reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

mirelka rozumiem że na 1 śniadanie mleczko??

Ja tez nie mam pomysłów na obiady, tym bardziej że nie mam kompletnie cazsu na ich gotowanie. A pomidorową od dawna robie tez na pomidorach z puszki, na koncentracie mi nie smakuje...:-D
 
reklama
onanana tak na 1 śniadanie mleko gdyż Liwii w nocy nie pije mleka to dzień zaczynamy od MM

ja dla nas(jak nie było Liwii) gotowałam zupkę na koncentracie pomidorowym lepiej mi smakuje - przyzwyczajanie, teraz na pomidorach z puszki średnio mi smakuję ale jem,:tak:

a ty co dzień co innego gotujesz Mai czy na kilka dni, ?
 
Wiesz co, teraz to ona w żłobku je. Także mało gotuję. Pzrez weekend zrobiłam jej zupke dla niej ale trochę jej zjadła a potem jadła ze mną obiad dla dorosłych.
Myślę że dla takich dzieciaczków można by: ryż z jabłkami, makaron z serem, z różnymi sosami, nalesniki, w sumie dużo rzeczy. Muszę spojrzeć w żłobku na menu dla dzieciaczków tych po roczku to moze coś podpowiem;-)
U mnie problemem w kwestii żywienia nie jest Maja tylko jej tatuś! On jest wymyślny jak nie wiem. Teraz w sobote ugotuje już dla wszystkich taki sam obiad i mam ochote na kalafiorową z koperkiem:tak: A na drugie może rybka, bo mało jemy a Maja lubi:tak:
 
A u nas tatus zup nie je inny kraj to inny obyczaj wiec musialam sie troszke przestawic na te jego dania i malo co sie zup gotuje ale teraz raz na jakis czas ugotuje w malym garnuszku dla siebie i Samiego :tak: ostatnio nalesniki zrobilam,Sami tez troszke zjadl a tatus hmm zjadl 2 tak dla degustacji :sorry:Teraz chce kupic bialy ser w polskim sklepie i zrobic malemu leniwe pierogi z samego sera bialego,sa pyszne i puszyste,sama je uwielbiam :-p makarony mlody lubi ryz tak samo,u nas przewazaja dania z ryzem no to Sami zawsze sie kreci kolo talerzy i wcina nasz ryz :-)Sami jadl wczoraj rybke ale ze sloika po 10 miechu,duzy sloik i duze kawalki i bardzo mu smakowalo :tak:
 
onanana ooo przypomniałaś mi o jabłku z ryżem:-) kochana nom looknij na menu i napisz co serwują to będzie ściąga.;-)Ja dziś pierwszy raz barszcz młodej ugotuję ciekawe czy glizda zechce czy tylko powącha..a dla nas kopytka z serem zaraz będe robic tez pewnie tez popróbuje ;-)
 
Ok kochana, zerknę, fotkę muszę zrobić temu menu! Kopytka powinny martynce smakować:-D Moja kluski śląskie wcina jak szalona:tak:
 
onanana o właśnie looknij na menu, e to masz przesrane z chłopem że tak wybrzydza mój m wszystko zje co ugotuję.

Ssabrina ja też jak nie było Liwi maało zup gotowałam zazwyczaj 2 danie teraz staram się gotować zupkę częściej :tak:
ankusch miłego gotowania ja mam placki trzeć ale mi się nie chce może przy samej zupce zostaniemy dziś :tak:
 
Angun ale o co chodzi z dosypywaniem mleka do kaszki?? ja nie wiem jakie kaszki robisz,ale z tych dla dzieci do sa ryzowe,ktore robi się na mleku,albo ryzowo-mleczne ,ktore robi sie na wodzie, to samo z kukurudzianymi czy owsianymi.
Ankush ja osobno raczej nie gotuje. Ze dwie strony wstecz napisałam jakie zupy Majka je i jemy je wszyscy. Wyjątkiem jest ryba.Wczoraj tylko dla niej ugotowałam łososia z marchewką , porem i ziemniakami i dziadyga jeść nie chciała. Nie wie czemu,bo te słoiczki z ryba wcina. Chyba zęby jednak.

u nas rano ok 5-6 jest 240ml mleka, a potem na śniadanko z reguły kaszka i to ta z bobovity,mamy rózne,więc codzinnie jest inna. Za to na kolacje jest chlebek z wędlinką + 270 ml mleka do łapy do łóżeczka.

Agalodz
moja mleko pije sama na leżąco w łóżeczku.
 
reklama
Do góry