reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam, pilnie potrzebuję pomocy:) Zamierzam kupić fotelik Romer King Plus bez izofixa, ale niestety nigdzie nie mogę go przymierzyć do mojego samochodu. Czy ten fotelik pasuje do Forda Mondeo z 2010r?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
 
reklama
Witam, pilnie potrzebuję pomocy:) Zamierzam kupić fotelik Romer King Plus bez izofixa, ale niestety nigdzie nie mogę go przymierzyć do mojego samochodu. Czy ten fotelik pasuje do Forda Mondeo z 2010r?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Też przyłączam się do pytania. Wcześniej pytałam o fotelik z wyższej grupy, ale może kupimy jeszcze 9-18 na kilka miesięcy (potem będzie dla młodszej córki) i też myślimy nad Romer King Plus bez isofixa, Peugeot Partner z 2008.
 
Wróciłam raz jeszcze podzielić się tylko szokiem, którego doznałam po obejrzeniu testu z dachowania fotelika z osłoną tułowia... Foteliki samochodowe z osłoną tułowia - fatalny test dachowania. Wstrząsające!!! - YouTube I teraz dopiero się cieszę, że się nie zdecydowaliśmy na to ustrojstwo... Niech to będzie argument do mocnego zastanowienia się czy warto kupować te foteliki...
Przeszło to bez echa a ja nadal się nad nimi zastanawiałam....
Chyba marketingowcy sie uruchomili bo na jednym z forów poszła taka wypowiedź
Witam Panie
jestem użytkownikiem Fotelika Cybex Pallas2 isofix, pokazany film - jak dla mnie osoby którą od roku po 2 razy dziennie zapina i wypina dziecko z tego fotelika, nie ma zupełnie odzwierciedlenia z rzeczywistością.. pokazany manekin siedzi w takim ułożeniu ze nogi manekina wystają od połowy łydki albo i nawet mniej. gdzie normalnie jest to na wysokości kolan, co uniemożliwia wyślizgnięcia się dziecka w pokazany sposób. Nadmienię ze córka jest drobnej budowy ciała, ma 2 lata, wazy 10.5kg i ma 86cm wzrostu. Zanim kupiłem w/w/ fotelik naczytałem się dużo i wszystkie badania i testy były zawsze na plus dla fotelików z ochroną tułowia.
W zderzeniach bocznych , czołowych które są najczystszymi kolizjami - foteliki z pasami mocno tracą do fotelików z ochroną tułowia.
Obawiam się że powstały trend jest zagraniem czysto marketingowym. odpowiedzią na spadek sprzedaży fotelików z pasami.


Pytanie do fachowca.
Czy taki fotelik http://www.motokobiety.pl/EasyCarSeat,nadmuchiwany,fotelik,samochodowy,1227.html do "auta babci" z którą maluch jeździ głównie nad jezioro czy do cioci kiedy jest na wakacjach będzie bezpieczny czy takie wynalazki sobie odpuszczamy?
 
dzięki za odpowiedz
problem polega jednaj na tym że synek nie chce juz jeździć w mniejszym foteliku, próbuje wstawać a raczej siadać. i nawet najkrótsza wycieczka to droga przez mękę tylko dlatego zastanawiam się nad wymianą fotelika już teraz, mam BeOne SP FERRARI i niby się jeszcze mieści ale jak pisałem ta pozycja półleżąca żyć nam nie daje,dziecko już chodzi i nawet siedzieć nie chce, a co dopiero leżeć.

Proszę uprzejmie - oczywiście rozumiem problem, ale z punktu anatomicznego proszę spróbować wytrzymać ile się da oczywiście w ramach kategorii wagowej. pozdrawiam i życzę powodzenia
 
Mam pytanie do Eksperta odnośnie pomocy w wyborze fotelika 15-36. Nasza córka ma ponad 4 lata, ale jest bardzo drobna (wzrost ok.98 cm, waga ok.13 kg). Dotychczas jeździła w Fair Super Bimbo Tre (od kiedy miała skończone ok.10 m-cy), fotelik był zakupiony jako nowy, ale na chwilę obecną jest już dość "dobity" (dziś przy przemontowywaniu do drugiego samochodu coś tam się nawet ułamało), mimo że mała jeszcze w nim się mieści. Stąd też decyzja na przejście do wyższej grupy fotelików. Rozważamy zakup:
- Maxi Cosi Rodifix
- Jane Montecarlo R1
- Romer Kidfix Stic
- Romer Kid Plus Stic

Największe znaczenie ma dla nas bezpieczeństwo i wygoda dziecka, cena jest drugorzędna - w końcu to wydatek na kilka lat. W głównym użytkowaniu mamy Peugeot Partner r.2008, isofix jest tylko na środku i nie wiemy, czy tam będzie montowane siedzisko czy też będzie montaż bez isofix, bo za kilka-kilkanaście dni spodziewamy się drugiego malucha i lepiej by chyba było, żeby ktoś dorosły obok siedział zamiast 4-letniej siostry ;) . Rozumiem,że testy ADAC opierają się na montazu poprzez isofix, a bez isofix wyniki mogą być diametralnie różne? Bardzo proszę o pomoc i o ewentualne zasugerowanie jeszcze innego fotelika.

Ekspertów brak więc ja coś tam podpowiem.

Dwa pierwsze dotykałem, widziałem, ale nic więcej nie powiem bo nie znam ich zbyt dobrze. Romery znam, codziennie mam z nimi do czynienia i są to zdecydowanie fotele godne polecenia. Czy z Isofix czy bez to sprawa indywidualna, oczywiście lepiej używać isofix jak auto posiada ten system, ale w razie czego w autach bez isofix można wsunąć szyny do fotelika i taki kidfix sict staje się fotelikiem bez isofix - oczywiście adac ma obowiązek przetestowania modelu w każdej opcji montażowej więc jeżeli fotelik posiada opcje z isofix i bez i dostał wysoką notę to znaczy, że jest bezpieczny w każdej możliwej opcji zamontowania.

Oczywiście czy w partnerze będzie dobrze siedział romer - tego nie wiemy, zawsze najlepiej sprawdzić.

pozdrawiam
 
Witam :)

Właśnie z mężem przymierzamy się do zakupu fotelika dla synka w kategorii wagowej 9-18 kg, bo niestety syn jest bardzo dużym dzieckiem jak na swoje 6 miesięcy i waży już 9 kg i jeszcze nie potrafi samodzielnie siedzieć. A fotelik który posiadamy jest z grupy od 0-10 kg :/ to był właśnie nasz błąd kupić coś takiego ale tak to jest jak się kupuje coś po raz pierwszy. Autem jakim się poruszamy jest Fiat Seicento z roku 2002(i tu jest drugi szkopuł bo pewnie nie wszystkie foteliki wejdą) dlatego interesuje nas coś zgrabnego. Zastanawiamy się nad fotelikami z firmy Maxi-cosi modele Priori lub Rubi. Który z nich by Pan polecił? Chcemy przeznaczyć na fotelik ok 500 - 600 zł. Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam


No to rzeczywiście spory problem :tak: - fotelik 0-10 rzeczywiście niezbyt szczęśliwy, dziecko jeszcze bardzo młode jak na jazdę przodem, a auto bardzo małe jak na fotelik tyłem do kierunku jazdy :szok:

Powiem tak - to niezbyt łatwa sytuacja, zdalnie praktycznie ciężko będzie coś realnie podpowiedzieć - najrozsądniej będzie udać się do porządnego sklepu który posiada wiele fotelików i wspólnie ze sprzedawcą dobrać najbardziej odpowiedni do auta i Państwa dziecka.

Priori jest ok, ale to już dziadek, Rubi natomiast to już nowoczesny produkt ale nie doczekał się jeszcze testów. (tak czy siak oba wg mojej oceny są ok jeżeli będą odpowiednio dobrane do auta i dziecka).

pozdrawiam, powodzenia
 
Witam, pilnie potrzebuję pomocy:) Zamierzam kupić fotelik Romer King Plus bez izofixa, ale niestety nigdzie nie mogę go przymierzyć do mojego samochodu. Czy ten fotelik pasuje do Forda Mondeo z 2010r?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

I odpowiadam również na partnera - niestety nie potrafię zdalnie odpowiedzieć na oba pytania :tak: To czy fotelik pasuje do auta można stwierdzić podczas montażu...
 
Przeszło to bez echa a ja nadal się nad nimi zastanawiałam....
Chyba marketingowcy sie uruchomili bo na jednym z forów poszła taka wypowiedź

Pytanie do fachowca.
Czy taki fotelik EasyCarSeat- nadmuchiwany fotelik samochodowy do "auta babci" z którą maluch jeździ głównie nad jezioro czy do cioci kiedy jest na wakacjach będzie bezpieczny czy takie wynalazki sobie odpuszczamy?

Wojny marketingowe były są i będą :-D. Odnośnie dmuchanych fotelików to powiem tak: :no:

pozdrawiam
 
Witam

Już za kilka miesięcy po raz drugi zostanę mamą. Będę kupowała wózek Maxi Cosi Elea i zastanawiam się, który fotelik do wybrać:

-MC CabrioFix
-MC Pebble

I dodatkowo z bazą EasyFix czy FamilyFix. Najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo, cena jest już sprawą drugorzędną. Tyle, że patrząc na fotelik.info to CabrioFix z bazą EasyFix dostał 5 gwiazdek ale w 2007 roki. To trochę dawno :-( A każdy z tych foteli z bazą FamilyFix zdobył 4.

Która opcja będzie najlepsza?

Dziękuję i pozdrawiam :-D
 
reklama
Witam,

Jedyny godny przeczytania artykuł o fotelikach. Jednak nadal mam problem z wyborem :)

Mój synek niedługo kończy 4 miesiące i już waży ponad 8 kg. Teraz wozimy go w nosidełku, które przystosowane jest dla niemowląt do 10 kg. W najbliższym czasie musimy zmienić mu fotelik, ponieważ powoli się do niego nie mieści, jednak przy tak dużym dziecku kompletnie nie wiem jakiego fotelika szukać.

Proszę o doradzenie jaki fotelik będzie najodpowiedniejszy mając na uwadze fakt, że maluch będzie miał ok 5 miesięcy i jeszcze nie siedzi samodzielnie. Nie chcę żeby fotelik obciążał jego delikatny kręgosłup i bioderka, a jednocześnie nie chciałabym za pół roku kupować kolejnego fotelika :)
 
Do góry