reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wcześniak przybiera na wadze

Co do ząbków to gdzieś czytałam, że do roczku powinny już jakieś być, ale nie wiem jak jest z wcześniakami. Mój synek akurat miał ząbki dosyć wcześnie, pierwsze około 6-go miesiąca życia.
Widać, że jedne wcześniaki szybciej nadrabiają wagę, inne wolniej. Mój urodził się ważąc 1,6 kg, a na roczek ledwo do 7 kg dociągnął, ale zdaję sobie sprawę, że w tym względzie jest wyjątkiem...i w sumie zaczynam tracić nadzieję, że chodzi tylko o wolniejszy przyrost wagi i późniejsze nadrabianie. Jednym słowem nastawiam się, że w końcu coś wyjdzie :-(

 
reklama
Doris, mój Szymon też z 24tc, też 700g. Ma 14 m-cy, waży niecałe 8kg i też bezzębny :tak:...Moja pediatra mówi, ze z zębami, też trzeba patrzeć na wiek korygowany, czyli tak jakby nasze dzieci miały 10 m-c, jak dobrze liczę.
U Szymka ponoć idą, ale wyjść nie mogą :-D.
Z wagą, też nie za wesoło, mimo, ze sporo zjada...ale pewnie tak jak piszesz, ruchu maja więcej i dlatego.

Pozdrawia.
Proszę napisz więcej o rozwoju Karolinki...jak z mową? z raczkowaniem, czy moze już z chodzeniem?
 
Ostatnia edycja:
WOW 30 tc i 2020, nieźle. Moi chłopcy urodzili się wg wyliczeń mojego gin 29t 6 dn i ważyli 1245 i 1215. Teraz mają 5 i pół miesiąca (korygowane 3 mies.) i ważą 5600 i 5700.
Doris moje maluchy to też chudzinki ale oni bardziej wzdłuż idą niż w szerz ;-) W 5 miesięcy urośli po 20cm, wydaje mi się że to bardzo dużo.
 
Mój Franek też na 1 r. 8 kg nie osiągnął. Zęby szły mu po 1 r.ż, ale z tego sie cieszyłam, bo mieliśmy troche czasu na prace nad jamą ustną.
Tak naprawde Franc zaczął fajniej jeść ok 2 r.ż., gdy już naprawde dobrze radził sobie z gryzieniem, problem nadwrazliwości jamy ustnej powoli sie zmniejszał. Ale jeszcze do niedawna rzygał jak kot. Naprawdę.
Nasze dzieciaki maja mega trudny start, codziennie fitness (rehab), te z dysplazja zuzywają 50% energii na oddychanie (!!!), jak mają tyc jak zdrowe dzieci?
Bez szans:(
Najwazniejsze, żeby dzieci rosły i choć powoli przybierały na wadze.
Dla mnie osobiście nie waga jest prawdziwym zmartwieniem lecz właśnie wzrost.
Tu ani kaloryczne jedzenie, ani taniec węża nie pomogą.
Franc ciagle ze wzrostem nie łapie sie na siatkę, ale jest już blisko. Nasza endo narazie obserwuje rozwój wypadków.
 
A zapomniałam dodać, że mojej pannie tak szybko zęby zaczęły wychodzić chyba po tatusiu. Teściowa mówiła, że miał 3,5 mies, jak zaczął ząbkować i zęby szły jak grzyby po deszczu:)
 
FraniowaMamo, u nas dokłądnie odwrotnie, Adaś się wzrostem łapie na siatkę centylową (3 centyl dla wczesniaków, ale zawsze), a wagą jest...nie powiem gdzie. Tylko w sumie problem ten sam - że kaloryczne jedzenie nie pomaga, bo w sumie nie powiem, żeby Adaś jadł mało. Ostatnio był z tym problem, ale ogólnie zawsze jadł w miarę dobrze, do tego wszystkie Fantomalty, oliwa, masło itp.
 
witam wiolu Karolinka z aczeła raczkować w lutym jak miała 10 miesiecy ( kor. 6,5 m-c) w tym czasie zaczeła sama wstawać a miesiąc póżniej zaczeła chodzić trzymając się mebli, ale jakoś do samodzielnego chodzenie sie nie zabiera, bardzo długo milczała podobno przez to że skupiała się na rozwoju ruchowym tak stwierdziła lekarka, ale w koncu w dniu swoich urodzin powiedziała mama no i kabarecik poleciał teraz mówi mama baba, papa, be niam, ale mamy wielki problem z jej oncentracją i nadpobudliwość wsieka się o wszystko kładzie kopie nogami na rękach robi banana, i wisi na mnie odrana do wieczora nie posiedzi sama niechce sie bawic. a jak u szymonka ?
 
reklama
Wiktoria na rok miała niespełna 7 kg. Teraz ma ok 9 - 9,5 kg a ma już 2 lata. Nie przejmuję się tym już, neonatolog powiedział,że długo będzie drobniejsza, zresztą mnóstwo się rusza i nie ma jak przytyć :-)
 
Do góry