reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

faktycznie > przyznaje sie ze nie czytalam :(
mamy volvo v40 2001r. ale nie orientuje sie czy jest tam isofix - jutro sprawdze i napisze!
tylko wydaje mi sie ze foteliki i bazy do tego systemu sa zdecydowanie drozsze...
 
reklama
Niestety mam jeszcze jedno pytanie... Dokładnie o proces montowania fotelika do kanapy auta (dokładnie Sunshine Kids Monterey Booster). Nasza Polówka nie ma złączy IsoFix, a w każdym opisie produktu czytam, że istnieje możliwość "opcji montażu pasami lub ISOFIX". Ok, jeśli funkcja IsoFix odpada to w takim razie jak zainstalować ten fotelik za pomocą pasów? Przeglądając na stronie internetowej instrukcję obsługi fotelika Sunshine widać, że IsoFast dociąga fotelik do kanapy i w pewnym sensie stabilizuje go na niej. Jeśli nie mogę użyć tego systemu to tak na dobrą sprawę fotelik z dzieckiem będzie się trzymał tylko i wyłącznie na przeciągniętym pasie? Tak bez żadnego "zaczepienia" o tylne siedzenia? Po prostu dolega do kanapy (czy dobrze rozumiem-wolno stoi), a pas "dociska" fotel wraz z dzieckiem do oparcia. Do tej pory używamy fotelika Ramatti, który jest stabilnie i na sztywno mocowany pasem, a sam fotelik dodatkowo posiada swoje pasy bezpieczeństwa w których pozostaje dziecko. Proszę o rozwianie moich wątpliwości...
 
Niestety mam jeszcze jedno pytanie... Dokładnie o proces montowania fotelika do kanapy auta (dokładnie Sunshine Kids Monterey Booster). Nasza Polówka nie ma złączy IsoFix, a w każdym opisie produktu czytam, że istnieje możliwość "opcji montażu pasami lub ISOFIX". Ok, jeśli funkcja IsoFix odpada to w takim razie jak zainstalować ten fotelik za pomocą pasów? Przeglądając na stronie internetowej instrukcję obsługi fotelika Sunshine widać, że IsoFast dociąga fotelik do kanapy i w pewnym sensie stabilizuje go na niej. Jeśli nie mogę użyć tego systemu to tak na dobrą sprawę fotelik z dzieckiem będzie się trzymał tylko i wyłącznie na przeciągniętym pasie? Tak bez żadnego "zaczepienia" o tylne siedzenia? Po prostu dolega do kanapy (czy dobrze rozumiem-wolno stoi), a pas "dociska" fotel wraz z dzieckiem do oparcia. Do tej pory używamy fotelika Ramatti, który jest stabilnie i na sztywno mocowany pasem, a sam fotelik dodatkowo posiada swoje pasy bezpieczeństwa w których pozostaje dziecko. Proszę o rozwianie moich wątpliwości...

cześć - nic się martw - wszystkie foteliki samochodowe 15-36 bez ISOFIX w taki sposób są montowane = wszystko jest ok!
 
faktycznie > przyznaje sie ze nie czytalam :(
mamy volvo v40 2001r. ale nie orientuje sie czy jest tam isofix - jutro sprawdze i napisze!
tylko wydaje mi sie ze foteliki i bazy do tego systemu sa zdecydowanie drozsze...

owszem są droższe, ale nie bez przyczyny... sprawdź koniecznie, ale podejrzewam, że 2001 roku raczej ISOFIX nie będzie.
 
cześć - nic się martw - wszystkie foteliki 15-36 bez ISOFIX w taki sposób są montowane = wszystko jest ok!

Dziękuję bardzo! Teraz już wszystko wiem co chciałem wiedzieć i właśnie zamówiłem Sunshine Kids Monterey Booster (w kolorze silver) z e-foteliki.pl
Dodatkowo, oprócz oczywiście pomocy forumowego doradcy ds bezpieczeństwa, przekonała mnie wyczerpująca recenzja tego fotelika na bangla.pl
Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam!
 
Dziękuję bardzo! Teraz już wszystko wiem co chciałem wiedzieć i właśnie zamówiłem Sunshine Kids Monterey Booster (w kolorze silver) z e-foteliki.pl
Dodatkowo, oprócz oczywiście pomocy forumowego doradcy ds bezpieczeństwa, przekonała mnie wyczerpująca recenzja tego fotelika na bangla.pl
Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam!

Do usług - zawsze chętnie pomogę, podpowiem. Jak zwykle jestem bardzo ciekaw indywidualnej opinii o każdym foteliku, więc jak już go będziesz miał to napisz kilka słów w tym wątku - być może wiedza ta przyda się również innym rodzicom. Do usłyszenia.
 
Do usług - zawsze chętnie pomogę, podpowiem. Jak zwykle jestem bardzo ciekaw indywidualnej opinii o każdym foteliku, więc jak już go będziesz miał to napisz kilka słów w tym wątku - być może wiedza ta przyda się również innym rodzicom. Do usłyszenia.

Witam ponownie,
Fotelik już "przyszedł" i jest zamontowany w aucie! Siedzonko (Sunshine Kids Monterey Booster) i-d-e-a-l-n-i-e wpasowało się w kanapę mojej Polówki i ani drgnie. Aby było ciekawiej, po zerknięciu w instrukcję auta, okazało się, że nasz Volkswagen (Polo 2004/5) ma na wyposażeniu "uszy" IsoFixów! Mile się zaskoczyłem ponieważ doczytałem się wcześniej, że większość marek samochodowych wprowadziła ten system mocowania do standardu po 2006 roku. Co do samego mocowania fotelika, jest ono banalnie proste, a taśmy IsoFixów trzymają solidnie fotelik w miejscu (montaż i przebieg pasów bezpieczeństwa zgodnie z załączoną instrukcją). Jestem bardzo zadowolony dodatkowo i z tego powodu, że mała od razu go zaakceptowała.
Teraz trochę o sklepie... To nie reklama, ale chęć podzielenia się solidnością firmy e-foteliki.pl . Zamówienie złożyłem jednego dnia, a drugiego po południu kurier już pukał do moich drzwi. Dodatkowo, w paczce otrzymałem rolety przeciwsłoneczne Sunshine Kids gratis. Aby jeszcze tego było mało do kosztów fotelika (449 zł) sklep nie dolicza kosztów przesyłki (kurier). Gorąco polecam wszystkim zainteresowanym, a forumowemu doradcy ds bezpieczeństwa równie gorąco dziękuję. Pozdrawiam!
 
reklama
Do góry