reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na zasilku chorobowym i zaszlam w ciaze co teraz pomozcie

Dołączył(a)
11 Styczeń 2011
Postów
7
Witam opisze moj problem moze ktoras byla w podobnej sytuacji.. obecnie przebywam na zasilku chorobowym z zus juz drugi miesiac na choroby przewlekle (alergie) bo moj sotsunek pracy ustal i dlatego placi mi zus.. i zaszlam w ciaze . co teraz?? czy jesli bede przynosic l4 od ginekologa to moge chorowac do konca ciazy bo to w sumie bedzie 11 miesiecy chorobowego czy wtedy tylko do 7 miesiaca bo lacznie z wczesniejsza choroba bedzie 9 miesiacy. pomozcie nie wiem co teraz i co z zasilkiem maciezynckim jeszcze prosze o odpowiedz
 
reklama
1. Moze Pani pobierać zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia jeśli przyczyna wypłaty zasiłku (choroba) powstała w czasie trwania ubezpieczenia (w czasie kiedy Pani pracowała). Koniec choroby to koniec pobierania zasiłku. Nowa choroba (nowy powód niezdolnosci) oznacza również brak podstaw do wypłaty zasiłku nawet jeśli miedzy zwolnieniami nie było przerwy.
2. Zasiłek macierzyński nalezy się jedynie osobom pracującym.
 
1 ciaza po ustaniu stosunku pracy na zwolnieniu lekarskim od pani dermatolog
2 14 miesiecy
3 caly rok pracowalam ostatni od 10.2010- 12.2011
 
Zatem zwolnienie lekarskie od ginekologa nie ma sensu. Nie przedłuży to Pani pobierania zasiłku.
Moze się Pani zarejestrować w UP i to bedzie Pani tytuł do ubezpieczenia zdrowotnego. Niewykluczone, ze bedzie Pani przysługiwał też zasiłek dla bezrobotnych (nie wiem w jaki sposób zakonczyła się Pani umowa o pracę).
 
dziekuje za odpowiedz temat do zamkniecia. chodzilo mi glownie o to zeby miec jakies pieniazki. ciaza tez kosztuje.. a wiedza wszyscy ze jak mozna tylko korzystac z czegos to sie korzysta dziekuje pozdrawiam
 
reklama
Witam Serdecznie chciałabym zapytać bo nie bardzo się orientuję może ktoś z Państwa mógłby pomóc mi Jestem na zwolnieniu chorobowym 7 października pekl mi tetniak mozgu jestem po operacji embolizacji jest koniec stycznia dalej jestem na L4 i jestem.w ciazy pytanie co dalej lekarz pewnie już będzie chciał mi zakończyć leczenie przejść na chorobowe ciążowe nie znam się wogole 2 ciążę za granicami Polski
 
reklama
Do góry