reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

Moja ogórka świerzego próbowała, ale po kawałku tylko jak my jedliśmy.

Co do tego mleka to ja bym sie bała, ale to ze wzgledu na moja alergię jestem taka ostrożna. A jogurty to jednak co innego, tam mleko jest przetworzone i przez to ma mniejsze predyspozycje do alergizowania.
 
reklama
Nimfii no nie w kawałku ogórka, rzodkiewki nie jadła potarłam na tarce na średnich oczkach, ale takie miękkie warzywka ładnie je sama:tak:

pomysłów masz mnóstwo na pewno coś fajnego zaczniesz przyrządzać niech Kubuś posmakuje nowych smaków:tak::tak:
 
Wczesniej mnie troche zniechecil bo mu zrobilam budyn czy paste rybno jajeczna i nie za bardzo to chcial. Zreszta on wszystko je tak male porcje. Ostatnio mu takie obiady robie ze gotuje przyklad :1marchewke, 1ziemniak,kawalek kalafiora i miesko i jak zmiksuje to mu starcza na 3 dni a i tak czesc wyrzucam :-( nawet tyle nie jest w stanie zjesc tego co mu gotuje. Za to kaszki wcina, twarozek i jogurty. Oj on bedzie identyczny nabialowy jak Maciek :-Djak widzi jogurt albo banana od razu krzyczy zeby mu dac. Identycznie jak Maciek ;-)
 
nimffi moja też nie duzo zupki je kilka łyżek zależy też co jest..ale daję jej po 30 min albo 1h drugie danie np.ziemniaka albo cukienie albo brokuła z mięskiem i wtedy tego trochę je.Rosół mi lubi także tego chyba najwiecej mi je..kluchy ją pociągają;-)
Dziś ugotowałam jakąś wiosenną bo miałm w zamrażalniku(warzywa z torebki z biedronki)z groszkiem zielonym,brukselką,marchew,pietruszka,ziemniak,fasola,pietruszka i nawet zjadła nie pogardziła cieszę się z każdej łyżki hehhe kiedyś było gorzej.

Aaaa wczoraj dawałam jej brokuła i zabrałam twardą łodygę mówię dawaj dawaj..a ona wczoraj i dziś je coś i raptownie jęzor wyciąga i jedzenie paluszkami i się śmieje:-D
Margana moja też jajka nie chce i z twarożkiem średnio :sorry2:
 
ANKUSCH ja tez mu daje drugie danie zwlaszcza jak zje malo zupy to daje mu od nasz talerza ;-) nieraz mam wrazenie ze w ten spodob zje wiecej niz swojej zupy ale zalezy co jest. Ziemniaczki i buraczki bardzo chetnir je, gotowane mieso kurczaka. Kluchy tez kluby slaskie,nalesniki,racuchy, pierogi, a przedwczoraj nawet krokieta od babci ;-)
 
Dziewczyny czy Wy mleko traktujecie jeszcze jako jeden z głównych posiłków?
Bo ja do tej pory tak robiłam, że MM było na śniadanie, potem II śniadanie - kaszka lub kanapki, obiadek, podwieczorek - jogurcik + owoce i MM na kolację. Ale dzieciaczki rosną i widzę, ze Natalka częściej chce jeść niż wcześniej. I tak myślę żeby zrobić to tak: śniadanko - kaszka, obiadek, podwieczorek - jogurcik lub owoce (nie razem), kolacja - kanapki, a mleczko poranne i wieczorne przez snem jako dodatek. Jak Wy to robicie?
 
kochane powiedzcie mi czy podajecie już dzieciom np grysik na mleku krowim?? Maja jakby była w żłobku pewnie by już jadla ale ja jakos mam obawy. Chciałam jej dziś na kolację zrobić ale sama nie wiem.
 
ONANANA ja na twoim miejscu tez bym zrobila grysik najpierw sama w domu ;-) ponoc mleko przegotowane jest w miare bezpieczne. Ale ogolnie rzecz ujmujac ja bede sie trzymac MM raczej do 3 roku zycia. Nawet nie chodzi o bialka mleka i alergie tylko ma ono wiecej wartosci odzywczych.



MARGANA kuba sam w ostatnich dniach zadecydowal ze mleko to juz tylko przepitka ;-) w dzien malo chce go pic a jak wypije to i tak zaraz domaga sie stalego posilku. W nocy niestety pije mleko az 3 razy. Czekam z utesknieniem az zacznie spac normalnie. A w dzien to sniadanie kaszka, drugie sniadanie jogurcik albo jakas kanapka, potem obiad -zupa i odemnie troszke z drugiego dania, potem podwieczorek to owoce, twarozek albo jogurt jesli wczesniej nie byl podany, potem kolacja to kaszka albo kanapki z pasztetem mojej roboty albo pasta jajeczno rybna. Przed spaniem czasem jeszcze pije mleko ale mikro ilosci. Miedzy posilkami pije mleko najczesciej jak wrocimy ze spaceru zeby sie rozgrzal ale tez mikroporcje.co kuba nie wypije to daje Mackowi bo on tez sporo mleka podpija ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
onanana ja z mlekiem nie pomogę, bo ja jestem bardzo ostrozna przez tą moja alergir i bedę sie go wystrzegać, podobnie jak nimfii, do 3 roku zycia.

nimfii a to u Was inna sytuacja, bo u nas mleko juz od dawna jest tylko 2 razy, rano i wieczorem po 250-300ml. Ale widzę, ze włśnie coraz mniej go wypija, a częsciej pojada jakies bułeczki czy owoce.
 
Do góry