reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Mama Nastki - ja już rodziłam :)
Przypuszczam, że Pani ginekolog jest przeciwna hormonom, wszystkie wiemy, że faszerowanie latami naszego organizmu hormonami, kiedyś musi się odbić niekorzystnie na naszym zdrowiu.
Miałyście robione wcześniej badania celem ustalenia, czy możecie spiralę nosić? Np. cytologia, hormony etc.
I dziewczyny jeszcze jedno pytanie - używacie tamponów podczas okresu - to do tych z Was, co miesiączkują mając Mirene czy inną wkładkę.
 
reklama
ja mialam robione badania na to czy moge miec Mirenke i dlatego sie zdecydowalam. :tak:.mialam bardzo bolesne miesiaczki i podawano mi w polsce zastrzyki KETONAL 100 na bole miesiaczkowe.Owszem mam wkladke dopiero 2 miesiace a juz widze roznice.Okres mialam juz dwa razy ale nie tak bolesny i niedajacy zyc:baffled:.Mam nadzieje ze w koncu faktycznie zaniknie. My nie chcemy miec dzidzi przez najblizsze 5 lat takze dla mnie jest to najlepsze rozwiazanie z calej sutuacji a tabletek nigdy nie lubilam i ciesze sie ze jednek wybralam Mirene:-)
 
My tak samo nie palnujemy kolejnego maluszka, a przyznam Ci szczerze, że jestem już wymęczona braniem tabletek, a mam cholernie wrażliwy organizm na hormony i ciągle były problemy z dobraniem odpowiedniej dawki. Kiedyś brałam Novynette i w miarę dobrze je tolerowałam, teraz biorę Cerazette, ale że nie karmię już małego piersią więc co jakiś czas mam krawienia trawające po 25 dni, co jest wycieńczające dla orgaznimu. Poza tym niestety ale muszę ciągle biegać po recepty na tabletki, a mam strasznie daleko do lekarza i nie ukrywam, ale taka podróż autobusami i tramwajami z moim maluszkiem odpada :( Dlatego właśnie tak się przymierzam do wkładki na 5 lat...ale lekarka mi odradziła mirene...no i mam dylemat, bo wiele dobrego o niej czytałam....kurde....
 
agutek dlaczego juz wyciagasz wkladke?
akwamaryn wcale ci sie nie dziwie ze sie zastanawiasz skoro mialas takie problemy:confused:, ja z kolei bralam Cilest a potem Femodem i jak przestala 2 lata temu to powiedzialam sobie ze juz starczy hormonow no ale Mirena to troszke co innego i tez sie balam ale jak na razie moj organizm nie szaleje a ja mam sie na prawde niezle:-)
 
ja właśnie zaczęłam brać Diane i miałam długą miesiączkę a jak w końcu się skończyła to po kilku dniach znowu mam plamienie, czy to jest normalne ?? :baffled:
 
Brałam Diane dobre kilka lat, czulam sie swietnie, nie mialam zadnych dolegliwości, ale skora (troche brakuje jej do idealu) zeby jakos super hiper sie poprawila - to nie. Po ciazy nowa lekarka powiedziala, ze absolutnie nie da mi diane, bo to jedno z gorszych swinstw (??). Dlugo szukala mi pigulek, ktore nie powodowalyby depresji (cilest), hustawek wagi (kurcze, nie pamietam ,co to byly za pigulki) i trzech, czterech plamien w miesiacu (Regulon). Teraz biore Yasmin, jest ok, ale cena jest wysoka (32-38zl)

Nie upieram sie przy Dianie i nie zmienia lekarza tylko po to, by zdobyc recepte, ale dla mnie byly to pigulki bardzo dobre.
 
reklama
Witam :)

Ja też kiedyś stosowałam Diane 35... jako lekarstwo na trądzik, ale również jako środek antykoncepcyjny. Jako środek do leczenia trądziku jest bardzo dobry :tak: :tak: Jako środek antykoncepcyjny też się sprawdziła. Nie miałam żadnych skutków ubocznych. Mimo to nie jest polecana jako środek antykoncepcyjny, ponieważ jest to przede wszystkim lek, a nie tabletka anty... :tak::tak: Nie można jej brać zbyt długo, ponieważ szkodzi na wątrobę.

Po ciazy nowa lekarka powiedziala, ze absolutnie nie da mi diane, bo to jedno z gorszych swinstw.

Mój ginekolog też mi tak powiedział... wtedy jeszcze nie byłam mamą... powiedział mi, że nastolatki i kobiety, które planują być matkami i szanują swoje zdrowie nie powinny stosować tych tabletek. Ewentualnie jako lekartwo na trądzik, ale też nie zbyt długo... :tak::tak: i z przerwami bo to straszne świństwo, a poza tym są inne sposoby na trądzik... i nawet jeżeli po jakimś czasie stosowania nie ma się żadnych skutków ubocznych to one i tak prędzej czy później się pojawią bo Diane 35 źle wpływa na organizm...
 
Do góry