reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka chusta na początek?

Witajcie,
Jestem w piątym miesiącu ciąży i bardzo chciałabym po porodzie nosić maluszka w chuście.
Również znalazłam kilka chust w przyzwoitych cenach na allegro ale z tego co czytam lepiej kupić firmówkę.
Tyle tylko że 190zł za Nati to dla mnie za dużo.
Możecie polecić jakąś chustę tkaną skośnokrzyżowo (wyczytałam że taka najlepsza), która byłaby w przyzwoitej cenie?
Co do wiązania myślę że nie taki diabeł straszny :-)
Pozdrawiam
 
reklama
Womar ma chusty gładkie w różnych kolorach, w paski i motywy kwiatowe - więc jest w czym wybierać. Skoro piszesz Kati że kosztowała ok 100 zł to jest przepaść bo jak patrzyłam na chusty Nati to 300 zł to norma. Na stronie jest informacja że mają certyfikat oraz 21 letnie doświadczenie - ma ktoś jeszcze taką chustę tkaną ? Bo różnica w cenie jest spora :)https://www.babyboom.pl/forum/members/enso-kati-76878.html
 
to nie są chusty tkane skośnokrzyżowo - producent ten stwierdził, że skośnokrzyzykowe i skośnokrzyżowe tkanie to to samo. Stąd cena. Jeżeli chcecie coś tańszego to nowe Rapalu albo LL. Albo coś używanego na allegro - nie ma co się bać używanych chust. Pasiaki Nati nie kosztują 300 zł.
 
witajcie. Ja w końcu zdecydowałam się na nową Nati. Chciałam kupic uzywaną, ale za każdym razem przegrywałam licytację:crazy:Poza tym, zauwazyłam,że nawet uzywane dochodza do ceny ok. 160zł:szok:
To moja pierwsza chusta i żałuję,że nie kupiłam jej przy pierwszym dziecku:confused2:Na razie testujemy jedno wiązanie-kieszonkę. Zauważyłam,że mały nie lubi byc w poziomie w chuście, pion jest dużo lepszy. Albo może to ja nie umiem poprawnie dziecka włożyć:eek:
 
te chusty, które widziałam nie są z tkaniny skośnokrzyżowej. Skośnokrzyżowa chusta jest utkana w sposób, w jaki tkane są TYLKO chusty - rózni się od zwykłego splotu diagonalnego, w jaki utkane są te chusty firmy womar, jakie ja widziałam.

Edit - drogi użytkowniku Enso.kati - niestety nabrałam przekonania, że jesteś przedstawicielem firmy Womar - wszystkie twoje posty na BB odnoszą się tylko i wyłącznie do produktów tej firmy, zatem proszę o nie propagowanie jej na tym forum.
 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkie chustomamy!
Bardzo proszę o pomoc. Niedawno(4 tyg.temu) urodziłam drugiego synka którego chciałabym zachustować:) w związku z tym chcemy nabyć chustę tylko niewiem jaki rozmiar tzn. jakiej długości.Mam 174cm.wzrostu i normalnych kształtów czyli nie gruba nie chuda- ważę ok.65 kg(piszę około bo to moja wga z przed ciąży a po porodzie jeszcze się nie ważyłam poniewaz nie posiadam wagi w domu) chciałabym jednak aby chusta pasowała też mężowi który natomiast jest ciut wyższy ode mnie ale raczej szczupły.Wiem że są chusty krótsze i dłuższe, mnie interesuje chusta tkana czyli raczej w rozmiarze 4.6 lub 5.2m i tu właśnie mój problem bo niewiem którą z tych dwóch, nie chcę żeby była ani za krótka ani za długa, natomiast na stronie producenta Lenny Lamb(tam upatrzyłam sobie chustę) według obliczeń wzrostu i wgi u mnie wychodzi że dla mnie pasuje chusta rozm.L czyli 5.2m a u innych producentów że długość 5.2m jest dla osób które na codzień noszą rozm ok. 46 a ja noszę 38 no najwięcej 40 jeszcze po porodzie.
Mam nadzieję że nie zamotałam nic i że pomożecie.Pozdrawiam serdecznie
 
Kludi :-) ja jestem nizsza od Ciebie ale w tej samej kategorii wagowej :-)
mam dwie chusty - obie 5,2m - obie sa ciut za długie ale ja sie motam tylko w dwa wiazania - nie wiem jak by to wygladało w praktyce gdybym zawiazała np. plecaczek (przymierzam sie do tego wiazania ale odwagi mi brak ;-))
nadmiar materiału jaki zostaje mi po zawiazaniu 2X albo kieszonki oplatam wokol talii i znow wiaze ;-) no i jak chusta dłuższa to zawsze mozesz ja uciac tak zeby byla idealna ;-)

enso kati - ja nie sprawdzalam Twoich postów - nie wiem czy faktycznie piszesz tylko o chustach firmy Womar ale mam uczulenie na osoby, ktore wchodza na forum i piszą tylko pochwalne posty na produkty jednej firmy... ja sie na forum zarejestrowalam i pisze w wielu watkach i dziwi mnie ze istnieja takie "monotematyczne" kobiety bo ja to prawdziwa forumowa plotkara jestem :p
 
Witam wszystkie chustomamy!
Bardzo proszę o pomoc. Niedawno(4 tyg.temu) urodziłam drugiego synka którego chciałabym zachustować:) w związku z tym chcemy nabyć chustę tylko niewiem jaki rozmiar tzn. jakiej długości.Mam 174cm.wzrostu i normalnych kształtów czyli nie gruba nie chuda- ważę ok.65 kg(piszę około bo to moja wga z przed ciąży a po porodzie jeszcze się nie ważyłam poniewaz nie posiadam wagi w domu) chciałabym jednak aby chusta pasowała też mężowi który natomiast jest ciut wyższy ode mnie ale raczej szczupły.Wiem że są chusty krótsze i dłuższe, mnie interesuje chusta tkana czyli raczej w rozmiarze 4.6 lub 5.2m i tu właśnie mój problem bo niewiem którą z tych dwóch, nie chcę żeby była ani za krótka ani za długa, natomiast na stronie producenta Lenny Lamb(tam upatrzyłam sobie chustę) według obliczeń wzrostu i wgi u mnie wychodzi że dla mnie pasuje chusta rozm.L czyli 5.2m a u innych producentów że długość 5.2m jest dla osób które na codzień noszą rozm ok. 46 a ja noszę 38 no najwięcej 40 jeszcze po porodzie.
Mam nadzieję że nie zamotałam nic i że pomożecie.Pozdrawiam serdecznie
Klaudi wydaje mi się, że spokojnie rozmiar 4,6 - 4,8 ci wystarczy. Ja mialam dużo większą wagę po porodzie niż 69 kilo i spokojnie z 4,8 wiązałam.

Co do użytkownika Enso Kati się nie wypowiem, bo wystarczy wrzucić nick w wyszukiwarkę forumową (o tak - https://www.babyboom.pl/forum/search.php?searchid=507055) i okaże się, że praktycznie wszystkie posty dotyczą tylko jednej firmy. Raz pochwalnie o nosidełkach, raz o chustach, a raz propagując konkurs tej firmy. Babyboom jest dość specyficznym forumłączącym mamy głównie w grupach rówieśniczych i problemowych, a nie w wątkach pochwalnych na temat danej firmy i produktu.

Zdecydowanie twierdzę, że splot diagonalny różni się od splotu skośnokrzyżowego -choć jest jego pochodną ( co prawda jest coś takiego jak splot krzyżowy diagonalny, ale to jeszcze coś innego niż ten splot, w jaki chusty tkane być powinny - i wiem o tym wystarczająco :) . Splot, który miały chusty firmy Womar - które widziałam ,nie są skośnokrzyżowe.. Jeżeli w ostatnim czasie ta firma wypuściła na rynek chusty o takim splocie to przepraszam, ale nic na ten temat nie wiem.
 
Ostatnia edycja:
Hej. Zamówiłam pasiaka Nati. Nowa chusta nie kosztuje jak ktoś wcześniej napisał 300 zł. Mi wyszło z przesyłką niecałe 180 ;) Jutro powinna dotrzeć. Nie mogę się już doczekać :D
 
reklama
Nie bardzo wiem gdzie się przywitać...Wieć witam się tu.
Starszaka nosiłam w kieszonce. Nie narzekałam, było nam super, zaczełam go nosić jak miał 7 miesięcy. Teraz dla juniorka kupiłam tkana, najzwyklejszą bo jednak chusta za ok.200 zł finansowo nie dla nas. Mały juz po pierwszym omotaniu, mama zadowolona, dziecie też. Kupiłm zwykłą bo wiem, że i wózek pójdzie w ruch ze względu na moje poważne problemy zdrowotne za długo nosić w chuście nie moge. Ale nosić się będziemy.Już się nie moge doczekac ciepełka i spacerków. Fifi w chuście. Lolo na rowerku. Pozdrawiam chustowe mamy.
 
Do góry