reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

reklama
Dziewczyny poproszę o jakieś aktualne menu Waszych maluszków. Nie wiem czy tą moją glizde dobrze żywię, chciałabym porównać co Wy dajecie.

Co Wy na to żeby przepisy n jakieś dania dla bobików wrzucać do naszej książki kucharskiej??
 
onanana u nas raczej bez zmian.

6.00-7.00 - MM 300ml

10.00-11.00 - kaszka z owocami/ chlebek z masełkiem, wędlinką i jajeczko, potem na spacerze zwykle banan

14.00-15.00 - obiadek - słoiczek, czsem ugotowane warzywka do rączki

17.00-18.00 - deserek owocowy lub mleczno-owocowy + owoce w kawałkach

20.00 - MM 300ml

W miedzy czasie czasem chrupki kukurydziane lub wafle ryzowe. Woda do picia.

A jak Majeczka je?
 
Onanana u nas tez nie jest standardowo bo ponizej standardow zywieniowych ;-) Kuba je mikroporcje. Zalezy w czym tkwi Wasz problem. Kazde dziecko ma jakis swoj rytm a kluczowe jest chyba aby trzymac sie stalych godzin karmienia i bez podjadania ;)

U nas tak....
ok 3 mleczko 150ml MM
ok 6 mleczko 150ml MM
ok 9 kaszka - miks np ostatnio kaszka mleczno ryzowa zmieszana z kaszka pelnoziarnista pszenno zytnio bobovity - chce zeby jadl roznorodne zboza :)
ok 12 obiadek - w tej chwili zjada tylko ok 60g obiadku (zupka miks) i musi potem czym dojesc np chrupkiem kukurydzianym a godzine po posilku chce mleko. Ale zdarzaja sie tez dni kiedy zje nawet 190g obiadu a wtedy niczym nie dojada.
ok 15-16 deser owocowy - scieram mu owocki na tarce, jakie mam w domu. Albo daje maly jogurcik a po nic kawalek jablka do raczk do podjedzenia po jogurcie. W zaleznosci ile zje owocow nieraz po tym jeszcze jednego biszkopta, albo dwa.
ok 19 mleczko 150ml MM

Z tym ze te godziny czesto nam sie przesuwaja z opuznieniem tak ze ostatnie mleczko wychodzi nam po 20.

Aha! w miedzyczasie niby jako podjadanie miedzy posilkami proponuje mu cos z naszego stolu np kanapke, czy cos z obiadu, ale to sa mikroporche tylko tak aby zasmakowa;.
 
Ostatnia edycja:
Onanana u nas jest tak:

ok.6 cycek lub oba.
8.30- kaszka (na ok.120 ml mleka)- różne zoboża+smakowa ryżowa z Nestle
ok.11 (po wstaniu z drzemki)- banan rozgnieciony widelcem (ostatnio po wysypie zębów w kawałkach)
13- cycek (po moim powrocie z pracy)
14- obiadek (ostatnio 220g a nawet więcej :-))
ok.17 owocki (słoiczkowe lub uduszone przeze mnie jabłka z malinkami)
18.30-19.00- kaszka na mleku jak rano
ok.20- moje mleczko (mam wrażenie że tylko do pociumkania)
ok.00.00- 120 ml MM
ok.3-4- 60 ml MM

te 2 ostatnie pozycje są z ostatnich dni, kiedy zaczęłam mu dawać MM w nocy. Na przekąski dostaje cisteczka z Hippa, chrupy kukurydziane, kawałek chlebka.
 
U nas też bez większych zmian:)

7.00 - MM 210ml

11.00- kaszka ok.150ml (owsianka, manna) z owocami jakie mamy w domu (np.maliny, jabłko, nektarynka, kiwi,) czasem bez owoców - chcę już nie długo bardziej urozmaicić 2 śniadanie - np. jajecznica na masełku z pomidorem, kromeczka chleba z pastą, twarożek, płatki na mleku - (owsiane, gryczane, kukurydziane)

14.00-15.00 obiadek ok.190g (kasze, ryż, ziemniaki, warzywa, mięsko, jajo) własnej roboty czasem dam słoiczek u nas tylko jedno danie

17.00-18.00 - deserek - różne kombinacje z owoców jakie mamy w domu, na przemiennie z jogurtem, biszkoptem, czasem budyń, kisiel

19.30 - MM 260ml


w ciągu dnia podjada chrupki kukurydziane, biszkopty, wafle ryżowe, herbatki wypija ok.200ml, muszę spróbować dać paluszki ciekawe jak sobie poradzi i zwykłe herbatniki :tak:

fajny pomysł z tymi przepisami z chęcią od gapię co gotujecie Waszym maluszkom:tak:


Margana zauważyłam że nasze dzieci jedzą podobnie godz.:tak:
 
Ostatnia edycja:
ok 6-7 cycek,
8-9 cycek (czasem go nie ma i jest dopiero kaszka;)
ok 9-10 kaszka mleczno ryżowa
ok 13-14 obiadek, albo to co my jemy ziemnaiczki, mięsko , sosik, albo je łososia ,albo dorsza z eimnaiczkami- zależy co jest :)
16-17 deserek - banana, tak jak u Angun widelcem rozciapciany, danonek, albo owocki - zależy co jest
potem np ok 19 coś przekąsi, owocki, albo już nie i dopiero cycek, czasem też w między czasie cycek, ale to nie jest jakiś schemat, w międzyczasie hektolitry picia, wody, soki, herbaty - wsio co mokre, chrupki kukurydziane, biszkopciki

PS jak uśnie np po 20 - to pierwszy raz je ok 2, potem 4 - ale też z ttym jest różnie ;)
 
Ostatnia edycja:
mirelka no właśnie tez zauważyłam, ze bardzo podobne godziny, a i to co jedzą na konkretne posiłki też podobne, tylko, ze u nas niestety głównie słoiczki;-)
 
reklama
u nas to różnie, trzeba trafić w aktualny nastrój małego, ale mniej więcej to wygląda tak:
7-8 mleko ok.180 (albo kanapka z twarożkiem, zależy o której jadł w nocy mm)
9-10 owoce, biszkopt, herbatnik
ok.12 - coś mlecznego np. danonek
ok.13.30 obiad (to co my, nie gotuje mu nic specjalnego, chyba, że same warzywa)
16- mleko 180
18- owoce, ciasteczko
20 - mleko ok. 230
4-5 - mleko ok. 180

podjada paluszki, biszkopty, herbatniki
raz na jakiś czas jajko na twardo, bułeczki, kanapki
a i jeszcze dodam, że każde mleko jest z kaszką (w nocy tylko czasem odpuszczę)
 
Do góry