reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak oduczyc dziecko "wiszenia" na cycu?

No właśnie mam podobnie...dzis to juz odpuscilam i spal z nami inawet wyspalam sie bardziej niz jak go odkladalam co 2h, choc wiadomo ze juz pozycji snu wygodniejszej nie przyjme ale Przemek spokojniej spal i dluzej!vmam problem bo od odkladania i podnoszenia Przemcia kregoslup mi siada i boli bardzo takze ciezko...Olivia74 a jak ty masz w dzien????????

W dzien to moj A bo ja jestem w pracy wychodzi z nia na spacer o 12 i spi 1,5 godziny , jak ja przychodze to 15.3o daje jej cyca i zasypia tak na 40 minut ,czyli nic z metody,w nocy tez z powrotem zaczelam ja karmic na lezaco ,bo mi kregoslup dokucza bo do najlzejszych nie nalezy wazy w teraz 9,5 kg,a jeszcze pracuje jako opiekunka w domu starcow takze mam co dzwigac,takze zostaje nam tylko czekac az nasze maluchy wyrosna z tego bo innego wyjscia nie mamy
 
reklama
W dzien to moj A bo ja jestem w pracy wychodzi z nia na spacer o 12 i spi 1,5 godziny , jak ja przychodze to 15.3o daje jej cyca i zasypia tak na 40 minut ,czyli nic z metody,w nocy tez z powrotem zaczelam ja karmic na lezaco ,bo mi kregoslup dokucza bo do najlzejszych nie nalezy wazy w teraz 9,5 kg,a jeszcze pracuje jako opiekunka w domu starcow takze mam co dzwigac,takze zostaje nam tylko czekac az nasze maluchy wyrosna z tego bo innego wyjscia nie mamy
Niezle a tak mialo byc pieknie!z ta maetoda ach...
moj tez ciezki 8,20kg i mnie juz kregoslup siada. Dzis rano usnal przy cycku potem na spacerze spal 1h i jak weszlam do domu to spal nadal w domu w wozku 1,5h takze 2,5 h+rano 0,5h czyli lacznie 3h!:D to i tak o wiele lepiej niz kiedys. Teraz wieczorem to bylam w szoku bo po takiej nocce ze spal ze mna myslalam ze nie usnie w lozeczku a odlozylam go bez jekniecia zasnal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale obudzil sie po pol godz prawdopodobnie z bolu zabki lub brzuszek podalam ibufen noi musialam dac cycka bo po probach uspokojenia na rekach nici wiec przy cycku przysnal i go do lozeczka przenioslam :D narazie spi:D ach ciezkie to zycie! malenstwa sa rozne lobuziaki jedne nie dadza rodzicom odpoczac:-( no nic odzywaj sie czasem i pisz co i jak czy sie cos zmienia POZDRAWIAM:happy:
 
Witajcie mamy ;)
Z moim syneczkiem też mamy problemy ze spaniem w nocy. Z tym że on mi się tak wybudza od samego początku. Rzadko śpi dłużej niż dwie godziny w kawałku, za to niezmiernie często przebudza mi sie w nocy co pół godziny albo najdalej co godzinę. Jedynie po kąpieli śpi, a raczej spał troszeczkę dłużej bo 2 albo nawet czasem 3 godziny. Niestety od jakiegoś miesiąca ciężko mu w ogóle po kąpaniu zasnąć a jak już zaśnie to budzi się co chwilka i tak już do samego rana tzn do ok. godz. 4 albo 4:30 bo potem już nie chce spać. W dzień śpi do południa około godziny półtorej - potem go wybudzam i po połłudniu też około 1,5 godzinki czasem 2 i też go muszę budzić. Potem od około godziny 15 do 19:30 nie spi wcale albo ma jeszcze jedną 30 minutiową drzemkę - jak jest strasznie padnięty. Staram mu się w dzień ograniczać te drzemki gdyż spałby naokrągło i boję się że pomyliła mu się noc z dniem. Ale nie wiem dlaczego - przestrzegamy rytuałów i nie powinna taka sytuacja mieć miejsca. Dodam że praktycznie co noc budzi się po kilkanaście razy. Jestem padnięta. Ale to jeszcze nic - za dwa tygodnie idę do pracy i strasznie się boję co to będzie... Dodam że mój syn ma już prawie pół roku ;(.
 
CZy Twoje dziecko zasypia przy piersi???Czy wygląda to tak,że je ,zasypia,a potem po krótkim czasie sie budzi???Czy zasypia w łóżeczku czy na rekach u Ciebie??Jeśli tak to jesteśmy w domu.U nas było identycznie.Przestrzegalam rytuałów,godzin karmienia w dzień,ale w nocy potrafiła budzić się po kilkanaście razy.Zaczęło się to właśnie w okolicach pół roku.
Do takiego dziecka dociera już to co sie dzieje wokół niego,jeśli zaśnie przy cycu czy na rękach to potem jak się przebudzi i skojarzy"nie ma cycka,nie ma mamy"zaczyna czuć strach i wybudza się na dobre.Wyobraź sobie,że kładziesz się spać w swoim łóżku.Jest noc,otwierasz jedno oko,przeciągasz się,a okazuje się,że Twoje łóżko stoi na środku Dworca PKP:-).Na pewno zerwiesz się i obudzisz na dobre.To taki obrazowy przykład,ale półroczniak,który zasypia np przy cyku albo n rękach,a potem jest przekładany w inne miejsce do spania,właśnie tak zareaguje.mieliśmy taki problem,ja byłam wykończona.Może to samo dzieje się u Was?
Polecam książkę w wersji elektronicznej"każde dziecko może nauczyć się spać".Jeśli podasz maila to Ci ja prześlę.Mnie pomogła.


Hejdzidzia sklep internetowy z odzieżą dziecięcą - Hejdzidzia sklep odzież dziecięca,ubranka dla dzieci,wyprawki niemowlęce,bluzeczki,pidżamki,zabawki
 
polecam dr Eduard Estivill lub wlasnie wyzej wymieniona ksiazke.Tez z niej kozystalam.
margaritta- wczesniej z dziewczynami troche popisalysmy na ten temat mozesz sobie poczytac.
Duzo w nawiazaniu wlasnie do tej ksiazki.
 
Anulka, olivia jak tam wam idzie.Zal mi was dziewczyny, naprawde. Mi kurcze wyszlo i chciala bym by wam tez, no coz........
Pewnie zalatame przed swietami jestescie, tak jak i ja:-).

Zycze wam Zdrowych, Wesolych i pogodnych Swiat Bozego Narodzenia i by sie wszystko ulozylo z tymi spaniami.... Buziolki








 
hejdzidzia dziękuję Ci bardzo - doszło. Od dzisiaj wprowadzam tę metodę w życie. Zobaczymy co z tego wyjdzie... ;) Język niemowląt przeczytałam ale języka dwulatka nie wiec chętnie przeczytam. Pozdrawiam i dla wszystkich mam wszystkego najlepszego, samych przespanych nocek i szczęśliwego macierzyństwa ;)
 
reklama
Do góry