reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki kosmetyk dla suchej skóry noworodka??

Drogie Mamy,
Niestety coraz więcej maluszków cierpi z powodu suchej i wrażliwej skóry, o którą trzeba dbać z jeszcze większą troską. Mamy dzieci, których skóra ma skłonność do przesuszenia – wiedzą o tym najlepiej.
Zdaniem specjalistów pielęgnacja skóry suchej i wrażliwej polega na intensywnym nawilżaniu, uzupełnianiu niedoboru lipidów i wzmacnianiu jej bariery ochronnej.
Tak jak napisała Izi85, do codziennej pielęgnacji sprawdza się używanie balsamów nawilżających. Ze swojej strony zwrócę uwagę na linię kosmetyków NIVEA Baby NUTRI SENSITIVE(w białych opakowaniach), która dedykowana jest dla dzieci ze skórą suchą i wrażliwą. Do pielęgnacji i nawilżania sprawdzi się np. Krem intensywnie nawilżający, który intensywnie i długotrwale nawilża, odżywia skórę oraz zapobiega jej ponownemu wysuszeniu. Z kolei do kąpieli sprawdza się wygodny w użyciu - Łagodzący żel do mycia ciała i włosów, który dzięki zawartości naturalnych lipidów Omega 6 – zapobiega powtórnemu wysuszeniu skóry i wzmacnia jej naturalną barierę ochronną.
Jeśli miałybyście jakieś pytania dotyczące tej linii lub po prostu – pielęgnacji Maluszków – zapraszam do kontaktu.
_____
Ekspert NIVEA Baby, udzielam odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące produktów marki NIVEA Baby. Zapraszam do dyskusji
 
reklama
Ja polecam olejek do kąpieli dla dzieci firmy GAL, jest naprawde rewelacyjny. Świetnie sprawdził się u moich dzieci. Mój synek też miewał taką sucha, szorstką skórę, myśleliśmy, że to skaza białkowa, ale ktos mi polecił ten olejek i zdziałał cuda.
Spróbuj, może i u was się sprawdzi.


Uploaded with ImageShack.us
 
My na suchą skórę polecamy krem: Nutri Sensitive Krem S.O.S. NIVEA, jak dla mnie rewelacja:-)
A do kąpieli Oilatum, ale ja po nim i tak smarowałam kremem, bo Pyśka ma suchą skórę;-)
 
W szpitalu panie od noworodków pytały mnie czy mała jest przenoszona-nie była-bo tak jej skóra schodziła z rączek, że szok. Wypisaliśmy się do domu po kilku dniach skóra zaczęła schodzić z całego ciałka:szok: w dodatku była sucha na maksa. Postanowiłam wysmarować ją balsamem dla dzieci Johnson Baby - NIE POMOGŁO. Więc wzięłam bepanhten i tak kilka razy po kąpieli-może 4 razy- wysmarowałam ją całą tą gęstą maścią. JAK RĘKĄ ODJĄŁ. Nie ma śladu po problemie.
 
a czy któraś z mam stosowała na suchą skórę ( dla siebie lub dla maleństwa) kosmetyki Decubal? nadają się do podrażnionej i suchej skóry z problemami.
 
Szczerze mówiąc to pierwsze słyszę na temat tych dermokosmetyków,muszę zapytać o szczegóły dermatologa bo faktycznie na suchą skórę może to być jedyny ratunek,ale też nie mam pewności co do ich składu.
 
polecam naprawdę bardzo mocno, dla mnie te kosmetyki to po prostu magia! :) skóra praktycznie od razu zmienia koloryt na naturalny, krostki się wygładzają, po prostu super!
 
reklama
Jestem mamą dwójki chłopców z bardzo wrażliwą skórą ( jeden syn ma atopowe zapalenie skóry, drugi "tylko" bardzo suchą skórę ) wiec czuję się trochę wywołana do tablicy :) My przeszliśmy naprawdę bardzo wiele różnych kosmetyków - teraz używam dla chłopców linię Dermedic baby Linum - moim zdaniem te kosmetyki naprawdę działają, a jest to polska firma i ceny też nie są wygórowane.
Jeżeli będziecie miały możliwość spróbujcie tej linii ( można zacząć je stosować bardzo wcześnie - teraz nie pamiętam dokładnie, które są od jakiego wieku - ale niektóre są od pierwszego dnia życia, a niektóre od pierwszego miesiąca życia ) .
 
Do góry