reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak bardzo aktywne są Wasze maluszki?

Czasami jest tak, że dziecko wykazuje aktywność w innej porze dnia. Liczysz wtedy. Spróbuje zeskanowac i wstawić tę kartę z całym opisem, to bedziecie wiedziały co i jak. A Tobie Doxa przywiozę taką we czwartek.
 
reklama
Wy poważnie z tym liczeniem???
czy to kolejny wymysł współczesnych medyków, żeby ciężarne o ból głowy przyprawiać.... ::)

nie wiem jakie to ma znaczenie, czy się dziecko ruszy 10 razy w ciągu godziny a potem pół doby cisza, czy będzie podskakiwać 3 razy na godzine, ale przez pół dnia...
jakoś mi się to głupawe wydaje... i cierpliwości mi nie starczy na takie liczenie... ;)

ale ja to zawsze musze sobie jakiś problem wynaleźć... ;)
 
Teddy troche w tym racji co piszesz, bo przeciez dosc nierownomiernie sie dzieci poruszaja, a poza tym tez miewaja lepsze i gorsze dni. Bo tak to trzeba by co chwile latac po szpitalach, zeby sie upewnic, ze wszystko OK.

Ja tak dokladnie nie licze - rusza sie to daje spokoj, a jak nie to podsluchuje stetoskopem czy slychac falowanie wod (jak Mala ma gorszy dzien to tylko taki jest efekt jej ruchow)...
 
mnie też lekarz kazał liczyć te ruchy, ale moja kolezanka miała po protu sprawdzać czy się rusza trzy razy dziennie. i ja tak wolę sprawdzać :)
 
ja tam wiem, ze na 10 ruchow na godzine nawet nie mam co liczyc... Krasnal jest temperamentny po mamusi... ;)
żeby tylko tak gęby nie darł jak ja... bo dwa wyjce w chałupie to za dużo...
....a przepraszam... 3 wyjce... jest jeszcze papug... ;)

tylko teraz jak sie okazuje, że się berbeć wcale nie porusza wg wytyczych to co???
coś się z tym robi, czy dopiero wtedy lekarz uświadamia pacjentkę, że 10 ruchów na godzinę nie jest regułą???

mi wystarczy, że mały jest ogladany, mierzony i ważony (razem z opakowaniem) co 3-4 tygodnie i jak dotąd zadnych nieprawidłowosci nie było... :)
 
Ja też uważam to za jakąś bzdurę to liczenie ruchów na szczęście jeszcze mi gin o tym nie wspominał.Przeciez każda z nas poczuje jak będzie coś nie tak tzn nie będzie czuła 2 dni ruchów i bez liczenia.Moje jak zacznie się ruszać to 10 ruchów to wykonuje na 5 min.
 
Ja wlasnie skonczylam 31 tydzien i wydaje mi sie ze moj maly nie rusza sie czesto. Na pewno nie jest to 10 ruchow w ciagu godziny, tylko jakies dwa razy dziennie po trzy. Ale mbylam u lekarza i wszystko jest niby wporzadku. a wiec sama nie wiem...
 
PS: A moje po dwoch dniach ciszy nadrabia zaleglosci ;D Pewnie sie cieszy, ze mama dobre wyniki odebrala z laboratorium ;)
 
reklama
Ale ja sie dziewczyny troche martwie, bo przedwczoraj napadlo mnie na sprzatanie. Zaczelam myc okna i zrzucilam z parapetu taki duzy zelazny mikser. oczywiscie zatrzymal sie na brzuchu. Boje sie ze moglam dziecko uderzyc. Nie daj Boze w glowke! Od tamtej pory rusza sie ledwo co... Jutro na szczescie mam nastepna wizyte u lekarza to mnie sprzwdzi.
 
Do góry