reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

A czy możesz powiedzieć czy Evolva będzie pasował do fiata Bravo 2011, dostałem informację, że nie ?
Piszesz tez, że evolva jest ciekawa alternatywą dla Recaro YS ze względu m.in na lepsza pozycję spoczynkową ale czy jej mechanizm nie jest gorszy w evolvie? trzeba chyba podnieść cały fotelik do zmiany.
Na koniec pytanie, które pewnie nie raz się przewijało ale zapytam.
Mój faworyt tj. recaro YS ma bliźniaka starlight- pytanie czy warto dopłacać do recaro wtej chili ok 150 zł. Czy rzeczywiście jest różnica w tapicerce na niekorzyść starlight ?

Co do zestawu 2 fotelików to przymierzałem malucha i pasuje do każdego fotelika :) dlatego pytam na forum.W priori martwi mnie jednak fakt, że teraz (11 miesiecy) małemu zostaje ok 5 cm do krawędzi i może z niego wyrosnąć ale tego nie wiemy. Kusi mnie natomiast lepsza pozycja spoczynkowa niż w fotelikach 9-36

To prawda - należy unieść evolvę aby przełożyć podporę pod fotelikiem, ale rzadko się zdarza aby ktoś zmieniał pozycję z 1 na drugą.

Na pewno jest różnica w jakości użytych materiałów - czy warto, ja nie odpowiem bo to zawsze kwestia indywidualna.

Tutaj znowu dobre spostrzeżenie - zawsze w 9-18 będzie lepsza pozycja spoczynkowa niż w 9-36.

W sprawie kompatybilności Evolvy i Bravo - nie odpowiem, niestety nie mam bladego pojęcia... (najlepiej przymierzyć).

pozdrawiam
 
reklama
Witam,
Potrzebuję pomocy w wyborze fotelika 9-36 kg. Auto to mondeo mk3 2003 r bez isofix. Jaki wybrać cybex pallas, cybex isis, recaro young sport, britax Evolva 123 Plus - inny jaki ? Synek ma 12 miesięcy, waży 13kg więc już czas na zmianę fotelika. Mam możliwość przymiarki tylko cybexa pallasa bo znajomi mają ale gdyby nie pasował to o jakim pomyśleć ?

Wszystko kwestią kompatybilności fotelika z autem i tego jak dziecko polubi bądź też nie osłonę tułowia w Pallasie. Wszystkie wymienione modele są ok więc najlepiej znaleźć sklep gdzie będą one na półce i samemu sprawdzić co będzie najlepszym wyborem. Moim osobistym faworytem jest Evolva 123 Plus, ale to zawsze jest kwestia indywidualna. pozdrawiam
 
Witam,
Bardzo proszę o odpowiedź w sprawie fotelika w przedziale wagowym 0-13kg. Poszukuje fotelika bezpiecznego i w miare szerokiego ponieważ dziecko urodzi się w zimię dlatego musi mieć miejsce na kombinezon. fotelik musi być bez systemu isofix ponieważ niemamy możliwości takiego zamontować w samochodzie. Myślałam o maxi-cosi CabrioFix? Czy to dobry wybór? Może Pan mi jeszcze jakieś inne polecić?
 
Witam
zastanawiam się nad kupnem fotelika w przedziale 9-36, ale po przeczytaniu kilku porad z tego forum mam wątpliwości. Interesuje mnie marka Kiddy Life Pro albo Recaro Young Sport myślałam wcześniej też o Graco ale odpadł w przedbiegach po przeczytaniu testów. Zastanawiam się czy ta nakładka z przodu w foteliku Kiddy nie sprawia że dziecko nie czuje się komfortowo i ciasno? Natomiast fotelik Recaro budzi we mnie wątpliwości ponieważ ma niższe oceny. Wiem że najlepszym rozwiązaniem było by kupno fotelika z przedziału 9-18 lecz zastanawiam się czy te 9-36 są aż tak na skreślonej pozycji i są bardziej niebezpieczne
bardzo proszę o pomoc w tej sprawie:)
 
Witam
Rozglądamy się powoli za nowym fotelikiem,ponieważ synkowi zaczyna wystawać główka z poza nosidełka co wiem,że jest sygnałem do zmiany na większy. Myślimy o foteliku z przedziału 9-18, a konkretniej o modelu
KEY 1 XPACE 9-18 Chicco lub
Maxi Cosi Priori Xp. Niestety nie stać nas na fotelik droższy niż ok.500-600 zł a te foteliki co dla nas ważne w testach wypadają dosyć dobrze (mają 3 w zderzeniu bocznym). Moim pytaniem jest czy foteliki te zmieściłyby się do Opla Astry '93 i będą w nim stabilne (w kieleckich hurtowniach nie pozwalają na przymierzanie do samochodu zanim się fotelika nie kupi) oraz który z nich byłby lepszym i przede wszystkim bezpieczniejszym wyborem oraz pozwalającym na długie użytkowanie (synek jest dosyć wysoki) . Bardzo proszę o pomoc,pozdrawiam. Jeśli ma Pan inne propozycje fotelików,które warto by było rozważyć to z góry dziękuję.
 
Witam,
Bardzo proszę o odpowiedź w sprawie fotelika w przedziale wagowym 0-13kg. Poszukuje fotelika bezpiecznego i w miare szerokiego ponieważ dziecko urodzi się w zimię dlatego musi mieć miejsce na kombinezon. fotelik musi być bez systemu isofix ponieważ niemamy możliwości takiego zamontować w samochodzie. Myślałam o maxi-cosi CabrioFix? Czy to dobry wybór? Może Pan mi jeszcze jakieś inne polecić?

Tak Cabrio Fix to już legenda w zakresie bezpieczeństwa - pierwsze 5 gwiazdek ADAC (co prawda na bazie), ale to świetny produkt :tak:

Mimo wszystko na dziś osobiście bardziej przemawia do mnie Cybex Aton - jest bardziej pancerny (odczucie wyłącznie wizualne), 4 gwiazdki adac - proszę przeczytać opis na naszej stronie i obejrzeć filmy bo jest to produkt na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

Oczywiście do ścisłej elity należy Romer Baby Safe Plus 2, którego równie mocno polecam (również świetnie przeszedł adac)

Pozdrawiam
 
Witam
zastanawiam się nad kupnem fotelika w przedziale 9-36, ale po przeczytaniu kilku porad z tego forum mam wątpliwości. Interesuje mnie marka Kiddy Life Pro albo Recaro Young Sport myślałam wcześniej też o Graco ale odpadł w przedbiegach po przeczytaniu testów. Zastanawiam się czy ta nakładka z przodu w foteliku Kiddy nie sprawia że dziecko nie czuje się komfortowo i ciasno? Natomiast fotelik Recaro budzi we mnie wątpliwości ponieważ ma niższe oceny. Wiem że najlepszym rozwiązaniem było by kupno fotelika z przedziału 9-18 lecz zastanawiam się czy te 9-36 są aż tak na skreślonej pozycji i są bardziej niebezpieczne
bardzo proszę o pomoc w tej sprawie:)

Z nakładką jest tak, że nie każde dziecko ją lubi dlatego zawsze najlepiej przymierzyć fotelik do auta i dziecko do fotelika, niektóre dzieci czują się dobrze, a inne czują się osaczone :-D (kwestia zawsze indywidualna).

9-36 nie skreślamy, ale nie są nigdy tak mega stabilne jak np świetnie dobrany fotelik 9-18 co oczywiście ich nie skreśla - moi klienci mieli przygody w fotelikach 9-36 i dzięki Bogu sprawdziły się w boju czego oczywiście nie polecam (odpukać w niemalowane)

Recaro Young Sport - 3 gwiazdki oamtc, niedługo po kupnie nasi klienci dachowali, dziecko wyszło bez zadraśnięcia. (podkreślę fotelik dobrze dobrany do auta, rodzice przeszkolenie przez z nas z obsługi, montażu w aucie i poprawnego "montażu dziecka" ;-) w foteliku).

Osobiście zawsze polecam konkurencję dla Recaro - Britax Evolva 123 Plus, fotelik mało popularny, a ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Pozdrawiam
 
Witam
Rozglądamy się powoli za nowym fotelikiem,ponieważ synkowi zaczyna wystawać główka z poza nosidełka co wiem,że jest sygnałem do zmiany na większy. Myślimy o foteliku z przedziału 9-18, a konkretniej o modelu
KEY 1 XPACE 9-18 Chicco lub
Maxi Cosi Priori Xp. Niestety nie stać nas na fotelik droższy niż ok.500-600 zł a te foteliki co dla nas ważne w testach wypadają dosyć dobrze (mają 3 w zderzeniu bocznym). Moim pytaniem jest czy foteliki te zmieściłyby się do Opla Astry '93 i będą w nim stabilne (w kieleckich hurtowniach nie pozwalają na przymierzanie do samochodu zanim się fotelika nie kupi) oraz który z nich byłby lepszym i przede wszystkim bezpieczniejszym wyborem oraz pozwalającym na długie użytkowanie (synek jest dosyć wysoki) . Bardzo proszę o pomoc,pozdrawiam. Jeśli ma Pan inne propozycje fotelików,które warto by było rozważyć to z góry dziękuję.

Niestety nie ocenię tego zdalnie (mowa o pasowaniu do Astry) - proszę może poszukać innego sklepu, który się na to zgodzi...

Z tych dwóch zdecydowanie wybrałbym Priori XP. Generalnie w niższym zakresie cenowym to chyba jeden z lepszych fotelików.

Pozdrawiam
 
Witam wszystkich i proszę o poradę w sprawie zakupu fotelika.
Szukam fotelika 9-36 do fiata bravo 2011. Dziecko ma 10 miesięcy, 9,5kg, fotelik będzie potrzebny za ok. 2 miesiące patrząc jak wyrasta z 0-13.
Wybrałem 3 modele:
- britax evolva,
- recaro YS,
-graco Nautilus

oraz ew. zestaw MC priori i np SK Monterey

Pytanie co lepsze recaro czy powyższy zestaw. A może jest lepsze rozwiązanie przy budżecie max 800 pln ?

...i po sprawie. Zdecydowałem się na zestaw fotelików. Zakupiłem Maxi Cosi Priori w przyszłości za ok 2 lata kupię następny 15-36 z regulacją np SC monterey. Uznalem, że brak pozycji spoczynkowej w 9-36 i to, że fotelik musiałby wytrzymać 10-12lat są poważnymi argumentami przeciw. NIe widze też możliwości wsadzenia dziecka +6lat w zimowych ciuchach do recaro czy innego 9-36(no może cybex lub kiddy guardian) Czas pokaże czy miałem rację.Dzięki wszystkim za dyskusję i rady.
 
reklama
Witam,
jak większość z Was stanąłem przed wyborem fotelika.
Przedział wagowy (9-18 kg) do samochodu Toyota Corolla z systemem ISOFIX bez TT.

Przeglądając wyniki testów ADAC 2012 wybór był dla mnie oczywisty - Cybex Juno-Fix. Fotelik jako jedyny dostał 5 w zakresie bezpieczeństwa
Zaciekawiła mnie jednak wypowiedź eksperta. Dlaczego wybierając teoretycznie między Cybex JF, a Trifixem wybór padł na ten drugi. Prośba o szczegóły - co wpłynęłoby na taką decyzję skoro fotelik dostał najwyższe noty ?

Pozdrawiam
 
Do góry