reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

witam serdecznie,
zastanawiamy sie nad wyborem fotelika 9-18 do volvo v50 combi
synek obecnie kończy 9 miesiąc i waży około 10kg tak więc myślę ze jeszcze z miesiac czy dwa do wymiany,jednak już się rozglądamy. dosc dużo podróżujemy i chciałabym aby dziecko miało regulowane oparcie. fotelik niekoniecznie na bazie.
bez przymiarek stanęlo na:

Cybex Juno-Fix - trochę jednak martwi mnie ten przód
Romer King Plus 2013?

Proszę o pomoc :-)
 
reklama
Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw wyszukanych w necie i po przymierzeniu fotelika do samochodu postawiliśmy na bezpieczeństwo i jutro zamawiamy BeSafe izi Combi x3 IsoFix. Mam nadzieję, że to dobry wybór, bo niestety zabrakło forumowych ekspertów i cień wątpliwości pozostaje...
 
witam serdecznie,
zastanawiamy sie nad wyborem fotelika 9-18 do volvo v50 combi
synek obecnie kończy 9 miesiąc i waży około 10kg tak więc myślę ze jeszcze z miesiac czy dwa do wymiany,jednak już się rozglądamy. dosc dużo podróżujemy i chciałabym aby dziecko miało regulowane oparcie. fotelik niekoniecznie na bazie.
bez przymiarek stanęlo na:

Cybex Juno-Fix - trochę jednak martwi mnie ten przód
Romer King Plus 2013?

Proszę o pomoc :-)
W Cybexie też martwiła mnie ta osłona, dlatego wybrałem King Plusa. Opcja na 2013 różni się chyba tylko tapicerkami.
 
Czy jacyś specjaliści, a w szczególności założyciel wątku, jeszcze się tu kiedyś wypowiedzą? Czekam już miesiąc na odpowiedź i nadal stoję przed zakupem fotelika... Szkoda, bo liczyłam na fachową pomoc :-(
 
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to fotele z "osłona" są bardzo dobrym wyborem, inną sprawą jest samo zachowanie dziecka w takim fotelu, z doświadczenia mogę powiedzieć, że początkowo delikatnie mówiąc pociechy zbyt pocieszone nie są:D W większości jest to kwestia przyzwyczajenia, no ale jakieś tam problemy na początku uzytkowania mogą sie pojawić.
Co do King Plusa, już nie raz w tym wątku o tym pisałem więc napiszę po raz kolejny:) Jeśli chodzi o fotele 9-18 montowane przodem do kierunku jazdy jest to wybór wręcz doskonały, fotel bardzo wygodny dla dziecka, bezpieczenstwo na najwyższym poziomie, montaż bardzo prosty i tak jak Pan wyżej zauważył, po dobrym zamontowaniu fotel zachowuję się jakby był przyspawany do kanapy samochodu;D Gorąco polecam King Plusa. Nowa kolekcja z tego co pamietam od poprzedniej różni się tylko tapicerką.
Widzę, że e-foteliki chyba wybrał sie na dłuższy urlop:) Przeczytałem ostatnie strony tematu i akurat w większości przypadków nie jestem w stanie odpowiedzieć, ponieważ firma Cybex nie jest mi znana od strony użytkowej i ciężko coś polecić lub odradzić w takiej sytuacji:)
 
Witam, własnie sie tutaj zarejestrowałam, więc jak zrobię coś nie tak to bardzo przepraszam- błędy nowicjusza :).
Oczywiście jak wszyscy poszukuję fotelika 9-18kg. Moj syn ma wprawdzie dopiero 7 miesięcy, ale waży 9,5 kg i od miesiąca pewnie i sam siedzi, do fotelika który mamy 0-13kg teoretycznie sie mieści, w zimowych ciuchach jest ciężko, ale nasz fotelik niestety w testach nie brał udziału a poza tym mały nie chce w nim siedzieć (Zakup był błedem niedoświadczonych rodziców). Oczywiści tak długo jak się uda bedziemy go w nim wozic, ale w marcu wybieramy sie w długą podróz i chciałabym aby jechał już w nowym i dobrze wybranym foteliku. Dlatego proszę o pomoc.
Posiadamy dwa samochody i musimy kupić dwa foteliki. Jeden to:
OCTAWIA 2007r bez możliwości montażu pasa TT, ale z ISOFIXem- zastanawiałam się do niej nad fotelikiem Roemer Duo Plus 2013, Roemer Safefix Plus lub ewentualnie King Plus, ale chyba wolalabym wykorzystać Isofix.
Drugi samochód to Opel Insignia 2013 r z ISOFIXem i TT- tu myślałam o Roemer Duo Plus 2013 lub Roemer Trifix.

nie wiem na co się zdecydowac, nie mierzyłam jeszcze tych fotelików bo niestety nie moge ich namierzyc (jestem ze Śląska, więc może wiecie w którym sklepie je dostanę), a drugie pytanie czy moj syn nie bedzie marudził jak w bedzie miał różne foteliki w samochodach?

Dzieki z góry za pomoc.
 
Ja chciałam zapytać o dobry i bezpieczny przede wszytkim fotelik dla noworodka. Macie jakieś sprawdzone modele? Jakieś typy godne polecenia. Jeśli chodzi o cenę to mogę wydać max. 400zł. Niestety więcej nie mam, jestem już po zakupie wózka, także fundusze ograniczone;/
 
Witam, własnie sie tutaj zarejestrowałam, więc jak zrobię coś nie tak to bardzo przepraszam- błędy nowicjusza :).
Oczywiście jak wszyscy poszukuję fotelika 9-18kg. Moj syn ma wprawdzie dopiero 7 miesięcy, ale waży 9,5 kg i od miesiąca pewnie i sam siedzi, do fotelika który mamy 0-13kg teoretycznie sie mieści, w zimowych ciuchach jest ciężko, ale nasz fotelik niestety w testach nie brał udziału a poza tym mały nie chce w nim siedzieć (Zakup był błedem niedoświadczonych rodziców). Oczywiści tak długo jak się uda bedziemy go w nim wozic, ale w marcu wybieramy sie w długą podróz i chciałabym aby jechał już w nowym i dobrze wybranym foteliku. Dlatego proszę o pomoc.
Posiadamy dwa samochody i musimy kupić dwa foteliki. Jeden to:
OCTAWIA 2007r bez możliwości montażu pasa TT, ale z ISOFIXem- zastanawiałam się do niej nad fotelikiem Roemer Duo Plus 2013, Roemer Safefix Plus lub ewentualnie King Plus, ale chyba wolalabym wykorzystać Isofix.
Drugi samochód to Opel Insignia 2013 r z ISOFIXem i TT- tu myślałam o Roemer Duo Plus 2013 lub Roemer Trifix.

nie wiem na co się zdecydowac, nie mierzyłam jeszcze tych fotelików bo niestety nie moge ich namierzyc (jestem ze Śląska, więc może wiecie w którym sklepie je dostanę), a drugie pytanie czy moj syn nie bedzie marudził jak w bedzie miał różne foteliki w samochodach?

Dzieki z góry za pomoc.
Kilka postów wyżej polecałem sklep w Częstochowie - to w sumie też Śląsk. O ile widziałem mają bardzo duży wybór Romerów. Na bank jest King Plus, Safefix i Duo Plus. Nie jestem pewny czy był też Trifix ale pewnie już tak. Zawsze można zadzwonić przed wizytą i dopytać.
Też chciałem wykorzystać Isofix ale po przymiarkach stanęło na King Plusie.
 
reklama
Ja chciałam zapytać o dobry i bezpieczny przede wszytkim fotelik dla noworodka. Macie jakieś sprawdzone modele? Jakieś typy godne polecenia. Jeśli chodzi o cenę to mogę wydać max. 400zł. Niestety więcej nie mam, jestem już po zakupie wózka, także fundusze ograniczone;/

Jest dużo dobrych i bezpiecznych fotelików w tym przedziale. Jednak żaden (nawet najpopularniejszy cabriofix) nie będzie efektywny jesli nie bedzie dobrany do twojego auta- czyt. będzie w nim niestabilny. Dobrze dobrany fotelik nie ma prawa drgnąć (mówimy o zapięciu na pasy!)
Przejrzyj tabelę testów. Wybierz kilka z ocenami 4-5 (w tej grupie wagowej jest naprawdę duży wybór, ewentualnie 3* też można brać pod uwagę jednak z lepszymi ocenami powinno się udać) i znajdz sklep w którym sprzedawca pomoże ci przymierzyć go w aucie. W żaden inny sposób nie uzyskasz efektywnego- nie tylko teoretycznego- bezpieczeństwa....
testy fotelik.info :: testy :: foteliki samochodowe z grupy wagowej 0-13 kg :: sortowanie wg kryterium ocena

Taka sama procedura tyczy się każdej innej grupy wagowej. W większych fotelikach też wielką rolę odgrywa przymierzenie samego dziecka do fotelika- ale to już na końcu jak sam fotelik 'gada' z autem.
 
Do góry