reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

reklama
fotelik 9-36kg???? Szukam fotelika9-36 kg - wpadł mi w oko Cybex Pallas Fix, Recaro Young Sport 2.0 oraz Kiddy Comfort Pro. dwa z nich mają z przodu osłonę, recaro pasy. Choć te z osłoną wydają sie bezpieczniejsze to mam obawy że dziecko grubo ubrane nie zmisci sie za osłonę a jak sie zmiesci to bedzie mu ciasno. Na korzyść ich przemawia nota 4 w testach ADAC. Recaro ma 3. Co sądzicie o tych fotelikach i który z nich wybrać? Może jest cos jeszcze ciekawego w tym przedziale cenowym warte zastanowienia?
 
Wiek teraz 6 mies. Jeszcze sie chwieje troszke ale planuje takie poważniejsze podróże tak ok marca/kwietnia wiec bedzie miał ok 9 mies i chyba bedzie juz siedział sam na całego.
 
hmm powiem tak: ja osobiście nie uważam żeby foteliki od 9-36 kg były takie super (jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego) mogę jeszcze zapytać dlaczego od 9 do 36kg?? chodzi o to żeby mieć jeden fotelik do końca?? bo np recaro do końca nie starczy dziecko już 6-7 letnie się do niego nie zmieści (sprawdzone) i tak trzeba później kupić ten od 15-36kg, jeśli chodzi o cybex pallas no to starczy do końca ale niestety nie można go odchylić za bardzo do spania co jest niestety minusem bo małe dziecko w trakcie podróży lubi spać a jeśli chodzi o tą osłonę jest ona regulowana ale najlepiej dziecko do takiego fotelika przymierzyć bo niektóre dzieci dostają w nim furii.
 
Cybex mozna powiedziec skląłda sie z fotelika od 9kg pallas i potem rozkłada sie do fotelika solution x 15-36 kg wiec nie ma tu mowy ze jest do wszystkiego i do niczego, tylko to małe ale - czy nie ma mało miejsca za tym wkładem z tyłu i czy nie bedzie buczał ze ma mało miejsca i do tego cos czego nie wiedziałem ze mało sie przechyla do spania. Jeżeli chodzi o 9-36 to chce mieć taki własnie na cały okres jazdy we foteliku.
 
osłona fotelika pallas jest delikatnie regulowana ale jest bardzo mało miejsca na nogi, niestety dzieci nie za bardzo chcą siedzieć w tym foteliku ponieważ czują się "ubezwłasnowolnione" i tak jak napisałam dostają furii. Plusem jest osłona , która zabezpiecza wszystkie narządy wewnętrzne dziecka w trakcie wypadku:-). Teraz musi Pan stwierdzić co jest ważniejsze czy wygoda dziecka w dalszej podróży i kupno jednak fotelika od 9-18kg, czy to że fotelik będzie do końca ale dziecku nie za bardzo będzie wygodnie.
 
Jest jeszcze problem czy kiddy czy cybex. Ciężko w sklepie o fachową poradę i trzeba samemu dociekać który lepszy.
 
ja osobiście wzięłabym cybexa(jeśli miałabym do wyboru te dwa modele) :-) niby jeden i drugi mają po 4 gwiazdki w ADAC ale za obsługę cybex ma 5 :-)
 
reklama
Witam wszystkich
Cieszę się że udało mi sie trafić na to forum. O kilku dni pzregladam net i próbuję znaleźć odpowieni dla mojej córci fotelik, ale to strasznie cieżka i trudna sprawa no i oczywiście badzo odpowiedzialna.
Wiem że chce koniecznie fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy ( bo tak jest najbezpieczniej dla szkraba) albo opcjonalnie taki który można do jakiejś wagi montowac tyłem a pożniej trzeba obrócic do przodu (sa takie).
Fotelik będzie montowany w dwóch samochodach, jeden to Peugeot 206 a drugi to Volvo v50, peugeot nie ma isofixu a volvo go ma. Fotelik w kategorii 9-18 (bo tak najbezpieczniej) lub 9-25.
Jeśli chodzi o kategorię 9-25 to znalazłam fotelik Maxi cosi Mobi montowany tyłem, nie potrzeba do niego isofixu ale czy można w razie czego opcjnalnie dokupić, wtedy do volvo z isofixem a do peugeota zapinany z pasami. Dośc mocno brałam go pod uwagę ale niestety nie brał on jeszcze do tej pory udziału w testach ADAC,a to mnie martwi.Poza tym kupno tego fotelika załatwia tylko warunek jazdy tyłem natomiast po jakims czasie córcia wyrośnie i trzebe będzie i tak kupic jeszcze jeden fotelik do 36kg.
Czy są jeszce jakies inne foteliki montowane tyłem w kategorii 9-18 lub 9-25 bez zastosowania isofixu czy tylko z nim????

Proszę o jakies dobre typy w kategorii 9-18 lub 9-25 w werjsi bez isofixu i z isofizem, no i koniecznie montowane tyłem.

Proszę was o radę a szczególnie pana e-foteliki :-)

Czekam niecierpliwie na odpowiedź:-)
 
Do góry