reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Ja tez nie chce hormonow wiecej bo pominawszy ze tyje jak dzika to mam potwornie migreny trwajace ok 10-15 dni bez przerwy i zadne leki juz nie dzialaja a bralam bardzo silne
 
reklama
Z tego co wiem to teraz te spirale sa praktycznie bezpieczne. Te problemy koleżanki mamy to mogly wynikać z tego, ze do bylo dosc dawno. Myślę, że teraz to się już praktycznie nie zdarza.
 
Witam,

Moje malenstwo ma juz 9 miesiecy, a my z mezem bardzo powaznie zastanawiamy sie nad tabletkami antykoncepcyjnymi. Waham sie dosc mocno, bo boje sie skutkow ubocznych (tycie, jakies choroby, pozniejsza bezplodnosc). Czy ktoras z Was miala powazne problemy, po tym jak zaczela brac pigulki ?

Pozdrawiam :tak:
 
Snoopy Cerazette są przeznaczone włąsnie dla kobiet karmiących piersią. Są to jedyne tego typu tabletki na polskim rynku. Teoretycznie nie wpływają na pokarm, ale trzeba je brać bardzo systematycznie i stosowac duży reżim. Co do plamień i dyskomfortu to raczej nie sprzyja on współżyciu przy tym, ale to już wybór każdej z nas.
Eskarina ja miałam po ciąży niefajne doświadczenie z antykoncepcją. Przed ciążą brałam hormony bez większych problemów, ale po zaczęły się kłopoty. Tycie to raczej mit, ale mnie dopadła depresja i totalny spadek libido. Bez sensu było dla mnie brać tabsy dla samego brania a frajdy z tego nie ma żadnej. Przyznaję obiektywnie, ze innych objawów nie miałam. Po chorobie odstawiłam je sama - brałam Harmonet niecałe pół roku. Hormony przyczyniły się do kryzysu w moim związku. Oczywiście, nie musi tak być, ale zastanowić się należy czy warto ryzykować.
Obecnie nie stosuję żadnych środków antykoncepcyjnych, co nie oznacza, ze nie współżyję. ;-) Bez hormonów jest mi lepiej i czuje się zdrowsza.
Pozdrawiam i życzę dokonania wyboru, który będzie satysfakcjonował ciebie i twojego partnera.
 
Zajrzyjcie na te wypowiedzi

Problems with Mirena - Topic Powered by eve community

niestety po angielsku.
Przyznam ze mnie troche przeazily

Możliwe są także następujące działania niepożądane:
  • często: obrzęki obwodowe lub brzuszne, zwiększenie masy ciała, nastroje depresyjne, nerwowość, zmiany nastroju, bóle głowy, bóle brzucha, bóle w podbrzuszu, nudności, trądzik, bóle pleców, bolesne miesiączkowanie, nadmierne wydzielanie śluzu z pochwy, zapalenie szyjki macicy, napięcie w piersiach, ból piersi, wypadnięcie systemu;
  • niezbyt często: infekcje dróg rodnych, hirsutyzm (owłosienie ciała typu męskiego u kobiet), utrata włosów, świąd;
  • rzadko: zmniejszenie popędu płciowego, migrena, wzdęcia, wysypka, pokrzywka, wyprysk, perforacja macicy.
  • czy ktoras z was miala jakies z tych symptomow?????
http://www.mirena.pl/good.html
 
Natunia kazda metoda antykoncepcji ma jakies za i przeciw a to co podalas to sa te rzadsze objawy posiadania Mirenki:tak:.Jesli o mnie chodzi to jestem tak czy inaczej zadowolona a moje zmiany skorne sa spowodowane hustawka hormonalna i powoli wraca wszystko do normy.
Jest sprawa indywidualna jak metode zastosujesz u siebie i przeciez nikt ci nie kaze zakladac Mireny czy :-(spirali a osobiscie uwazam ze spirala w tym wypadku jest gorsza ale to tylko moje zdanie.pozdrawiam
 
reklama
Slyszalam ze wiele dziewczyn tyje po Mirenie a to mnie chyba troche martwi bo mam tendencje do tycia
 
Do góry