu i takze nic wiecej nie przesylalam poza tym co pisalam. Kilka dziewczyn z bb takze tylko te dokumenty wysylalo, o ktorych pisalam, wiec kompletnie nie wiem o co kaman :baffled::szok::confused:. Ale skoro i tak wysylasz dwie formy wiec musisz komplet dokumentow zlozyc. problem rozwiazal sie sam :-D
 
Do góry