reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Kupilismy podstawke samochodowa do okazjonalnego przewozenia dzieka np. gdy jedzie z nami moja podopieczna, i nie wiem czy nie dostaniemy wtedy mandatu
 
reklama
Z reguły taki pas występuje w autach japońskich ? ( co to za auto ? )
strzał w setkę :) honda civic, tam własnie są długie pasy z zamkiem i mielismy naprawdę duzy problem z dobraniem fotelika, zapieta klamra nie dotyka nawet fotelika, a sam fotelik stoi tak stabilnie że dosłownie nie przesuwa się nawet o mm, jedynym mankamentem jest to podwinięcie pasa spowodowane naciągnięciem napinaczami. Dziękuję bardzo za pomoc :)
 
Witam,
Przeczytałam cały wątek, super, że taki istnieje i że są osoby, które chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ostatnio stanęłam przez wyborem fotelika dla synka. Ma prawie trzy latka, waży 15 kg i do tej pory jeździł w Tobim. Super fotelik, ale jego roczna siostra go przejęła, a ja chcąc ograniczyć wydatki postanowiłam już zakupić dla syna fotelik z przedziału wagowego 15-36.
Niestety o ile do tej pory moje decyzje dot. zakupu fotelika były przemyślane - co czytając ten wątek, potwierdziłam (mamy MaxiCosi Cabriofix 0-13 oraz MaxiCosi Tobi 9-18), to ostatni zakup mnie trochę martwi. Kupiliśmy fotelik CasualPlay Protector. Testy były, cztery gwiazdki też - ale to dane z 2008 roku. Cena fotelika też niemała - 650 zł, ale czy to przekłada się na jakość???
Później ten typ fotelika nie był testowany. Czy można uznać ten fotelik za bezpieczny? Nie chciałabym za chwilę dowiedzieć się, ze wożę dziecko w takim niewypale jakim jest np Chicco.

Pamiętam, że kiedyś była wzmianka o firmie CasualPlay i któreś z Państwa Ekspertów napisało, że nie spotkał się z tym fotelikiem. Bardziej zależy mi na odpowiedzi, na ile te testy z 2008 roku można odnieść do testów z roku 2011? Chodzi mi głównie o bezpieczeństwo.
Poza tym minęło trochę czasu i może firma jest już Państwu znana.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Witam,
Przeczytałam cały wątek, super, że taki istnieje i że są osoby, które chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ostatnio stanęłam przez wyborem fotelika dla synka. Ma prawie trzy latka, waży 15 kg i do tej pory jeździł w Tobim. Super fotelik, ale jego roczna siostra go przejęła, a ja chcąc ograniczyć wydatki postanowiłam już zakupić dla syna fotelik z przedziału wagowego 15-36.
Niestety o ile do tej pory moje decyzje dot. zakupu fotelika były przemyślane - co czytając ten wątek, potwierdziłam (mamy MaxiCosi Cabriofix 0-13 oraz MaxiCosi Tobi 9-18), to ostatni zakup mnie trochę martwi. Kupiliśmy fotelik CasualPlay Protector. Testy były, cztery gwiazdki też - ale to dane z 2008 roku. Cena fotelika też niemała - 650 zł, ale czy to przekłada się na jakość???
Później ten typ fotelika nie był testowany. Czy można uznać ten fotelik za bezpieczny? Nie chciałabym za chwilę dowiedzieć się, ze wożę dziecko w takim niewypale jakim jest np Chicco.

Pamiętam, że kiedyś była wzmianka o firmie CasualPlay i któreś z Państwa Ekspertów napisało, że nie spotkał się z tym fotelikiem. Bardziej zależy mi na odpowiedzi, na ile te testy z 2008 roku można odnieść do testów z roku 2011? Chodzi mi głównie o bezpieczeństwo.
Poza tym minęło trochę czasu i może firma jest już Państwu znana.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Sprawdziłem wyniki - rzeczywiście poszło mu bardzo dobrze więc można spać spokojnie. 2008 rok jest nadal bardzo aktualny ( jeżeli chodzi o sam crash to nie wiele się zmieniło )
 
strzał w setkę :) honda civic, tam własnie są długie pasy z zamkiem i mielismy naprawdę duzy problem z dobraniem fotelika, zapieta klamra nie dotyka nawet fotelika, a sam fotelik stoi tak stabilnie że dosłownie nie przesuwa się nawet o mm, jedynym mankamentem jest to podwinięcie pasa spowodowane naciągnięciem napinaczami. Dziękuję bardzo za pomoc :)

:-) Proszę uprzejmie - dobra stabilność i kompatybilność to podstawa.

Ostatnio moi klienci kilkukrotnie dachowali z zamontowanym przeze mnie King Plusem i dziecko wyszło bez szwanku!
 
A jaki fotelik z tanszych Pan poleca dla Dziecka od 15kg? Drogi nie wchodzi w gre bo nie stac nas na takowy...

Na rynku jest coś w co do dziś nie wierzę - fotelik dobry i tani mimo iż szerzę tezę, że takich nie ma :tak:

Sunshine Kids Monterey ( 4 gwiazdki ADAC w 2009 + opcja złącza isofast do Isofix - ten fotelik w tej cenie po prostu wymiata ... )

btw - na dole strony może Pani rzucić okiem na uderzenie side impact...

pozdrawiam
 
reklama
dziekuje slicznie za porade my planujemy kupno w marcu, jak dostaniemy zwrot podatku z urzedu skarbowego, a co to jest ten isofix? bo ja wstyd sie przyznac ale nie mam pojecia, do tej pory kompletnie nie zwracalam uwagi na to jaki fotelik byle byl, ale teraz tyle wariatow na drogach ze mam strach

czy to ten sam fotelik? jakos wole kupowac na allegro

http://allegro.pl/sunshine-kids-monterey-isofix-wymiana-gratis-i1917890183.html
 
Do góry