reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wcześniak przybiera na wadze

reklama
Aniutko, ogólnie wiadomo, że wcześniaki inaczej, wolniej lub wręcz bardzooo wolno przybierają na wadze.
Powiem szczerze, gdyby morfologia była u nas ok a Wojtuś przybierałby na wadze choć minimalnie, nie widziałabym sensu iść do szpitala, zwłaszcza, że ta pani doktor nie ma doświadczenia z wcześniakami. Gdyby powiedział mi to lekarz z doświadczeniem w tej dziedzinie (wczesniactwa) to co innego.
Z tego co wyedukowałam się o wcześniakach, nawet jeśli na miesiąc przybiera tylko 200gr to i tak ostatecznie może być, jeśli wyniki badań są w normie.
Ale decyzję musisz podjąć sama.
 
Jaś 10 miesięcy 6 kg.
Proponuje zmienić lekarza pediatrę na lekarza neonatologa nawet prywatnie wizyta raz na dwa miesiące aby dziecko było dobrze prowadzone a mama spokojniejsza.Ja tak robię ponieważ nasza pediatra w rejonie zupełnie nie zna się na wcześniakach.
Nie wiem z którego tyg jest twoje dziecko ale jest różnica pomiędzy wcześniakiem a wcześniakiem hipotrofikiem takim który urodził się mniejszy niż wskazywałby wiek ciążowy takie dzieci jeszcze wolniej przybierają na wadze i tak jest w naszym przypadku.
Ja też bardzo martwię się że mały jest pod siatką centylową z wagą badania w normie jest radosny i rozwija się dobrze jednak nasza doktor nie robi z tego wielkiej tragedii i każe mi trochę wyluzować:)
Pozdrawiam
 
Zapomniałam dodać że wzrost na 50 centylu więc szczypior jest długi i chudy.
Moim zdaniem twój dzidziuś ma dobrą wagę i nie narażałabym dziecka na stres szpitalny.
 
Dziękuje wam za odpowiedź doszliśmy wspólnie z mężem do wniosku że zmienimy lekarza będziemy chodzić prywatnie Kacperek nie był aż takim wcześniakiem bo z 36 tygodnia tylko że był hipotrofikiem i do tego z ciąży mnogiej.
 
Witam wszystkie Mamusie:)
po 5 tygodniach przeleżanych "tyłkiem" do góry na patologii -
28.03.2012 w 30 tc urodził się Milanek. Waga 2020 g, 48 cm.
13. kwietnia wypuścili go do domku, 16. kwietnia trafił z zapaleniem płuc na oddział patologii noworodka w Wałbrzychu, po 18 dniach wyszliśmy do domku, w pełni przygotowani do życia "na wolności" (poza szpitalem).
Lekarka zaleciła kontrolę przybierania na wadze, średnio 200 g tygodniowo - idealnie, ale moje maleństwo potrafiło przybrać 95 g w jeden dzień a na tydzień ponad 400 g. Teraz - 2 miesiące od urodzenia waży 3,920. Je Bebilon 1. Nie ma dużego apetytu, ale ilość przybieranych gram jest najlepszym wskaźnikiem.
Wydaje mi się, że jak na wcześniaczka, dobrze wygląda, dużo daje nam też rehabilitacja metodą Vojty.
 
Jezusie! 30 hbd i 2020??? Mój Franulec w tym wieku ważył dokładnie połowę tego:)
Waga naprawdę imponująca:)
Dużo zdrówka dla Milanka:)


A tak przybierał na wadze mój kurdupelek:

 
witam moja Karolinka urodzona 24tc z wagą 700g teraz skonczyła 13 miesięcy i ma 8 kg, martwi mnie to ze jest taka chuda je dużo ale bardzo dużo sie rusza więc wszystko spala, ale najbardziej martwią mnie ząbki ponieważ nie ma jeszcze żadnego, jak u was było z ząbkami?
 
reklama
Doris, nie martw się ząbkami, każdemu dziecku idą inaczej. Będą lepiej zmineralizowane. Jedyne, co może być problemem, to to, że później będzie uczyć się gryźć.Moja Tosieńka ma 8,5 miesiąca (korygowane 5,5) waży 6250 gram a zęby ma 3- dolne jedynki wyszły już miesiąc temu, wczoraj przebiła się górna lewa dwójka, prawa jest tuż tuż, a dziąsła w miejscu jedynek też są strasznie napuchnięte i widzę, że ją bolą.
Doris, pisałaś w styczniu, że Mała waży 6200, czyli przez 4 miesiące przytyła 1800 gram. Próbujesz jakichś sposobów utuczenia jej? 400 gram na miesiąc to nie jest najgorszy wynik. Niestety nasze dzieci dawno mają za sobą ten czas kiedy tyły więcej. Donoszone dzieci po 6 mies tyją nie więcej niż 0,5 kg na miesiąc
 
Do góry