reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Dziękuję serdecznie.

A czytałam gdzieś, że jeżeli noga wspierająca wypada za schowek to tak może być, gdzies na forach czytałam, że niektórzy demontują klapę ze schowka i wpuszczają nogę w schowek, ale nie wiem czy to jest bezpieczne.

Proszę jeszcz o info, czy na środkowym miejscu jak nie mam schowka, to mogę zainstlować ten fotelik?, ewentualnie rozumiem na przednim siedzeniu. Na specyfikacji aut Britaxa, dla citroenów berlingo (od rocznika 2008) wskazane miejsca to właśnie 1 i 3. Domniemuję, że ze względu właśnie na schowek. mam nadzieję, że rocznik 2005 od 2008 w tym zakresie niewiele się różnią :-)

Moje dziecko wlaśnie jest już spore i stąd ten wybór. 2,5 roku, 92 cm, 11,5 kg, przymierzałam go i starczy mu na długo, dodatkowo przymierzałam córkę 5 lat, 17,5 kg, 104 cm i spokojnie na rok czasu ma zapas. Dlatego ten Multi tech, ale tak jak piszę, nie dostałam info od Britaxa czy w moim starszym roczniku mogę go zamontować, pan w salonie nie ma pojęcia o montażu i tak naprawdę mam obawy czy dokonuje dobrego zakupu.

Każdy poleca montaż tyłem, firma też raczej wiarygoda, tak więc może pojadę ponownie i przymierzę go do siedzenia 1 i 3 i jak będzie dobrze leżał to go kupię :-))

Pana opinia jest dla mnie bardzo ważna, tak więc dziekuję serdecznie. Proszę jeszcze o informację czy ta noga wspierająca,a dokladnie jej zakończenie, stopka ma przylegać całą swoją spodnią powierzchnią do podłoża, czy może to być pod jakimś kątem? (nie wiem czy na tyle jasno sie wyraziłam, aby Pan mnie rozumiał:-)), bo mam wrażenie, że mi przylegał pod kątem, a to może i dlatego, że próbowałam go umieścić daleko za schowkiem?

Na filmach instruktażowych, w sumie ta cała noga nie jest mocowana pod kątem prostym do podłogi, tylko po "skosie", ale nie widzę w sumie, jak ta końcowa plastykowa stopka przylega do podłoża, czy cała czy również pod kątem.

Będę wdzięczna za pomoc.
 
reklama
Witam serdecznie. Niestety nie posiadam ISOFIX w samochodzie a obecnie jestem na etapie zakupu fotelika 9-18kg. Oglądam Kiddy Phoenixfix Pro 2, Kiddy Energy Pro, Cybex Juno-Fix, Roemer Versafix i Maxi-Cosi Pearl. Wszystkie są do zamontowania za pomocą isofix. A jak wyglada ich ewentualny montaż bez ISOFIXa i na dodatek ze stosunkowo krótkimi pasami (Jeep Grand Cherokee) oraz wówczas ich bezpieczeństwo. Zależałoby mi także na komforcie dziecka, gdyż dość dużo podróżujemy. Więc możliwość ustawienia pozycji spoczynkowej bez zakłócania snu dziecka również byłaby priorytetem. Syn na razie jeździ jeszcze w poprzednim foteliku. Na strychu po bratanicy mam Deltim Mały Podróżnik ale on to chyba na starcie odpada.
 
Witam serdecznie. Niestety nie posiadam ISOFIX w samochodzie a obecnie jestem na etapie zakupu fotelika 9-18kg. Oglądam Kiddy Phoenixfix Pro 2, Kiddy Energy Pro, Cybex Juno-Fix, Roemer Versafix i Maxi-Cosi Pearl. Wszystkie są do zamontowania za pomocą isofix. A jak wyglada ich ewentualny montaż bez ISOFIXa i na dodatek ze stosunkowo krótkimi pasami (Jeep Grand Cherokee) oraz wówczas ich bezpieczeństwo. Zależałoby mi także na komforcie dziecka, gdyż dość dużo podróżujemy. Więc możliwość ustawienia pozycji spoczynkowej bez zakłócania snu dziecka również byłaby priorytetem. Syn na razie jeździ jeszcze w poprzednim foteliku. Na strychu po bratanicy mam Deltim Mały Podróżnik ale on to chyba na starcie odpada.
Rezygnuje z tych z oslona tulowia ze wzgledu na testy dachowania, wiec pozostają: Roemer Versafix i Maxi-Cosi Pearl oraz Maxi-Cosi Tobi
 
Witam.
Potrzebuję pomocy w wyborze bezpiecznego fotelika dla synka. Posiadam samochód opel vectra c z isofix bez TT. Syn ma 2 latka i 100 cm wzrostu i 13 kg . Fotelik 9-18 kg jest już na niego za mały (wystaje sporo głowa, pasy wychodzą z za pleców i robią się za krótkie) a fotelik 15-36 kg są dla niego nieodpowiednie. Chciałabym żeby synek pojeździł w nowym foteliku chociaż 2 lata by wtedy móc spokojnie zmienić na 15-36. Gdy czytam opinie o fotelikach 9-36 wychodzi że niestety ale pasy mają dość krótkie.
Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
Polecam się na przyszłość, proszę o relację po zakupie. pozdrawiam serdecznie

Witam!
Jestem po zakupie britax evolva 123. Udało się zmieścić w przeznaczonej kwocie:) Fotelik pasuje do auta, choć jego górna część nieco rusza się na boki, dół jest stabilny, nie do przesunięcia. Wg instrukcji (trzeba pociągnąć za szelki) jest ok.
Odbyliśmy już pierwszą podróż (więcej niż po mieście). Synek nawet spał (główka nie leciała na dół). Jednak fotelik kiepsko się rozkłada do pozycji "leżącej" - trzeba wypiąć fotelik :/ Są tylko 2 pozycje - ale to akurat wiedziałam, że po foteliku 9-36 nie można się wiele spodziewać w tym temacie.
Ogólnie jesteśmy zadowoleni z zakupu - jeszcze raz dziękuję za podpowiedź.
 
Dzień dobry,

Kilka miesięcy temu już prosiłam o poradę i udzielił mi Pan bardzo dokładnych informacji, więc pozwolę sobie ponownie zaprzątnąć Panu głowę i poproszę o małą podpowiedź

Pokrótce przypomnę sprawę:
Mam aktualnie 15-miesięcznego synka, dość drobnego (<10kg). Mieszkamy na stałe w Hiszpanii. Swojego czasu szukaliśmy dobrego RWF na isofixie do naszej Hondy Civic oraz czegoś na dłuższą metę do Volvo dziadków, do użytku podczas wakacyjno-świątecznych pobytów w Polsce.

Co do fotelika do użytku w Polsce, po otrzymanych poradach zdecydowaliśmy się na zakup Britax Evolva 1-2-3 Plus i jesteśmy z niego raczej zadowoleni.
Plusy:
- grupa 1-2-3, więc zapowiada się wieloletnie użytkowanie,
- prosty i szybki montaż,
- bardzo przyjemne w dotyku i miękkie obicie,
- pomimo ustawienia fotelika w pozycji bardziej zblizonej o pionu, kiedy dziecko śpi, trzyma prosto główkę,
- zaczepy do sprzączek pasa, przydatne podczas wyjmowania i sadzania dziecka do fotelika (nie nagrzewają się od słońca i nie "plączą się" podczas sadzania dziecka),
- model "plus" posiada równiez dobry system naciągania pasów (z kliknięciem przy poprawnym naciągnięciu).

Minusy:
- słaba regulacja położenia: tylko 2 pozycje i do zmiany pozycji konieczne jest demontowanie fotelika,
- pasy dość ciężko jest poluźnić (po zakończeniu jazdy lub przed sadzaniem dziecka), mimo że postępujemy zgodnie z instrukcjami producenta.

O pierwszym minusie wiedziałam przed zakupem, bo porządnie przestudiowałam wszystkie brane pod uwagę modele zarówno na stronach producentów, jak i na filikach na YouTube. Jednak mimo słabych możliwości położenia fotelika, uważam zakup za bardzo udany.


Teraz o drugim foteliku, którego szukamy i na którego zakup jeszcze się nie zdecydowaliśmy (a powinniśmy to zrobić w przeciągu najbliższego miesiąca, bo po powrocie z wakacji w Polsce stary fotelik będzie już mocno przyciasny...). W wyniku wstępnych porad skupiliśmy się na modelach RWF na isofixie:
- Britax/Romer MaxFix
- BeSafe Izi Combi
- BeSafe Izi Kid

Kiedy rozmawialiśmy po raz ostatni, MaxFix nie był jeszcze dostępny na polskim rynku. Teraz z pewnością można go już kupić, więc chciałam się dowiedzieć jakie są Pańskie wrażenia na temat tego modelu. Trochę wahamy się przed kupnem fotelika tylko RWF (bez opcji FWF jaką oferuje BeSafe Izi Combi), ponieważ boimy się, że z czasem nasz maluch będzie miał niedużo miejsca na nóżki. Czy foteliki obu ww. marek oferują sporo miejsca na nogi?

Szperając w sieci znalazłam również informację o nowym foteliku Britaxa, mocowanym na isofixie i oferującym opcje RWF i FWF, tj. modelu Dualfix.
BRITAX-Roemer DUALFIX

Za plus tego modelu uważam montaż na isofixie zarówno w ustawieniu RWF, jak i FWF (Izi Combi można zamontować FWF ale tylko na pasach). Sam model przypomina mi mocno Cybex Sirona, do którego mam spore obiekcje co do ilości miejsca na nogi (z czytanych na sieci komentarzy użytkowników wywnioskowałam, że raczej zaleca się użytkowanie Sirony w ustawieniu RWF do 2-go roku życia, a później już FWF).

Czy miał Pan okazję obejrzenia modelu Dualfix?
A może wie Pan kiedy powinien pojawić się na polskim rynku i jaką może mieć cenę?
Na sieci znalazłam też komentarze krytykujące systemy obrotowych fotelików (Dualfix, Sirona) i twierdzące, że są one mniej bezpieczne. Co Pan o tym sądzi?

Serdecznie dziękuję za wcześniejszą pomoc i mam nadzieję, że i teraz znajdzie Pan chwilę na udzielenie odpowiedzi :sorry:

Pozdrawiam,

Monika J-M
 
Witam! :-)

Co sądzi Pan o najnowszym foteliku Romer KIDFIX XP SICT 15-36 kg, czy warto go kupić? Jest już w sprzedaży, choć ponoć nie uczestniczył jeszcze w testach.
A może jednak zakupić przetestowany i sprawdzony już KIDFIX SICT?
Którą wybrać tapicerkę, zwykłą czy lepsza będzie zebra? Zaznaczam, że i tak będę kupować wkładkę Keep Cool. Chodzi mi oczywiście o komfort synka, a nie aktualne trendy! ;)

W końcu bezpieczeństwo i komfort dziecka w samochodzie są najważniejsze! :)

Z góry dziękuję za poradę i pozdrawiam serdecznie! :-)
 
Po lekturze tego wątku i po kilku innych forach zgłupiałem:confused:

Proszę dlatego o pomoc. Szukam dwóch fotelików dla moich miśków. Mają co prawda 6 miesięcy ale waga...9 kg:-) I pomału Cabrio Fix'y będą robić się za małe.
Zastanawiam się nad Recaro YS, STM Starlight, Britaxem Evolva. Raczej odpadają foteliki z tą "półką" z przodu bo wydaje mi się że nie wygodnie będzie chłopakom.

I teraz kilka pytań:

1. Recaro i STM różnią się praktycznie tylko tapicerką i każdy mówi o tym że jest troszkę gorsza. Z racji tego że nie znalazłem w sklepach w Bydgoszczy STM'a żadnego, nie mogę go pomacać i ocenić. Boję się że ta różnica tylko tapicerką może okazać się .

2. Britax. Coś o montażu czytałem że są jakieś różne rodzaje ( nie mówię o Isofixie).

3. Czy te foteliki będą pasować do Renault Espace 3?

4. Może coś innego warto wziąść pod uwagę?

5. Foteliki będą służyć również do dłuższych podróży bo zarówno moi rodzice jak i żony rodzice mieszkają daleko od nas i trasy po 400 km w jedną stronę będą.

Z gór dziękuje za pomoc.
 
reklama
Proszę zadać to pytanie minimum za pół roku...6 miesięcznych dzieci nie przesadza się w foteliki montowane przodem do kierunku jazdy...a tym bardziej w rozwiązania typu Recaro Young Sport,czyli 9-36.

A fotelik wybiera Pan u sprzedawcy a nie przez internet- trzeba go przymierzyć do samochodu i przymierzyć dziecko do fotelika...ale to i tak za pół roku...
Zresztą podejrzewam,że żaden szanujący się i odpowiedzialny sprzedawca raczej nie sprzeda Panu fotelika z grupy II dla takiego maluszka.
 
Do góry