reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

Dziewczyny, sorry, że znów pytam, ale jestem nowicjuszką w temacie karmienia MM.
Chciałam was spytać, ile dajecie mleczka łącznie w ciągu dnia. Ja przez długi czas dawałam Małemu 2x po 4 miarki do kaszek (rano i na kolację), czyli 240 ml. Artur ostatnio wypijał w nocy ok.320 ml. Z cycka trochę pociągnie,ale nie traktuję tego jako posiłku.

Drugie pytanie- czy słyszałyście, że można dawać dzieciom do picia herbatki owocowe np. z Herbapolu?
 
reklama
Angun Natalka wypija rano i wieczorem po ok.300ml MM. Do tego do tej pory dodawałam do kaszki na II śniadanie po 2 miarki, ale od wdóch dni moje dziecię odmawia jedzenia kaszek:sorry2:

Co do herbatek to ja gdzies czytałam, ze do 3 roku zycia tylko granulowane, ale nie wiem jak to w praktyce wyglada.
 
Angun Liwia wypija rano o 7.00 - 240ml. wieczorem ok.19.30 - 260ml wychodzi 15miarek mleka na dzień:tak: g

Margana, potworek jakie macie butelki że wychodzi ponad 300ml mleka my mamy TT i mieści tylko 260ml:tak:
 
Mirelka - ja mam Avent 330 ml, taką:

BUTELKA

tylko ja kupowałam w zestawie 330 ml + 260 ml (niebieska). A na nich smoczki trójprzepływowe, mleko Maluta jest na tyle gęste, że pije z III przepływu ;-)
 
Widze ze moj Kuba to tak jak wrobelek je przy was ;-) on pije jednorazowo 150ml mm. Raz rano, potem popludniu,potem na noc, potem w nocy. Czyli czesto a mniej. Kaszki mam juz mleczno ryzowe wiec nie dosypuje tam Bebiko. Kuba lubi mleczne posilki tak samo jak i Maciek.

BTW Maciek mi sie nawrocil z jedzeniem. Jedtem szczesliwa :-D sprobowal juz ziemniaka z kalafiorem, pieroga z serem, placka ziemniaczanego. Kazdego dnia cos nowego.


Kuba tez mi znow ladniej je obiady. Je z grudkami tylko rzadkie. Nie chce gestych. No i ziemniaki z kalafiorem czy pierogi czy nalesniki tez probowal. Daje mu probowac z naszych obiadow.
 
Pisze z telefonu to musze tak nastepny...

o tym piciu chcialam napisac. Ja dawalam juz Kubie herbatke owocowa. Polecam Herbapol albo Vitax. Czarnej bym nie dala. A jak potrzeba slodzic to moznaby gluzkoza.

chcialam sie wam wyspowiadac bo zgrzeszylam :p kupilam w koncu tego Kubusia Waterra z zamiarem aby dac tam Kubie napoj jakis. Poczytalam sklad (woda, cukier trzcinowy, sok 0,2%, kwasek cytrynowy, aromat). To stwierdzilam ze dam mu sie napic. Popil troche ale nadal niechetnie pije. Cokolwiek mu dam w jakiejkolwiek postaci.


Wiecie Mackowi bym nigdy nie dala takiego napoju w tym wieku. Pamietam jak mial poltorej roczku a dalam mu wtedy pierwszego Kubusia do picia zamiast bobofruta i mialam wyrzuty sumienia. Ale niedawno poczytalam sporo o skladzie sokow i napojow. Wiecie ze bobfrut ma w sobie tyle samo cukru co jupik. 10g na 100ml! A kaszki bobovity jeszcze wiecej cukru bo w porcji jednej jest od 16 do 20 g. Juz nie wiem jaki ma sens podawanie produktow dla niemowlat do 3 roku zycia, skoro ich sklad tez budzi wiele watpliwosci.
 
Nimfii a jakie konkretnie herbatki z Herbapolu dawałaś Maćkowi i od którego miesiąca?

Dziewczyny, Mały wypił po kolacji (czyli kaszce na 120 ml MM) butlę 180 ml mleka, potem była pobudka o 12, ale zadowolił się herbatką, o 3 chciał już mleczko (woda i smok go rozeźliły), dostał 120 ml a o 6 zjadł butlę 180 ml. Spał do 7.30 :-)
Chyba będę mu sypać do kaszek po 2 miarki mleka (tak dostał dziś na śniadanie) i będzie wtedy jadł 600 ml mleka na dobę.
Czy myślicie, żeby tak nie trzymać się sztywno i dawać tyle, ile chce?
Potworek ten pomysł z kaszką niezły, ale nie mam smoka trójprzepływowego i wczoraj ciulato leciało z tego zwykłego i Mały się wkurzał (a wszypałam może 1 czubatą miarke kleiku ryżowo-kukurydzianego).
 
reklama
angun jak chodzi o mleko to ja daje tyle ile dziecko chce. I Kubie i Mackowi tez.... Trzymam sie codziennego schematu zeby to byly np 3 razy w ciagu dnia w takiej samej ilosci. Moje chlopaki igdy nie pili mleka z kaszka wiec tutaj nie pomoge ;)

Herbatke owocowa malinowa z Herbapolu mialam i Kubie ja dalam jakies 2 tyg temu "slodzona" sokiem porzeczkowym produkcji mojej babci. Chcialam sprawdzic czy wypije cos takiego, ale nie chcial pic. Chcialam mu dac malinowa wlasnie teraz na okres przeziembienia :)
Jakby chcial ja pic to na pewnobym mu juz parzyla i dawala. Moja sasiadka tez ak synowi herbaty owocowe dawala juz od tego okresu. A Mackowi bardzo rzadko robie herbaty owocowe bo on woli soki.
BTW bardzo smaczna jest herbatka VITAX "owocowy raj", oraz "gruszka z melisa" (tylko nie pamietam czy to Vitax czy Herbapol, bo ja na zmiane ich kupuje.)
 
Do góry