reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Haszi dzięki za wiadomość :-) Napisz jak możesz który masz i co bym chciała wiedziec to tapicerka. Moja córka się strasznie pociła w foteliku maxi-cosi i chciałabym żeby nie było tego problemu:-)
 
reklama
Maria2008 Ja mam jeszcze stare Venus Ramatti. Fajny jest, choć u mnie materiał już się nieco poprzecierał- no ale eksploatacja była na maxa. Teraz zastanawiam się nad tym większym -Formula. Podobają mi się pasy krzyżowe choć trzeba za nie trochę więcej zapłacić.
Nie zauważyłam jakiś specjalnych problemów z poceniem, chyba w wózkach było gorzej ale każde dziecko ma inaczej.
 
Witam :)
Jestem w trakcie poszukiwania fotelika.
Córka ma 4 lata, mierzy 100 cm i waży 15 kg.
Myślałam o zakupie fotelika z przedziału 15 - 36 kg.
Moją uwagę zwróciły następujące modele:

1. Cybex Solution X
2. Recaro Milano
3. Maxi Cosi Rodi Air Protect
4. Roemer Kid, Kid Plus, Kid SICT

Jednak po obejrzeniu filmów z crash testów, zastanawiam się czy Recaro Milano lub Cybex zasługują na ocenę, którą otrzymały ( 4 za bezpieczeństwo )... A może inaczej: dlaczego taka ocenę otrzymały, co bierze się pod uwagę wydając takie oceny?
Oto filmiki:
Recaro Milano: Recaro Milano crash test od e-FOTELIKI.pl - YouTube
Cybex Solution X :Cybex Solution X Crash-test - front impact - right view - YouTube
 
Witam,
gdzie Pan ekspert? doczekamy się jakiś podpowiedzi?
Poszukuje fotelika dla starszej córy, byłam zdecydowana na jakiś fotelik z grupy 9-25 kg tyłem do kierunku jazdy, ale studiuje te wyniki ADAC i najwyższa ocena to 2 :( Co bezpieczniejsze - fotelik tyłem do kierunku z niższą oceną (np. Britax Multi-Tech z oceną 2) czy przodem z wyższą (np. Besafe Izi Up X3 Isofix z oceną 4), mam mętlik :( proszę o pomoc :)
[h=1][/h]
 
Witam,
Moje dziecko ma 9 miesięcy i waży już 10 kg , obecnie używamy fotelika 0-13kg Deltim Grillo.
Pomimo tego, że wagowo fotelik jest „dobry” to córka ledwo się w nim mieści – nogi podchodzą do góry siedzenia.
Proszę o pomoc w wyborze fotelika z grupy 9-18kg. Mamy mercedesa E klasę bez isofixa rocznik 96, ze skórzanymi siedzeniami (to też utrudnia mi wybór) . Waham się pomiędzy modelami :
Maxi cosi priori
Maxi cosi tobi
Romer king plus – chyba najbardziej mi się podoba ale za priori przemawia niższa cena.
Z góry dziękuję za pomoc.
 
Witam serdecznie
Jestem mamą 3,5miesięcznego dziecka i co prawda jest jeszcze sporo czasu, ale już zaczynam buszować po internecie w poszukiwaniu bezpiecznego fotelika i tu natknęłam się na fotelik Kiddy Energy Pro. Podobno otrzymał on w testach ADAC notę 1,6, czyli zabrakło mu jedynie 0,1 punktu do uzyskania 5 gwiazdek za bezpieczeństwo. I tutaj moje pytanie :) Jak to się ma do dachowania? Czy foteliki z panelem zamiast pasów są równie bezpieczne przy dachowaniu co te z pasami?
Jeżeli ma Pan co do tego wątpliwości, to proszę poradzić mi jaki fotelik będzie najbezpieczniejszy (chodzi mi o najlepszą ocenę bezpieczeństwa oraz braku materiałów szkodliwych użytych do produkcji fotelika)? Mamy Renault Scenic z roku 2000.
 
Witam,

Alternatywa Britax Evolva 123 Plus oraz Recaro Young Sport (niedawno moi nasi klienci dachowali z YS i dziecko wyszło bez szwanku). W przypadku wyboru pomiędzy Kiddy a Cybex zdecydowanie lepszy będzie Cybex bo ma regulację odsadzenia osłony tułowia czego brak w Kiddy.

Skoro jest Isofix to Cybex Pallas 2 fix wydaje się być dobrym pomysłem - szkoda, że nie ma Pan jak tego sprawdzić...

Poza tym podpowiem, że jest lista kompatybilności Pallasa z róznymi samochodami - w połowie opisu fotelika znajdzie Pan informacje na ten temat:
Cybex Pallas 2 Fix

jeżeli Pan nie znajdzie to proszę podać rocznik.

pozdrawiam

Witam,
Na liście kompatybilności brakuje marki VW. Czy to oznacza brak kompatybilności czy to zwykłe przeoczenie? Chodzi mi głównie o vw golfa z 2006 roku ponieważ przymierzam się właśnie do zakupu Cybex Pallas 2 Fix.
Pozdrawiam
 
reklama
Do góry