reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wykorzystujecie drzemki kilkumiesięczniaków? rozwój młodej mamy

Chciałabym żeby te drzemki istniały :laugh2: a poważnie to naprawdę mamy problem ze snem- najlepiej na rękach, albo na spacerze, a w ciągu dnia to uda się czasem 2x40 min plus 1,5-2h na dworze i to wszystko co wydaje mi się mało, bo jakby go nosić czy w wózku wozić to potrafi jeść spać jeść spać i tak cały dzień...ale sam w łóżeczku :no: a widzę, że by chciał.
Ale jak się uda to sprzątanie i chwila dla siebie- uwielbiam te chwile:tak:
 
reklama
gdy mój maluszek zagłębia się w sen, wówczas ogarniam sprawę obowiązków domowych (pranie, obiad, sprzątanie itp.)... ale najważniejsze jest to, iż jestem wówczas na wyłączność mojego starszego synka; robimy wspólnie wiele rzeczy - a najfajniejsza jest wówczas bliskość jaka sobie okazujemy (tulenie, wierszyki masarzyki, łaskotanie czy wspólne opowiadanie śmiesznych historyjek) :)
 
jesli moje male wielebnie zasnie na magiczne 30 min. to poprostu mam czas dla siebie, nie sprzatam, nie gotuje.. czasem zdarzy mu się spać 2 godz i to naraz !!! jestem w ciażkim szoku i boje się ruszyć, zeby magiczny czas sie nie skończył,..
;-)
 
niestety moja dzidzia nie spi w dzin,no chyba,ze na spacerze,ale w domku to zadkosc,maksymalnie 40 min w ciagu dnia,ale za to o 20 to juz pada ze zmeczenie i w noce ladnie przesypia. Kidy moja mama bierze Nadie na spacer to wtedy mam chwilke dla siebie.Przewaznie robie obiad,biore prysznic,ogarniam mieszkanie.Jak starcza czasu to pobuszuje po necie lub porozwiazuje krzyzowki:)
 
to ja bym się cieszyła że dziscko ładnie śpi w nocy nawet gdyby nie spało w dzień, nie każde dziecko lubi drzemki w dzień:) ja na szczęście nie narzekam na spanie nocne chociaż zdarzają się wyjątki.
W dzień też już śpimy coraz mniej
 
gyd Fifi usnął to mama sprzątała, prała i gotowała. Zero czasu dla siebie.
Teraz mamy prawie trzy lata i od pół roku zero drzemki , więc jest ciężko coś zrobić ale jakoś daję radę, dobrze, że Filip jest chętny do pomocy...
 
Ja po prostu pracuję :-) Jestem projektantem wnętrz więc pracuję w domu. Jak tylko młody zaśnie zamykam się w pracowni. Ma dwie 1,5 h drzemki w dzień, do tego jeszcze cały wieczór wolny, więc naprawdę da się coś zrobić. Obiad robię jak nie śpi - siedzi wtedy w kuchni i mi asystuje :-)
 
Ja rzadko robie coś dla siebie jak śpią dzieci a ich drzemki sa zazwyczaj godzinne czy nawet dwu,ale wole na spokojnie sobie posprzatać czy cos ugotowac,a jak sie obudza wtedy cos razem robimy i sie bawimy.Chyba ze jestem faktycznie padnieta po rannych wyczynach to kładę się razem z nimi i odpoczywam :)
 
reklama
Jakie drzemki :nerd: .... Ja nieraz nie mam kiedy się umyć ;) corunia ciagle chce być blisko, ale już zaopatruje się w chuste moze to pozwoli chociaż na zrobienie czegoś w ciagu dnia ...
 
Do góry