reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka chusta na początek?

zylcia ;) ja czekam az trafi się jakaś uzywana - podobno taką parę razy wypraną łatwiej się wiąże ;-)

ale podpinam się pod pytanie - jak długo możemy się w elastycznej nosić???

bo że 2 X nie można wiązać to już wiem :-(
 
reklama
w elastycznej się nosi do 4 miesiąca - potem dziecko zaczyna "sprężynować" i utrzymanie dobrej wygodnej pozycji jest trudne. Ale dużo zależy też od marki chusty jaką posiadasz. Moby i Polekont wytrzymuja większą wage. Gabi dużo mniejszą.
 
Byłam dzisiaj na spotkaniu w Klubie Kangura - pierwszy raz. Dysponuję tylko chsutą elastyczną więc chciałam przymierzyć się do tkanej. No i przećwiczyć wiązania. Wszystko było super. Przymierzyłam się, poćwiczyłam... i Hania się cieszyła :) Wróciłam do domu, poszperałam w necie i za głowę się złapałam... Strasznie drogie te chusty... O nosidle Manduca już nawet nie wspomnę - choć jak dla mnie fantastyczne na wycieczkę w góry. A tu czytam że te tańsze chusty na allegro to tandeta...

I stąd też mam pytania - do jakiego czasu mogę nosić dziecko w dotychczasowej chuście elastycznej? Czy mogę ją wiązać w 2X i w kieszonce bez obaw? Czy pouch tego producenta Pentelka Chusta POUCH FIOŁEK rozm.58cm TANIO!!! (1006344495) - Aukcje internetowe Allegro jest wart uwagi (bo chusty elastyczne widziałam na żywo i wydają się być OK)?

pouch to pouch -może być uszyty z dowolnego materiału. Pamiętajcie jednak, że te chusty nie przechodzą atestów i nie do końca wiemy z jakiego materiału są uszyte. a dziecko bierze chuste do buzi, obslinia..
pouch nalezy kupić sobie na wymiar więc trzeba się dobrze wymierzyć przed zakupem.
 
w elastycznej się nosi do 4 miesiąca - potem dziecko zaczyna "sprężynować" i utrzymanie dobrej wygodnej pozycji jest trudne. Ale dużo zależy też od marki chusty jaką posiadasz. Moby i Polekont wytrzymuja większą wage. Gabi dużo mniejszą.

ja mam dokładnie taka - chusta.pl - chusty nosidełka dla dzieci i niemowląt - Antybakteryjna Chusta Wiązana Elastyczna

Monika waży teraz ok. 9 kg....

faktycznie ta chusta niezbyt się rozciąga i wydaje mi się że jak się ciasno zamotam to po spacerze niewiele więcj jest luzu...

ile tak mniej więcej mam czasu na zakup tkanej?

aha - czy chusty NATI w paski sa tkane splotem skośno - krzyżowym???

kurcze...a wydawalo mi się że najtrudniejsze będzie motanie a to przy tym wszystkim mały pikuś ;-/
 
w elastycznej się nosi do 4 miesiąca - potem dziecko zaczyna "sprężynować" i utrzymanie dobrej wygodnej pozycji jest trudne. Ale dużo zależy też od marki chusty jaką posiadasz. Moby i Polekont wytrzymuja większą wage. Gabi dużo mniejszą.

Ja mam właśnie Polekonta. Hania ma już ponad 8 kg więc już chyba najwyższy czas na chustę tkaną...
 
wszystko zależy od tego czy Wam wygodnie i czy czujecie "sprężynowanie" dziecko w chuście nie powinno opadać, osiadać niżej po pewnym czasie spaceru - powinno być dokładnie w takiej samej pozycji w jakiej włozyłyście je tuż po zawiązaniu. Jeżeli w chuście elastycznej odczuwacie, że coś jest nie tak, ze jest Wam niewygodnie to czas na zmianę na chustę tkaną :)
 
:-) chusta tkana (nazwę firmy pominę milczeniem) już do mnie powinna iść/jechać :-)

jest w podobnym kolorze co moja elastyczna więc moze mąż się nie kapnie :-):tak:;-):-D

no i postanowiłam nie sprzedawać na razie elastycznej :-) :tak:;-)
 
reklama
dla 4-5 miesięczniaka chusta elastyczna już się raczej nie sprawdzi. Raczej zainwestuj w tkaną porządnej firmy :) przyda się dłużej - elastyczna chusta będzie ci sprężynować i zwyczajnie będzie Wam niewygodnie.
 
Do góry