reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam,
Dzisiaj na TVN Turbo w programie raport podane zostały informacje, iż niemczech zostały przebadane foteliki dziecięce pod względem zawartości w nich substancji toksycznych.Tapicerki w fotelikach podobno też zawierają substancje toksyczne.Proszę o gdzie można sprawdzić czy dany fotelik jest pozbawiony substancji toksycznych.Czy został zbadany?
pozdrawiam
 
reklama
Witam. Wybrałam fotelik dla mojej córki - JANE EXO ISOFIX, ale gdy zapytałam o niego w sklepie, powiedziano mi "w tajemnicy", że EXO zostało wycofane ze względu na jakieś wady i zaproponowano ROEMER KING PLUS. W sieci nie znajduję żadnej informacji na temat tego "wycofania", podejrzewam, że chcieli mi po prostu sprzedać to co było na stanie. Czy ktoś coś wie na ten temat? Do firmy JANE mam zaufanie, używam ich wózka i fotelika STRATA, który tak jak EXO ma wysokie oceny w testach.
I jeszcze jedno - mam co prawda w aucie isofix i top tether (Zafira B - 2006), ale może ktoś potrafi pomóc mi znaleźć listę samochodów kompatybilnych z EXO? W katalogu podano, że jest na stronie www.jane.es, ale nie potrafię tego znaleźć, być może ze względu na zbyt słabą znajomość języków;).
 
[FONT=&quot]Ja dla mojego dziecka wybrałam fotelik Recaro Young Profi Plus (tutaj jak Cię interesuję zamieszczam link [ i jak na razie jestem zachwycona. Jest stabilny i, co jest dużym plusem zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci, można zdjąć i uprać tapicerkę[/FONT]

to wprost niebywałe :-D
 
Witam. Wybrałam fotelik dla mojej córki - JANE EXO ISOFIX, ale gdy zapytałam o niego w sklepie, powiedziano mi "w tajemnicy", że EXO zostało wycofane ze względu na jakieś wady i zaproponowano ROEMER KING PLUS. W sieci nie znajduję żadnej informacji na temat tego "wycofania", podejrzewam, że chcieli mi po prostu sprzedać to co było na stanie. Czy ktoś coś wie na ten temat? Do firmy JANE mam zaufanie, używam ich wózka i fotelika STRATA, który tak jak EXO ma wysokie oceny w testach.
I jeszcze jedno - mam co prawda w aucie isofix i top tether (Zafira B - 2006), ale może ktoś potrafi pomóc mi znaleźć listę samochodów kompatybilnych z EXO? W katalogu podano, że jest na stronie www.jane.es, ale nie potrafię tego znaleźć, być może ze względu na zbyt słabą znajomość języków;).

Na temat Jane zbyt dużo nie wiem więc odnośnie wad się nie wypowiem. Być może rzeczywiście woleli polecić to co mają, ale mniejsza o to.
Z tego co widzę Exo zdobył całkiem niezłe oceny. Kompatybilności niestety nie znalazłem na ich stronie ...
Jané
 
Dzien Dobry,

Mam 2.5 letnie dziecko, o wadze 14.3 kg, ok 93cm wzrostu, ktore zwykle jezdzi w foteliku 9-18 kg. W tej chwili natomiast dziecko idzie do przedszkola i musze dokupic dwa dodatkowe foteliki do jezdzenia po miescie w samochodach dziadka i taty. Najchetniej kupilabym foteliki 15-36 kg, np Cybex Solution X, ze wzgledu na koszt, ale rozwazam tez kupienie jednak fotelikow 9-36 kg, np Cybex Pallas. Czy dla tak duzego dziecka i jazdy tylko po miescie, stanowi to duza roznice czy kupie fotelik 9-36 czy 15-36?

Z gory dziekuje za rade,

Ania
 
a dlaczego ten a nie inny? Jak wysoko jest on w Pana "klasyfikacji"? ;)

Przepraszam za chwilową nieobecność ale moja noga trochę się rozsypała :/

Odnośnie fotelika przodem do kierunku jazdy to wg mojej klasyfikacji Romer Safefix Plus jest bezwarunkowym fotelikiem numer 1. Jeżeli auto nie posiada systemu Isofix to automatycznie Romer King Plus staje się numerem 2 ;)

pzdr
 
Dzien Dobry,

Mam 2.5 letnie dziecko, o wadze 14.3 kg, ok 93cm wzrostu, ktore zwykle jezdzi w foteliku 9-18 kg. W tej chwili natomiast dziecko idzie do przedszkola i musze dokupic dwa dodatkowe foteliki do jezdzenia po miescie w samochodach dziadka i taty. Najchetniej kupilabym foteliki 15-36 kg, np Cybex Solution X, ze wzgledu na koszt, ale rozwazam tez kupienie jednak fotelikow 9-36 kg, np Cybex Pallas. Czy dla tak duzego dziecka i jazdy tylko po miescie, stanowi to duza roznice czy kupie fotelik 9-36 czy 15-36?

Z gory dziekuje za rade,

Dziecko w tym wieku wg mojej opinii jest jeszcze za młode do podróżowania w foteliku 15-36. Różnice anatomiczne są dosyć duże i dziecko do 18 kg powinno podróżować w uprzęży.
Na poparcie tej tezy podpowiem, że wyrostki kolcowe miednicy 2 letniego dziecka praktycznie nie istnieją a przy klasycznych pasach samochodowych może to stanowić problem w postaci wyjazdu dziecka z pod takich pasów podczas wypadku.
Ania

Jeżeli kupi Pani bezpieczny fotelik 9-36 z opcją korzystania z uprzęży do 18 kg to będzie to optymalne rozwiązanie - oczywiście najlepiej kupić fotelik 9-18...

Co do różnić to podpowiem tak: fotelik Cybex Solution X i Cybex Pallas to ten sam fotel
yes2.gif
- różni je fakt, że Pallas na początku stoi na swojej powiedzmy to bazie i ma osłonę impact shield ale później oba te elementy się demontuje i otrzymujemy fotelik Cybex Solution X

pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Dzień dobry
Moja córeczka ma 10 m-cy i waży trochę ponad 9 kg. Chciałabym przesadzić ją do fotela z wyższej grupy. Najbardziej zależałoby mi na fotelu montowanym tyłem do kierunku jazdy czyli MC Mobi lub Besafe izi kid x3 isofix (o ile się zmieści do samochodu). I tu moje wątpiliwości czy lepiej kupić fotelik któryś z tych dwóch bez testów (bo chyba w tym temacie nic się nie zmieniło i takowych nie posiada ani jeden ani drugi fotel)? Czy lepszy będzie Romer King Plus z testami, ale przodem? Czy najlepiej wozić ją w dotychczasowym Deltim Grillo 0-13 (wydaje mi się, po zgłębieniu tematu bezpieczeństwa - szkoda, że tak późno, niewiele warty)? Dodam, że wolałabym fotel z wyższej półki 9-18 (9-25 w przypadku MC Mobi),niż ze średniej jeszcze jeden 0-13, później 9-18 też ze średniej.
Pozdrawiam
 
Do góry