reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki najlepszy kubek do nauki picia?

Przy rozszerzaniu diety jak najbardziej można wprowadzić wodę. Wspomaga też trawienie. Ciężko np. dawać mu do jedzenia jakieś warzywo i aby popijało mlekiem.
Moim zdaniem im wcześniej zacząć tym lepiej. Później będzie tylko gorzej bo dziecko nie będzie znało smaku wody.
Ja dawałam córce wodę jak miała 3-4 miesiące.
Można mozna, wiadomo. Tylko są dzieci, które nie łapią. Ja mojemu wodę daję do każdego posiłku plus bidon jest ciągle na macie i nic.
Pediatra twierdzi, że zalapie po prostu jak będzie ciepło.
 
reklama
Nie tak do końca. Mam 4 bidony tego typu, kazdy ze słomką i niektóre są trudniejsze, a niektore latwiejsze do picia. Dla mnie bbox jest najłatwiejszy do pociągnięcia.

Generalnie dziecko na tym etapie nie potrzebuje wody. I nie nalezy go do tej wody zmuszać. Nasza pediatra mowi, że zrobiła się jakas straszna moda, a tymczasem częśc dzieci załapie, częśc nie potrzebuje, bo ma mleko. Dopoki sika normalnie to nie masz sie czym przejmowac.
Bidon w zasięgu wzroku. Będzie cieplej to zaskoczy sam.
Zgodzę się 👍
Niby wszystkie do siebie podobne, a jednak różnica jest.
My mieliśmy bboxa pod ręką i z Akuk.u.
Bbox droższy, Akuku dużo tańszy, niemal to samo.
Ale jak syn był dużo mniejszy to z bboxa załapał dosłownie po pierwszym razie.
Potem kiedyś daliśmy akuku i miał z nim problem więc wróciliśmy do bboxa.
Gdy miał jakieś 1,5 roku to dopiero zaczął ogarniać tego akukowego. Niby to samo, a jednak jest różnica z wielkości i kształcie samej słomki.
 
Autorko jestem na podobnym etapie z podobnym problemem.
Mój właśnie pierwszy miesiąc popijał warzywo mlekiem takze da sie ;) Proponowałam za każdym razem wodę, ale nie chciał. To co miałam mu wlewać na siłę do gardła, bo inne dzieci już piją?
7 miesiąc to dopiero początek RD, dla takiego bobasa jedzenie to już jest kosmos, a tu jeszcze wymagamy dodatkowo picia.
U mnie się sprawdziło:
- wzięłam go na ręce i piłam z kubka wodę, on też chciał, więc dałam mu ze swojego i kliknelo. Teraz do posiłku ma doidy i Babyono, ale lepiej mu idzie z filiżanki z Ikei, więc żadne dzidziusiowe kubeczki się nie sprawdziły ;)
- bidon bbox, nauczył sie w 2 dni tylko najpierw podałam mu ściskając ta rurkę, wtedy sobie zaciągał wodę, a później załapał że to tak działa i już sam pije
Dużo cierpliwości! To że nie załapał w 7 miesiącu picia wody to nie znaczy, że tylko będzie gorzej. Tak samo jak to, że dziecko robi obrót w 5 miesiącu, a nie w 3 jak syn koleżanki mamy to nie znaczy, że będzie chodził dużo później niż inne dzieci. Próbuj różnych metod, ma jeszcze czas :)
 
Nie tak do końca. Mam 4 bidony tego typu, kazdy ze słomką i niektóre są trudniejsze, a niektore latwiejsze do picia. Dla mnie bbox jest najłatwiejszy do pociągnięcia.

Generalnie dziecko na tym etapie nie potrzebuje wody. I nie nalezy go do tej wody zmuszać. Nasza pediatra mowi, że zrobiła się jakas straszna moda, a tymczasem częśc dzieci załapie, częśc nie potrzebuje, bo ma mleko. Dopoki sika normalnie to nie masz sie czym przejmowac.
Bidon w zasięgu wzroku. Będzie cieplej to zaskoczy sam.

No.wlasnie o to chodzi, zeby tez za latwo nie bylo, zeby te miesnie jednak cwiczyly 🤔 u nas avent sie sprawdzil u dwoch corek
 
Czyli wypróbuje tego bboxa, bo widze ze wiekszosc z Was go poleca. Zaraz poszukam na necie. I może kupie też tego doidy cap, zobaczymy z którego szybciej załapie
 
reklama
Do góry