reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zakonczyc laktację??

reklama
ja skończyłam karmić w sierpniu zeszłego roku a po naciśnięciu piersi mleczko ze tak powiem sikalo mi po scianach do teraz:-D moja gin powiedziala ze tak nie moze być i przepisala mi bromergon:sorry2:... no ale niestety laktacja usala jak bralam a jak przestalam to sie znowu mleczko pojawilo ale widze ze juz pomalu zanika calkowicie:tak:
wieć dziuba - skoro u Ciebie dopiero miesiąc po więc nie ma się czym przejmawać - jeszcze:sorry2:
 
miesiąc to jeszcze nie tak długo, po pół roku możesz się zacząć martwić, ja miałam mleko około sześciu tygodni po skończeniu karmienia
 
no właśnie...
spodziewam się drugiego dzidzia a gin nakazał mi zakończenie karmienia dla bezpieczeństwa małego Maluszka...
Wiki ma już prawie 9 miesięcy i da sobie radę bez cyca...
gorzej z mamą która nie wie jak poradzić sobie z bolącymi piersiami.... czy macie na to jakieś sposoby?
 
dziwię się, że lekarz od razu nie przepisał ci tabletek na zanik laktacji, ja miałam je z młodszym dzieckiem, ale wtedy musisz definitywnie przestać karmić od razu. Po tych tabletkach(Bromergon bodajże) w ciągu 3 dni nie będziesz mieć mleka.(no piszesz, że jesteś w ciąży, a nie wiem czy można je brać, może musiałabyś lekarza zapytać)
A jeśli chodzi o jakieś tam dokarmianie bobasa i stopniowe, powolne odstawianie od cyca to nie wiem, sama będę mieć taki problem pewnie...
 
mój mały sam zrezygnował z cycka i też miałam problem z zabiciem pokarmu. wiązałam się bandażami i przez dzień odładałam kwaśną wodą. miałam też tabletki ale skoro jesteś w ciąży to niewiem czy możesz.
 
Witam,
Powiedzcie co w sytuacji jeżeli w ogóle nie chcę karmić? Jak zatrzymać laktację? Czy samo nieprzystawienie malucha wystarczy, czy należy wspomóc się jakoś farmakologicznie? Dodam ze będę mieć cc.
 
szalwia jest dobra na hamowanie laktacji...sa tez odpowiednie leki na recepte. Ja je kiedys bralam ale szybko odstawilam bo czulam sie okropnie (zawroty glowy koszmarne, ogolne oslabienie). Czekalam az sama zniknie calkowicie...bandazem obwiazac piersi, zeby nie mialo sie gdzie produkowac (lekarz mi zalecal to).

a tak z ciekawosci czemu nie chcesz karmic? cc akurat nie ma tu nc do rzeczy.... :)
 
reklama
Do góry